Sırt Tüyleri Jiletle Nasıl Alınır?

Sırt Tüyleri Jiletle Nasıl Alınır?
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 27 kez okundu.

Sırt tüyleri jiletle nasıl alınır ? İstenmeyen tüylerin vücuttan temizlenmesi için birçok yöntem vardır. Zaman açısında bakıldığı zaman en kolay ve pratik olanı jilettir ve sık olarak kullanılır. Ancak jilet kullanıldığı bölgede ki kılların sertleşmesine, kıl renginin koyulaşmasına ve sıklaşmasına sebep olur. Bu nedenle zorunlu haller dışında kullanılmaması daha uygun olacaktır. Ancak kullanmaya mecbursanız birazdan bahsedeceğim püf noktalarına dikkat ederek kullanırsanız sizin için daha uygun olacaktır.

Jilet kullanımının altın kuralı jiletin temiz olması ve dış ortam mikroplarına karşı kapak ile korunuyor olmasıdır. Başka kişi tarafından daha önce kullanılmış jiletler kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullandığınız jilet de kullanımdan sonra mutlaka atılmalıdır. Tüylerin alınması için kullanılması gereken en uygun jilet tipi banyo için olanlardır. Banyo tipi jiletlerin koruma başlıkları olduğu için cildinizde kesik ve tahriş olma ihtimali düşüktür.

Doğru jilet seçimini yaptıktan sonra sırt bölgenizdeki tüyler zayıf ve ince ise yumuşatma işlemine gerek yoktur. Ancak sert ve kalın ise öncelikle tüyler yumuşatılmalıdır. Aksi takdirde jilet kullanımınız zorlaşacaktır. Sırtınızı sıcak su ile ıslattıktan sonra sıcak havlu ile tampon yapılmalıdır ki tüyler kolay yumuşaması içindir. Daha sonra sırt ılık su ile ıslatılmalı ve jiletin sırtınızda kolaylıkla kaymasını sağlayacak tıraş jeli, köpük, duş jeli gibi bir madde uygulanmalıdır. Bu şekilde jilet sırtınızda rahat hareket edeceğinden cildiniz tahriş olmayacaktır. Jilet çok bastırılmadan, yumuşak şekilde tüylerin çıkış yönünde hareket ettirilmelidir. Çıkış yönünün tersine hareket ettirilirse tahrişe ve kanamalara yol açabilir. Sivilce ve et beni bulunan bölgelerde çok hassas ve dikkatli olunmalıdır. İşleminiz bittikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

Sırt tüyleri jiletle nasıl alınır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git