Şirince Köyü Nerede, Nasıl Gidilir ve Konaklama

İzmir ilinin Selçuk ilçesine bağlı olmuş olan Şirince Köyü, geçmişten günümüze kadar tarihi dokusunu koruyarak gelmeyi başarmıştır. Yazık sıcak günlerinden bunalanların rahatlıkla tercih edebileceği bir yer olan Şirince’de bütün evler 2 katlıdır. Şirince’nin adeta bir peri masalını anlatan sokaklarında yürümek size kendinizi bitmesini istemediğiniz bir filmin içerisindeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

Şirince’de gezmiş olduğunuz bütün sokaklarda esnaflar size eşlik edecek, hemen her yerde şarap yapıldığına şahit olacaksınız. Burada suyu çıkarılabilen bütün meyvelerin şaraplarını bulabilme fırsatınız var. Doğal hayatın görebileceğiniz en güzel turist köylerinden bir olan Şirince Köyünün etrafı üzüm bağları ile çevrilmiştir. Bu köyün eşsiz mimari sizi büyülemeyi başaracak, sanat anlayışınızı tamamen değiştirecek nitelikte.

Şirince Köyünde Nerede Kalınır?

Şirince Köyü’nde konaklama imkanları mevcuttur ancak rezervasyonu önceden yaptırmanız gerekmektedir. Burada konaklama hizmeti veren pansiyonların mimarisi köyün tarihi dokusuna uygun şekilde rezerve edilmiştir.

Şirince Köyünde Ne Yenir?

İzmir’in incisi lakabı ile tanınmış olan Şirince Köyü’nde,

Çöp Kebap: 15 TL ( 1 Porsiyon)

Gözleme: 5 TL

Şirince Şarabı: 20 – 140 TL

Şirince Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Şirince Köyüne ulaşım oldukça kolaydır ve buraya ulaşmak için birçok alternatif mümkündür. Uçak ile İzmir Adnan Menderes Havalimanına iniş gerçekleştirdikten sonra havaalanı etrafında yer almış olan araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araç ile Şirince’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tercih etmek isteyenler İzmir’e feribot ile geçiş yapabilirsiniz.

Özel Araç: Kendi aracınız ile Şirince Köyüne gideceksiniz, İstanbul’dan feribot eşliğinde Yalova’ya geçip ardından Balıkesir – İzmir yolu üzerinden Bursa’ya varmalısınız. Aydın otobanını takip etmeniz ile birlikte Selçuk’a ulaştıktan sonra Selçuk’ta bulunan Shell marka benzin istasyonu karşısındaki Şirince tabelası ile benzersiz şirince ağaçları sizleri karşılayacak.  Şirince Köyü’ne tabeladan itibaren 8 km ileri giderek ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git