Şinitzel Kaç Dakikada Pişer ?

Şinitzel Kaç Dakikada Pişer ?
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 543 kez okundu.

Şinitzel kaç dakikada pişer ? Oldukça kısa bir sürede hazırlanabilen şinitzel, hepimizin evinde özellikle zor durumda kalınca yapılan yemekler arasında baş sıralarda yer almaktadır. Özellikle öğrenci ve bay bayan bekar kişilerin evinde kısa sürede elde edilmesiyle yapılan bu yemek çok tercih ediliyor.

İlk olarak kısa sürede elde etmek istiyorsanız, marketten hazır şinitzel alınız. Ardından tavada kızdırdığınız yağın içine şinitzellerinizi atınız. Hafif kızardıktan sonra ara ara arkalı önlü çevirmeyi unutmayınız. Maksimum beş dakika içinde tavaya attıklarınızın pişmiş olduklarını göreceksiniz. Yani dediğimiz gibi hazır olarak aldığınız şinitzelleri beş yada on dakika içinde tabağınızda bulmuş olacaksınız.

Eğer ki hazır olarak almayıp kendiniz yapmak istiyorsanız;  tavuk göğsü, sıvı yağ, yumurta, limon suyu, un, galeta unu, tuz ve karabiber ile kendiniz şinitselleriniz yapabilirsiniz. Burada tavuk göğsünüzü ikiye böldükten sonra ortasına tuz ve karabiber serin. Tavuklarınızın üzerine vurarak tavukları inceltin ve una bulayın. Unladığınız şinitzelleri yumurtaya ve arkasından galeta ununa bulayın. Yumurta ve galeta ununa karıştırdığımız parçaları elimizle iyice dövelim. Etimizin ince boyutta olması daha iyi pişmesi ve daha iyi bir tat almasını sağlar. Ardından döverek incelttiğimiz parçaları tavamız da pişirebiliriz Tavuklarınızı arkalı önlü çevirerek 5-6 dakika içinde pişmiş olacağını göreceğiz…  İşte dediğimiz gibi maksimum beş yada altı dakika sonra elimizde olan bu leziz tat, hepimizin yapmaktan kaçmayacağı bir lezzettir. Hepinize afiyet olsun…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git