Şımarık Bir Kızla Değil, Olgun Bir Kadınla Birlikte Olanların İyi Bildiği 10 Şey

Şımarık Bir Kızla Değil, Olgun Bir Kadınla Birlikte Olanların İyi Bildiği 10 Şey
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 327 kez okundu.

Elbette tüm kadınları ya da erkekleri iki basit kategoriye ayırmak doğru değil. Çoğu insanda da birçok özellik karışık halde bulunabilir. Yani herkes tamamen iyi, başarılı ya da tamamen berbat olması mümkün değil. Yine de hayatınıza almaya karar verdiğiniz kadının bazı şımarıklıklarının biraz aşırıya kaçtığını düşünüyorsanız belki bu yazı gelecek için karar vermenizi kolaylaştırır.

1. Uğraşılacak kadın sorun odaklıdır, olgun kadın ise çözüm.

Sürekli uğraşmak zorunda kaldığınız kadın için nasıl bir çözüm sunduğunuz önemli değildir. Önemli olan onun naz yapması ve sorun çıkararak dikkati üstüne çekmek istemesidir. Sorun giderse dikkatleri üzerime nasıl çekerim düşüncesiyle hep sorun içinde yaşamaya çalışır.

2. Yani özgüven meselesi

Olgun kadın kendine güvendiği için, dikkatleri sorun yaratarak üzerine çekmeyi düşünmeye bile ihtiyaç duymaz. Çünkü zaten her an konuşmasıyla, tavırlarıyla bunu yapabileceğini bilir. Şımarık bir kadın ise her an kendini yetersiz hissedebilir ve bunu belli etmemek için büyük özgüven manevraları yapar.

3. Dünya dönüyor sen ne dersen de.

Olgun kadın dünyanın her saniye kendi etrafında dönmeyeceğinin farkındadır. Başka insanların da sahnede gözükmesine müsaade eder, ayrıca bundan hoşnut olur. Uğraşmanız için var olmuş bir kadın ise başkalarının yeni fikirler beyan etmesine bile dayanamaz. Her ortamda illa sesinin duyulmasını herkesin ona bayılmasını ister. Bu uğurda da her şeyi yapabilir.

4. Öz saygı

Geri çekilmeyi bilmek de, gemileri yakmak da bir kadının özsaygısını korumak için gösterdiği davranışlar olabilir. Ancak, şımarık bir kadın istediğini elde etmek uğruna kendi özsaygısını bile ikinci sıraya koyabilir. Dikkat edin. Her ne kadar olgun da olsa bir kadın sevdiği erkek uğruna kendi özelliklerinden vazgeçme yoluna gidebilir. Böyle bir kadına aslında daha fazla saygı duyulmalı, şımarık kadınlarla karıştırılmamalıdır.

5. Kendine değer verir.

Sağlığına, bakımına, sporuna başta kendi istediği için dikkat eder. Siz olsanız da olmasanız da kendini sever. Bazı kadınlarsa, yapıyorum diyebilmek adına tüm bunları bilinçsizce yapmaya çalışır.

6. Yalnız kalabilir.

Sürekli sizle olmak zorunda değildir. Daha anlayışlı ve sizin hayatınıza daha saygılıdır. Prenses hanımlarımız ise hayatın anlamının kendileri olduğuna karar verdikleri için size özgürlük alanı bırakmazlar.

7. Ayakları üzerinde durabilirler.

Kendi işleri, kendi paraları vardır. Olmasa bile kendi çabaları vardır. Ve bu her şeyden daha değerlidir. Hiç çabalamadan sadece sızlanarak, erkeği olduğunuz için her şeyi sizden bekleyen prenses kadınlar gibi değillerdir.

8. Daha doyurucu bir ilişki yaşatırlar.

Çünkü konuştuğunuz konular sadece dedikodu ya da kadın modasından ibaret olmaz. Başka şeyler öğrenmeye açık oldukları için sizi de dinleyebilir, sizin de ufkunuzu açabilirler. Her an sizi şaşırtmak için heyecanlandırmak onlar için de önemlidir. Bu heyecanlandırma biçimi oyuncak ayıya heyecanlanmak zorunda olmanızdan elbette ki farklıdır.

9. Dertleri varsa paylaşmaktan yanadırlar.

Çünkü kendi işleri güçleri de vardır ve gerçekten onları üzen bir şey varsa bunu açıklamaya gayret ederler. Bazen sizin anlamanız gereken şeyler olsa da genellikle prenses kadınlar gibi günlerce sadece yeşillik olsun diye her şeye kulp bulmazlar. Hiç anlayamayacağınız şeyleri anlamanızı aylarca beklemezler.

10. Her konuda yardımınıza ihtiyaç duymazlar.

Ev işlerinden büyük belalara kadar kendi başlarının çaresine bakmayı da bilirler. Hesap ödemek erkeklerin tekelinde değildir bunu bilirler ve her saniye olmadıkları kadar kibar gözükmeye çalışmazlar. Yani siz olmadan da hayatlarını nasıl yaşıyorlarsa, kararlarını nasıl veriyorlarsa sizle de o şekilde devam ederler. Sadece hayatlarına sizleri de katarlar. Şımarık bir kadın ise size adeta teslim olur ve siz sürekli ondan sorumluymuşsunuz gibi davranır. Her kadın güzeldir ancak kendini bilen kadınlar daha da güzeldir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git