Sık İdrara Çıkma İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Sık İdrara Çıkma İçin Hangi Doktora Gidilir ?
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 196 kez okundu.

Sık idrara çıkma için hangi doktora gidilir ? Sık idrara çıkmaya hangi poliklinik bakar ? Sık idrara çıkma için hangi bölüme gidilir ?

Sık İdrara Çıkma İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Sık idrara çıkma nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda sık idrara çıkmaya hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Sık İdrara Çıkma Nedir ?

Bireylerde bazen sağlık sorunları yüzünden bazen de psikolojik olan etkilerden dolayı tuvaletleri olmasa bile idrara çıkma hissi olmasıdır. Daha çok hamile kadınlarda görülür ve sürekli tuvalete gitme ihtiyacı hissedilir. Daha çok mesaneden kaynaklı olan bu problem her kesimden bireylerin hayatlarında bir kez de olsa başlarına gelecek olan rahatsızlıktır.

Sık İdrara Çıkma Nedenleri

Aşırı kilolu olmak yani obezite hastalığına yakalanmak en büyük neden olarak yer almaktadır. Bu durumlarda insanların her an sık idrara çıkma hissi yaşamaktadır. Sadece bu da değil ilerleyen yaşlarda nerede ise her kesim bireylerde bu rahatsızlık yaşanabilir. Prostat ameliyatı olan erkek bireylerde daha çok görülmektedir. Bu rahatsızlığın yaşanmasına mesanede olan enfeksiyon hastalık yada yaralar da etki etmektedir. İdrar üretmeye neden olan koşulların artması da en büyük nedenlerinden bir tanesidir.

Sık İdrara Çıkma Belirtileri

Bireylerin sürekli idrara çıkma hissi olmasıdır. Her ne kadar tuvaletleri olmasa bile kendilerini mesanelerinden dolayı öyle hissederek her fırsatta tuvalete gitmeleri ile anlaşılır. Her ne kadar sık olarak çıkılıyor olsa bile sizler kendinizi sıkışmış gibi hissetseniz bile ya birkaç milim ya da hiç olmuyor ise bu bir belirtisi olmaktadır.

Kadınların vajinalarında erkeklerin penislerinde sürekli kaşıntı hissi olmasının yanı sıra karın kısımlarının altlarında olan ağrılar da bunların yanı sıra olmaktadır. Bir diğer etki olarak da bireylerin idrarlarını yapar iken üreme organlarında yanma hissetmesi de olmaktadır. İdrar da kan olması ve renginin yeşil ile turuncu olması da belirtisidir.

Sık İdrara Çıkma Tedavisi

Sık idrara çıkmaktan kurtulmak için doktor gözetimi altında olmak gerekir. Eğer bu kan ile ilgili olan bir problem ise bunun için ilaç tedavisi uygular iken bir yandan bu durum böbrek ile de ilgili ise kısa sürede ilaçlar ile halledilmesi gerekir.

Sık idrara çıkma için hangi doktora gitmeyelim ? Sık idrara çıkma hangi bölüme girer diye soruyorsanız üroloji bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git