Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 155 kez okundu.

Sigortasız kredi nasıl çekilir ? Finansal ihtiyaçları karşılamada ilk akla gelen ve ödeme kolaylığı sunan kredi sağlayıcı kurumlar, gerek kendi kazançlarını düşünerek gerekse diğer bankalar ile rekabet politikasına giderek bir takım faiz oranları uygulamakta ve kendilerine müşteri çekmeye çalışmaktadırlar. Öyle ki bankaların en çok kazanç sağladığı hizmet, uyguladıkları faiz oranları ile kredi çekme talebinde bulunan müşterilerinden sağladığı kazançlardır.

Bu anlamda kredi çekim işlemlerinde hem müşteriler acil nakit ihtiyaçları giderildiğinden hem de kredi veren kurumlar kredi verdikleri miktarın üzerinde bir ödemeyle kar elde ettiklerinden bu işlemlerini memnun bir şekilde sonuçlandırmaktadırlar. Kredi çekme talebinde bulunacak müşterilerin tüm koşulları taşıdıktan sonra yapacakları tek ve en çıkarlı durum, en düşük faiz oranı ile hangi bankanın kredi verdiğini araştırmaları ve o bankayı tercih etmeleri gerektiğidir.

Bireysel kredi talebinde bulunan kişilerde aranan sigortalı olma şartı, kimi zaman kredi başvurusunda bulunacaklar için sorun teşkil edebilmektedir. Nedeni ise, günümüzde sigortasız işçi çalıştırmak nedenli suç olsa da ve yüklü bir cezası bulunsa da hala bazı işverenler kendi çıkarları doğrultusunda ya da işçinin talebi üzerine çalışanlarına sigorta yapmayabilmektedirler. Buna istinaden merak dilen en önemli soru da sigortasız kredi çekilip çekilemeyeceğidir. Kimileri 3000 lira gelirlerinin olduğunu fakat sigortalı olmadıklarını kredi çekmelerinin mümkün olup olmadığını sormaktadırlar. Kredi talebinde bulunurken önemli olan sahip olduğunuz geliri yalnızca sizin bilmeniz değil bunu resmi ve yasal olarak beyan edebilmeniz gerektiğidir.

Ssk olmadan kredi çekmek mümkün müdür ? Sigortası olmayanların da kredi çekebilmesi mümkündür. Üzerinize konut, araç, arsa gibi ipotek olarak gösterebileceğiniz bir mal varlığınız varsa veya da sigortası düzenli olarak yatan ve de kredi sicili temiz olan bir kefil gösterebilirseniz sigortanız olmasa da kredi çekebilirsiniz. Bununla birlikte, son dönemlerde bankaların müşteri kazanmak adına oluşturdukları bir takım ürün, paket ve kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalar doğrultusunda da kredi çekebilmeniz mümkündür.

Sigortasız Kişi Nasıl Kredi Alabilir ve Gerekli Koşular Nelerdir?

Sigortam yok kredi çekebilir miyim ? Sigortası veya herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan bir kişi herhangi bir bankaya kredi başvurusu yapabilir. Bu durumda banka, başvuru yapan kişinin herhangi bir hesabı olup olmadığı ve varsa kredi kartı bilgilerini yani kredi notu kontrol eder. Eğer kişi, kredi kartı borçlarını aksatmadan zamanında ödüyorsa ve herhangi bir borcu bulunmuyorsa başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimali artmaktadır. Ayrıca banka hesabında yüklü miktarda para veya değerli bir eşya mevcut ise bu gibi kişilerin kredi başvurusunun onaylanma ihtimali artmaktadır.

Fakat kişinin geçmişte herhangi bir banka ile bir sorunu varsa yani bankaların kara listesine girmiş ise bu kişinin kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması neredeyse imkansızdır. Bankalar, sigortasız kişiler tarafından yapılan kredi başvurusunda daha çok kişinin herhangi bir üzerine kayıtlı arsa veya evin olup olmadığına bakmaktadır.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız kefilsiz kredi çekmek istiyorsanız aşağıda yer alan bankalara göz atabilir, çalışmayana kredi veren bankalar sunmuş olduğu kredi fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

  • Finansbank Sigortasız Kredi
  • İng Bank Sigortasız Kredi
  • Halbank Sigortasız Kredi
  • YapıKredi Sigortasız Kredi
  • Denizbank Sigortasız Kredi

Eğer sizde sigortasız kredi veren bankalar ile ilgili yapmış olduğunuz araştırmalar sonucunda uygun bir fırsat bulduysanız konumuza yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca sigortasız kredi nasıl alınır ile ilgili tecrübelerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git