Şiddetli Baş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Şiddetli Baş Ağrısı Nasıl Geçer ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 352 kez okundu.

Bir ortamda herkes eğlenirken sizin çekilmez baş ağrılarınız yüzünden o ortamın keyfini çıkaramamanız çok sinir bozucu bir durumdur. Bu inanılmaz ve rahatsız edici baş ağrılarından peki nasıl kurtulabiliriz hemen bakalım. Şiddetli baş ağrısı nasıl geçer ?

siddetli-bas-agrisi-nasil

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Şayet migreniniz var ise size tavsiyemiz sessiz ve karanlık bir oda da uyumanızdır. Sessiz ve karanlık bir oda da uyumak hem migren krizinizi atlamanıza yardımcı olacaktır hem de birkaç saat sonra ağrının tamamen geçtiğini fark edeceksiniz. Baş ağrılarını önlemin en etkili ve önemli yolu ise stresli ortamlardan uzak kalmanızdır. Sakin ortamlar hem baş ağrınızı tetiklemeyecektir hem de sizi sakinleştirecektir. o nedenle açık havalarda yürüyüş yapın veya bulunduğunuz ortamı iyice havalandırın. Şayet baş ağrınızdan dolayı ışığa karşı olan duyarlılığınızda bir artış var ise karanlık bir oda da dinlenmeyi tercih.

Baş ağrılarında yine etkili olan masajlardan da yararlanabilirsiniz. Kaşlarınızın ortasından başlayarak alın bölgesine kadar ve şakaklarınıza masaj uygulayın. Burnunuzun deliklerinin tam üzerinden yine başlayarak gözlerinizin kenarlarına doğru cildinizi gerdirin.

Sıcak bir banyo ile vücudunuzu gevşetin veya ayaklarınızı sıcak suyla dolu olan bir leğen koyun ve suyunuz ılıyan kadar soğuk su ekleyin. Sonra ayağınıza çorap giyerek yatmalısınız. Böylelikle kan akışı beyninizden ayaklarınıza doğru gidecektir ve baş ağrınız kesilecektir. Soğuk kompres de çok faydalı bir yöntemdir. Buz dolu olan poşeti veya soğuk suyla ıslanmış bir bezi başınıza kompres uygulayın.

Ayrıca bazı besinlerde baş ağrılarına karşı iyi geldiği söylenmektedir uzmanlar tarafından. Bu besinler ise makarna , balık yağı ve muz olarak değerlendiriliyor. Ayriyeten ise 2 damla limon suyunu acı kahveye karıştırıp içmek ağrı kesici görevini görmektedir.

Şiddetli baş ağrısı nasıl geçer ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git