Sepsis Hastalığı Tedavisi İçin 5 Bitkisel Doğal Yöntem

Sepsis Hastalığı Tedavisi İçin 5 Bitkisel Doğal Yöntem
23 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 606 kez okundu.

Ciddi müdahaleler gerektiren ölümcül hastalıklara sebep olabilecek hastalıklar için evde uygulayabileceğiniz yöntemlerin var olduğu aklınızdan geçti mi?

Sepsis Nedir ?

Bu yazımızda bahsedeceğimiz sepsis hastalığı ciddi sonuçlar doğurabilen aynı zamanda kan zehirlenmesi olarak da tabir edilir. Sepsis ile karşı karşıya kalınması halinde yapılacaklar yazımızda mevcut, evde sepsis için uygulayabileceğiniz tüm yöntemleri bulabilirsiniz.

Sepsis Hastalığı Nedir ?

Sepsis hastalığı enfeksiyon kaynaklı bir durumdur. Sepsis rahatsızlığının görülmesi ile birlikte çok kısa zaman içinde ciddi komplikasyonlar gelişebilir ve durum ölümcül sonuçlar doğurabilir. Enfeksiyonun kana karışması ile birlikte organlara pompalanan kan ile birlikte organlar kısa zaman içinde zarar görebilir ve vücudun işleyişi tamamen bozulur. Organ hasarları ile birlikte hayati yönden tehlikeler doğabilir ve hatta kişi yaşamını yitirebilir.

Sepsis Belirtileri Nelerdir ?

  • Karında ağrı
  • Hızlı nefes alıp verme
  • Kalp atışlarında hızlanma
  • Vücut sıcaklığında ani değişim
  • İdrarda azalma

Sepsis Tedavisi

Sepsis durumunun görülmesi ile birlikte derhal tıbbi müdahale gereklidir. Bu sebeple durumun fark edilmesi ile hastaneye götürmek en mantıklı adımdır. Sepsis durumunda ki birçok hasta derhal hastaneye yatırılır ve tedavi başlatılır. Buna ek olarak çoğu hastaya antibiyotik ile tedavi süreci uygulanır. Ayrıca Sepsis mağduriyeti yaşayan hastalar eğer kan zehirlenmesi ile karşı karşıya kalmış ise bu noktada damardan antibiyotik tedavisi uygulanır. Eğer kan değerlerinde bakteriler tespit edilmiş ise daha farklı antibiyotik tedavileri uygulanır ve bu yönde sepsis tedavisi gerçekleştirilir.

Sepsis Tedavisinde Evde Uygulanacak Yöntemler

Sepsis tedavisi için evde uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Şöyle ki Sepsis hafife alınabilecek bir komplikasyon değildir. Son derece ciddi sonuçlara yol açabilecek bir durumdur. Bu sebeple hastanede müdahale daha doğrudur. Doktor kontrolünde tedavi sürecinde evde bu tedaviye ek olarak bir takım yöntemler uygulanabilir. Ancak bu şekilde bir yöntem önerilir. Bunun dışında sadece evde yapılan müdahale istenmeyen sonuçların doğmasına sebebiyet verebilir. Sepsis için tıbbi tedaviye ek olarak evde uygulanacak yöntemler şu şekildedir.

1. Zerdeçal

Zerdeçal birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Geçmiş yıllardan günümüze kadar birçok alanda hayatımıza giren Zerdeçal kanda ki proteini yükseltmesi ile bilinmektedir. Bu noktada eğer Sepsis tedavisi için Zerdeçal kullanılırsa kanda ki protein seviyesi artış gösterecektir. Kanda ki proteinin artması ile birlikte de kanda yer alan enfeksiyonlara karşı daha iyi ve etkili bir savaş verilecektir. Bu şekilde kısa zaman içinde kandaki enfeksiyon oranı düşerek tedavi daha hızlı gerçekleşecektir. Zerdeçalı tüketirken isterseniz yemeklerle isterseniz ayrıca kaynayan suya atarak tüketebilirsiniz. Bir su bardağı kaynayan suyun içerisine bir çay kaşığı Zerdeçalı ekleyin ve ılık olarak suyu için. Bu şekilde tedavi kolaylaşacaktır.

2. Sarımsak

Sepsis için kullanılabilecek diğer bir yöntem ise evlerimizde yemeklerde sıkça kullandığımız sarımsaktır. İltihap durumunda etkisinin oldukça yüksek olduğu bilinen sarımsak Sepsis tedavisinde de tercih edilen bir yöntemdir. Sarımsak iltihapların vücuttan kısa süre içinde atılmasını sağlarken buna ek olarak bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Geçmiş yıllardan günümüze birçok tedavi yönteminde kullanılan sarımsağı yemekler ile birlikte tüketmeniz tedavi aşamasında yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra daha etkili bir yöntem için doğradığınız sarımsağı bal ve karanfil ile karıştırıp yutabilirsiniz bu şekilde vücuttan enfeksiyonları kolayca atabilirsiniz.

3. Bal

Yapılan birçok araştırma balın Sepsis ile mücadelede etkili bir yöntem olduğu sonucunu açıklamıştır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen bal Sepsis ile mücadele edenler için bir umut ışığı olmuştur. Sepsis ile mücadele aşamasında günlük olarak bal tüketimini ihmal etmemeli ve günlük olarak ister süt ile ister ekmek ile isterseniz de kaşık ile tüketmelisiniz.

4. C vitamini

Yapılan araştırmalar doğrultusunda C vitaminin Sepsis ile mücadele de büyük bir payı olduğunu açıklamaktadır. Hem tedavi aşamasında hem de Sepsis hastalığından uzak durma aşamasında C vitamini oldukça etkili bir yöntem. Bu noktada C vitamini isterseniz aşı şeklinde isterseniz de ağız yolu tüketimi yapılarak Sepsis ile mücadele etmektedir.  Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve vücudun savaşması için C vitamini deposu olan gıdalardan tüketmeniz oldukça önemlidir.

5. Maş Fasulyesi

Bilim adamlarının yaptığı araştırma doğrultusunda Maş fasulyesinin enfeksiyona karşı son derece etkili bir yöntem olduğu açıklanmıştır. Vücutta ki iltihabı attığı gibi bununla birlikte iltihaplanmaya neden olan durumun ortadan kalkması içinde son derece etkili bir yöntemdir. Bu şekilde hem tedavi hem de hastalıktan korunabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git