Sazova Parkı – Eskişehir

Sazova Parkı – Eskişehir
15 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 3.628 kez okundu.

Eskişehir’in en büyük parkı Sazova Parkı, bilim, sanat ve kültür parkı olup, ziyaretçilerine eğlenceli zamanlar sunmaktadır.

Sazova Parkı’nda gölet, korsan gemisi, masal şatosu, bilim merkezi, uzay evi, amfi tiyatro, oyun grupları, gezi alanları ve restaurantlar gibi alanlar bulunmaktadır. Ücretsiz tren turu sunan Sazova Parkı, özellikle çocukların yanı sıra gelin ve damatların da tercihi olmakta… Üstelik araba ile gittiğinizde de sadece 1 TL otopark ücreti ödüyorsunuz.

Paris’teki Disneyland şatosunu andıran Masal Şatosu, Sazova Parkı’nın en ilgi çeken yerlerinden biri. Ünlü kule mimarisine sahip Masal Şatosu’nda bir de kafe bulunmaktadır. Ördeklere sıkça rastlayacağınız göletin yanı sıra parkta, Ağaç Ev ve Şirinlerin Evi pek çok oyun alanı da mevcut.

Ayrıca Sazova Parkı’nda Masal Köşkü, Korsan Gemisi, Bilim Merkezi & Uzay Evi ve Eti Sualtı Dünyası gibi yerler de bulunuyor.

eskişehir sazova bilim ve kültür parkı
Eti Sualtı Akvaryumu

850 metrekarelik alana sahip Eti Sualtı Akvaryumu’nda hediyelik eşya satışı ile kafeterya gibi bölümler de mevcut. Parkın bu bölümü günde 3500 kişiye kadar ziyaretçi ağırlamakta olup, 84 farklı balık türü ile toplam 2150 balığa sahip. Üstelik çocuklara gece tünelinde uyku tulumları ile konaklama imkanı sunan akvaryum, özellikle eğitici seminer aktiviteleri için de okulların tercihi olmaktadır.

Açılış ve Kapanış Saati: 10:00 – 19:00
Ücret: Tam: 3 TL. — Öğrenci: 2 TL.

Korsan Gemisi

Sazova Parkı’nda akvaryumdan sonra en çok ilgi çeken bölümlerden birisi de Korsan Gemisi… Yetişkinler için 1 TL, çocuklar için 50 Kuruşa alacağınız biletler ile gemideki kaptan köşkü, zindan, mürettebat hamakları ve kileri gezebilirsiniz.

Bilim Deney Merkezi – Uzay Evi

Parkta bilim açısından çocukların en çok ilgisini çeken yer ise, Bilim, Deney Merkezi ve Sabancı Sponsorluğunda yapılan Uzay Evi’dir. Çocukların yanı sıra yetişkinlerin de ilgisini çeken Uzay Evi ve Bilim, Deney Merkezi’ni pazartesi günü dışındaki günlerde ziyaret edebilirsiniz. Ancak pazar günü ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, yoğunluktan dolayı biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz.

Hafta içi (Pazartesi hariç): 11:00′ 15:00′ 16:00
Hafta sonu: 11:00′ 12:00′ 14:00′ 15:00′ 16:00′ 17:00
Ücret: Tam: 2 TL. — Öğrenci: 1 TL.

Sazova Parkı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Sazova Parkı – Sazova Mh. / Eskişehir

Nasıl Gidilir ? Toplu ulaşım araçları için Odunpazarı’ndan her 15 dakikada bir kalkan 11 numaralı otobüs, 20 geçe ve 20 kalalar da kalkan 17 numaralı otobüs ve çeyrek kalalar da kalkan 31 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. 444 82 36 no.lu telefonundan ulaşabilir, Uzay Evi ve Bilim, Deney Merkezi hakkında bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git