Sarı Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi ?

Sarı Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi ?
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 2.294 kez okundu.

Vajinadaki sarı akıntının birden çok sebebi vard, normal bir kadında olacağı gibi adet dönemini yeni görmeye başlayan bayanlar da da görülmektedir. Adet dönemi yeni başlayan bayanlarda düzene girene kadar sarı akıntı görülebilir. Bunun yanı sıra aynı şekilde hamilelik dönemlerinde de görülebilmektedir. Peki, adet öncesi oluşan sarı akıntı hamilelik belirtisi mi ?

Bazı akıntılar hamilelik belirtisi olabilmektedir. Sarı akıntı, yen, hamilelerde görülebilmektedir. Bunun yanı sıra bu akıntıya çok dikkat edilmelidir. Çünkü sarı akıntıların yanında kötü koku, kaşıntı, yanma, ağrı, kızarıklık gibi şikayetler de varsa bu belirtiler iltihap ve enfeksiyon belirtileridir.

sari-akinti-hamilelik-belirtisi

Hamilelik belirtisi olarak görülen sarı akıntı, hamileliğin erken dönemlerinde görülebilmektedir. Şeffaf ve beyaz renkli akıntılar da hamilelik belirtileri arasındadır.

Sarı akıntı, hamilelik belirtisi olabileceği gibi enfeksiyon ya da daha ciddi cilt hastalıkları belirtisi de olabilir. Böyle bir akıntı olduğu zaman diğer etkenleri de göz önünde bulundurup ciddi bir sorun olacağı akıldan çıkarılmamalı ve doktorunuzla hiç zaman kaybetmeden görüşmelisiniz.

Eğer bu sarı akıntı hamilelik belirtisi ise diğer hamilelik belirtilerini de yavaş yavaş görmeye başlarsınız.

Sarı akıntı hamilelik belirtisi mi ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git