Saklı Göl Karamandere Köyü – Şile / İstanbul

Saklı Göl Karamandere Köyü – Şile / İstanbul
5 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 370 kez okundu.

Tam olarak İstanbul merkezde sayılmasa da İstanbul’a yakın bir güzellikten bahsetmek gerekiyor. İstanbul’un saklı köylerinden çok da bilinmeyen Karamandere Köyü içinde bulunan ve Şile’ye bağlı olan Saklıgöl huzurlu ve doğal ortamı ile dikkat çekmektedir. Doğanın eşsiz güzelliklerinin yanı sıra yürüme stres atma Güzel bir kahvaltı yapma imkanı sunan Saklıgöl yoğun iş temposundan Kurtulmak isteyen istanbulluların tercih ettiği Doğa harikalarından bir tanesidir. Ismi içerisinde bulunduğu bir çok farklı Doğa harikasından gelmektedir. Şile’de bulunan Saklıköy yapay bir baraj gölün insanların çokça bilmediği bu yer rastlantı sonucu bir defa keşfedildiğinde bir daha bırakılmaması ile meşhurdur. İnsanların çokça bilmediğinden bahsedilse de özellikle hafta sonları yer bulmak çok zordur. Içinde bulunduğu tesis muhteşem kahvaltı adı ile özdeşleşmiştir.

Saklı Gölde Neler Yapılabilir ?

Şile’de bulunan Saklıgöl kenarında veya kendi bünyesinde bulunduğu restorana ait masalarda hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin başında doğa yürüyüşü, piknik, doğa fotoğrafı, düğün çekimi, spor aktiviteleri sayılabilir. Restorana ait masalarda da piknik yapılabilir Ama bu ek ücrete tabi tutulabilir. Elbette ki adı ile özdeşleşmiş olan kahvaltı buranın en meşhur aktivitesi olarak dikkat çeker.

Saklı Göl Kahvaltı Fiyatları

Günün en önemli öğünü olarak bilinen kahvaltı Saklıköy Şile de ayrı bir yer tutar. Oldukça doyurucudur. Kişi başı olarak servis edilir fakat bir kişi için açılan serviste bile iki kişi rahatlıkla doyabilir. Kahvaltısının en önemli özelliği kiremitte Menemen imkanıdır. Elbette ki Sadece kahvaltı yoktur. Et, Balık ürünleri yanı sıra nargile ve tatlı çeşitleri de bulunmaktadır. Bunların yanında mangal yapma keyfi elbette ki kişilerin kendi isteğini kalmıştır.

Köy kahvaltısı ve 1 demlik çay: 35 TL

  • Piknik için ağaç altı masa 6 kişilik:35 TL
  • Göl kıyısı kamelyalar 6 / 8 kişi:45 – 50 TL
  • Mangal (küçük/büyük):20 – 25 TL
  • Semaver:30 TL
  • Kuver kişi başı (tabak, çatal, bıçak, ekmek, su):5 TL
  • Çalışma Saatleri:08:00 – 23:00

Saklı Göl Fotoğrafları

Bu doğa harikası saklı cennet bir çok fotoğraf tutkunu tarafından sıkça ziyaret edilir. Eğer sizde buraya gitmeden önce fotoğraflarını bir incelemek isterseniz web’te sıklıkla fotoğraf bulmanız mümkündür.

Saklı Göl Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Karamandere Köyü, Saklı Göl, Şile / İstanbul

Telefon: 0216 731 21 69

Nasıl gidilir: Şile semti İstanbul’dan biraz uzak olduğu için şahsi araçla Şile üzerinden devam etmek gerekmektedir. Şile’ye yaklaşıldığında tabela fark edilecektir. Bu tabelayı geçtikten sonra şehir merkezine kadar devam etmek gerekmektedir. Şehir merkezinde tam olarak varmadan Işık Üniversitesi’nin yanından dönmeli ve saklı göl tabelası yönüne kadar devam edilmelidir. Kısaca anlatmak gerekirse Şile’ye kadar tabelayı takip edip hiç yoldan çıkmamak gerekiyor. Belli bir müddet girildikten sonra Saklıgöl tabelasını fark etmemek mümkün değildir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git