Sakarya Aquapark

Sakarya Aquapark
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 408 kez okundu.

Doğu Marmara’nın en büyük aquapark olma özelliğine sahip Sakarya Aquapark’ı bu yazımızda sizler için mercek altına aldık. Hafta sonlarınızı bir eğlence fırsatına çevirmek istiyorsanız mutlaka bu yazımızı okuyun. 2012 senesinden itibaren kapılarını ziyaretçilerine açan aquapark, ziyaretçilerinden tam not almaktadır.

Şehir merkezine olan yakınlığı ile tatilcilerin uğrak noktası olan aquapark, 15.400 metrekare alan üzerine kurulu olması ile Doğu Marmara’nın en büyük aquapark olma unvanına sahiptir burası. 3000 metrekare kapalı alan üzerinde soyunma odaları, kabinler, lavabolar, cafe, mutfak bölümü, alkolsüz bar, havuz kıyafetleri için market, idari birimler ve mescitler bulunmaktadır. 6000 metrekare güneşlenme alanı ve 1000 metrekare cafe alanı da mevcuttur burada. Adrenalin tutkunu misafirleri için multi slide, compact slide, kamikaze ve kazanı olmak üzere 200 metre uzunluğunda 4 adet kaydırak bünyesinde bulunduran aquapark 550 metre kare aile havuzu, 2 adet 300 metre kare çocuk havuzunu da içerisine alan aquapark size eğlenceli dakikalar yaşatmayı vaat ediyor. Havuz temizliği için hiçbir masraftan kaçınmayan yetkililer burada yüksek filtrasyon sistemleri ile havuzların yaklaşık bir buçuk saat temizlendiğini belirtmekteler. İl sağlık müdürlüğü tarafından her ay gerçekleştirilen denetimlerle temizliği sertifika almıştır.  Her Cuma bayanlar günü olarak bilinmektedir. Sakarya aquapark havuz derinliği çocuk havuzunda 50 cm olup, büyük havuzunda 120 cm’den 160 cm’e çıkmaktadır.

Sakarya Aquapark Havuz Kuralları

Yetkililerce belirlenmiş kurallar aşağıda ki gibidir.

 • Fiziksel engellilerin, aşırı kiloya sahip olanların, boyun, sırt, kalp hastalıklarına sahip olanların, hamile bayanların, kaydırakları kullanmaları yasaktır.
 • Geri ödeme ve yağmur iadesi yoktur.
 • Havuz ve kaydırak bölgesine ayakkabı ile girilemez.
 • Her havuza giriş öncesi duş alınması mecburidir.
 • Mayo ve şort dışında hiçbir giysi ile havuza girilemez.
 • Açık, kanamalı yaralar gibi kaza hallerinde kesinlikle havuza girilemez.
 • Havuz bölgesine yaralanma açısından cam, porselen, metal eşyalar sokulamaz.
 • Havuz çevresindeki şezlong, şemsiye, sandalye gibi eşyalara rezervasyon yapılamaz.
 • Havuz ve havuz bölgesine, 12 yaşın altındaki küçük çocukların yanlarında ebeveyni olmadan girmesi yasaktır.
 • Bebekler, havuz için üretilmiş özel naylon bez kullanarak ve yalnızca çocuk havuzuna girebilirler.
 • Havuz ve güneşlenme bölgesinde, kişileri rahatsız edecek şekilde fotoğraf makinesi ya da cep telefonu aracılığı ile fotoğraf çekilemez.
 • Güneşlenen ya da havuza giren müşterilerin kişisel ve değerli eşyalarının güvenliğinden aquapark yönetimi ya da güvenlik personeli sorumlu değildir.
 • Cankurtaran ve diğer görevlilerin ikazlarını ve yönlendirmelerini dinlemeniz yararınıza olacaktır. Kurallar hakkında personelle münakaşaya girilmesi yasaktır.

Sakarya Aquapark Çalışma Gün ve Saatleri

Her gün sabah: 09.00 – akşam 00.00 arası tesisi ziyaret edebilirsiniz.

Düğün, nişan, sünnet, gala yemeği gibi toplu organizasyonlara ev sahipliği yapan aquaparkta her sabah açık büfe kahvaltı hizmeti de sunulmakta.

 Sakarya Aquapark Giriş Ücreti ve Fiyatları

 • Pazartesi – Salı – Çarşamba ve Perşembe: Kişi Başı 40 TL
 • Cuma – Cumartesi ve Pazar: Kişi Başı: 45 TL
 • 07 – 12 Yaş Arası Çocuklar: Kişi Başı: 30 TL

Sakarya Aquapark Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Karakamış Mahallesi, Sebahattin Zaim Bulvarı No: 167– Adapazarı / Sakarya

İletişim: (264) 0264 373 70 02

(264) 0264 373 70 03

Nasıl Gidilir:  özel aracınız ile gidecekseniz tercih edeceğiniz D100 ve E80 otoyollarından biri ile yolculuğa başlayın.  Bu yollardan Sakarya merkeze vardıktan sonra Karakamış mahallesine geldikten sonra 30 dakika kadar ileride aquaparkı görebilirsiniz.  Toplu taşıma kullanacaksanız Sakarya iline gelen seferleri kullanmanız gerekecek. Ardından şehir içi dolmuş veya otobüsleri kullanarak tesise ulaşım sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git