Sakal ve Bıyık Nasıl Gürleşir ?

Sakal ve Bıyık Nasıl Gürleşir ?
10 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.003 kez okundu.

Sakal ve bıyık nasıl gürleşir ? Çoğu köse erkeğin merak ettiği bir konudur. Bu konuyu doğal yöntemlerle çözmek en faydalı yoldur. Öncelikle bilmeniz gereken 17 yaşına dek sakalın çıkmayışının giderilmesi gereken bir rahatsızlık olmadığıdır. 17 ve 20 yaşlar arasında köselik problemi devam ederse bu bir rahatsızlık olarak görülebilir.

Sakal ve Bıyık Gürleştirmek İçin Ne Yapılmalı ?

Sarımsak Yöntemi

Sarımsağın direk olarak yüze sürülmesi daha çok sakalın değil, sakal temelini sağlayacak tüylerin çıkmasını sağlar. Pürüzsüz, tüysüz bir yüze sahipseniz ilk başvuracağınız yöntem sarımsak kullanmak olabilir. Yüzünüzde yanma hissi oluşacaktır yüzünüzü bol su ile yıkayıp tekrar işlemi deneyebilir veya sarımsağı rendeleyip bir bir şişe zeytin yağında kür yapıp bu şekilde de kullanabilirsiniz.

sakal bıyık çıkmasında sarmısağın etkisi
Badem Yağı Yöntemi

Badem yağı çoğu konuda faydalı olduğu gibi saç, sakal ve bıyığın sağlıklı büyümesinde de etkilidir. Parlak ve sağlıklı bir görünüm ve dökülme sorunlarının ortadan kaldırmayı sağlar.

Hint Yağı Yöntemi

Hint yağı sakal ve bıyıklarınızı besleyecek ve sakal bıyık tellerinin kalın, gür çıkmasını sağlayacaktır.

sakal ve bıyık nasıl gürleşir

Tıraş Yöntemi 

Tıraş olmak sakalın ve bıyığın gürleşmesi konusunda etkili yöntemlerden biridir fakat halk arasında bilinen tüyleri tersten alarak sakal çıkarma şeklinde bir yöntem söz konusu değildir. Aksine zararlı olan tersine tıraş, yüzünüzü tahriş eder ve minik yaraların oluşmasına iltihap kapmasına neden olabilir. Uygulamasında zarar olmayan yöntem doğru bir şekilde tıraş olmaktır. Bu şekilde sakal ve bıyıklarda sertleşme, kalınlaşma ve gürleşme görülecektir.

Bu yöntemleri deneyip ve hala sakal bıyık çıkımı olmuyorsa yakın zamanda bir hekime başvurmanızda fayda vardır.

Sakal ve bıyık nasıl gürleşir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sakal ve Bıyık Nasıl Gürleşir ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nesib dedi ki:

    Selam benim sakalim cikiyo ama problemim şu ki yanak bolgede tuyler cok kucuk ve hafifdirama diyer yerlerde sakalim normaldir nd yapa bilirim

Sayfa başına git