Sağ Yumurtalık Ağrısı Nedenleri

Sağ Yumurtalık Ağrısı Nedenleri
18 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 698 kez okundu.

Bir erkeğin nerede ise cinsen hayatının bitmesine bile neden olacak hastalıklar arasında yumurtalıklar üzerinde olan etkiler gelmektedir. Erkeklerin yumurtalıkları üzerinde oldukça farklı olarak yer alan hastalıklar meydana gelebilir iken bunların kendilerini en rahat şekilde belli etmesi de yumurtalıklarda meydana gelen ağrı ile olmaktadır. Yumurtalıklarda meydana gelen ağrılar arasında son yıllar içerisinde erkeklerin en çok karşılaştıkları etki olarak da sağ yumurtalılarda olan ağrı olmaktadır.

Erkeklerin sağ yumurtalıkları üzerinde olan ağrılar her an oldukça farklı sebepler ile yer almasının yanı sıra hepsi ortak olarak erkeklerin nerede ise tedavi yollarına başvurulmaz ise cinsel hayatını bitirmek üzere rol oynayacak kadar etkili olmaktadır. Sağ yumurtalıklarında ağrı gözlenerek doktor kontrolüne gelen erkeklerin en büyük nedenleri olarak ise tıpta adı varikosel olan yapıdan kaynaklı olduğu gözlenmektedir.

sag-yumurtalik-agrisi-nedenleri-nelerdir

Tıpta adı her ne kadar varikosel olsa bile halk arasında spermatik kordonlarının varisli olmasından kaynaklı olarak da bilinmektedir. Normal erkeklerde bu durum daha çok düz bir şekilde ya da hafif kıvrımlı olan bir şekilde olması gerekir iken eğer daha çok bu şekilde ise erkeklerin sağ yumurtalıkları üzerinde ciddi oranda da ağrı gözlenecektir de diyebiliriz. Bunlar sadece bu kadarı ile de değil sağ yumurtalıklarında ağrı gözlenen erkeklerin bir nedeni olarak da spermleri yani dölleri dışarı aktarmaları gerekir iken aktaramayıp sağ tarafa doğru tıkalı olarak kalmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum ile erkekler hem oldukça sancı çeker iken hem de kendilerine kısa sürede doktora giderek tedavi yöntemlerinden birini de tercih etmez ise ilerleyen zaman dilimlerinde sadece ağrı ile değil daha da kötü olan sonuçları da her an beraberinde getirebilecektir. Eğer sizlerin de sağ yumurtalıkları üzerinde ciddi oranlarda ağrı var ise kısa sürede kendiniz için bir doktora gitmeyi tercih edin.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git