Saç Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Saç Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 142 kez okundu.

Saç kaşıntısı için hangi doktora gidilir ? Saç kaşıntısına hangi poliklinik bakar ? Saç kaşıntısı için hangi bölüme gidilir ?

Saç Kaşıntısı İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Saç kaşıntısı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda saç kaşıntısına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Saç Kaşıntısı Nedir ?

Bireylerin daha çok erkek kadın ya da genç çocuk yaşlı fark etmeden her kesimden bireylerin başlarına gelebilen bir durum olmaktadır. Kafa derilerinde yer alan sağlık sorunlarından ya da psikolojik durumlardan dolayı sürekli derilerin kaşınması ve kabuklanma olayıdır. Bazen kepeklerden bazen de egzamalardan olan yapıdır. Her ne kadar saç kaşıntısı deniliyor olsa bile saçlar cansız olmasından dolayı sadece kafa derileri kaşınmaktadır. Artık halk arasında kafa kaşıntısı yerine de saç kaşıntısı olarak bilinen bu rahatsızlık sadece saç derilerinde meydana gelen durumlar yüzünden sürekli bir kaşıntı halinde olma durumudur.

Saç Kaşıntısı Nedenleri

Saç kaşıntısının en büyük nedeni tabi ki de saç derilerinde çıkan egzama olmaktadır. Kepekler bir anda oluşmaya başlaması ile birlikte kaşınmalar ve kabuklanmalar da olacaktır. Banyoda iken saçlarınızı düzgün durulamak yerine hafif şampuanlı kalırsa bu da kaşıntıya neden olacaktır. Saç derileri sürekli terler ise ve bunlar hemen yıkanıp kurutulmaz ise yine ortaya çıkmasına neden olmasına etki edecektir.

Bazı kişilerin alerjisi olan yemekleri yemesi ya da bir şeyleri içmesinin yanı sıra büyük oranda etki eden kaşıntılar baharatlı olan yemeklerde daha çok baş göstermektedir. Kimyasal olan şampuan seçimini saç derinize uygun yapmaz iseniz bu sizlerin bir hayli zorlanmanıza neden olacaktır. Kimyasal olarak tabi ki de sadece şampuan da değil saçları boyamak için kullanılan boyaların da saçlarda meydana gelen kaşıntılar için büyük oranda etkisi olmaktadır.

Saç Kaşıntısı Belirtileri

Bireylerin saçlarında her an meydana gelen kaşıntılar ile birlikte kabuklanmalar olmasıdır. Bazen yaralar da saç derilerinde çıkması büyük etki oluşturacak olmasının yanı sıra bir yandan dökülen kepekler de saç kaşıntısının belirtileri arasında olmaktadır. Her an nerede olur iseniz olun durduk yere giren karıncalanma hisleri ile bunların en büyük belirtisi olmaktadır.

Saç Kaşıntısı Tedavisi

Saç kaşıntısından kurtulmak için neyin etki ettiğini bir doktor kontrolünde öğrenmeniz gerekir. Bazen ilaç tedavisi ile kurtulacak olduğunuz bu kaşıntıdan bazen de boya markanızı ve şampuan markanızı da değiştirerek kurtulabilirsiniz.

Saç kaşıntısı için hangi doktora gitmeyelim ? Saç kaşıntısı hangi bölüme girer diye soruyorsanız dermatoloji bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git