Sabahları Dinç Uyanmak İçin Öneriler

Sabahları Dinç Uyanmak İçin Öneriler
8 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 966 kez okundu.

Özellikle sabah erken kalkmak zorunda olan kişiler, sabahları bir türlü yataktan kopamaz. Daha güne başlamadan bitkin ve halsiz hissettiklerinden şikayetçi olurlar. Güne dinç başlamak isteyen ancak başaramayan kişiler için yapılan araştırmalardan faydalanarak sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak. Bu tavsiyelerimize kulak verip değerlendirdiğinizde emin olun çok faydasını göreceksiniz ve güne oldukça keyifli başlamanın tadına varacaksınız.

sabah zinde nasıl kalkılır

Alarmı 15 Dakika Erkene Ayarlayın

Böylece yataktan telaş içinde kalkmak zorunda kalmazsınız. Yeni başlayan güne kendinizi adapte etmek için yatakta bir kaç dakika fazla vakit geçirebilirsiniz. Yataktan ani hareketlerle kalkmadığınızda ani uyku bastırmalarına sebebiyet vermemiş olursunuz. Güne acele etmeden sakin bir şekilde başladığınızda çok daha huzurlu hissedersiniz.

Güneş Odanıza Girsin

Karanlıkta perdelerinizi sıkı sıkı kapatıp yatmayın ki sabahın ilk güneş ışıkları odanıza dolsun. Böylece güneş ışınlarını hisseden beyninizin vücudunuza salgıladığı hormonlarla yeni güne hazırlanmaya başlarsınız. Uyandığınızda kendinizi daha dinç ve yataktan kalkmaya hazır hissedersiniz.

Karnınız Tok Uyuyun 

Aç uyuduğunuzda sabah yüzünüzün daha soluk olduğunu gözlemlersiniz ve enerjiniz çok da yüksek olmaz. Bu nedenle uyumadan belli bir süre önce hafif de olsa protein ve karbonhidrat ağırlıklı olarak bir öğün tüketin. Böylece karnınız tok uyursunuz ve uyandığınızda hem yüzünüz canlı olur hem de oldukça dinç hissedersiniz.

Ertesi Günü Akşamdan Planlayın

Bir gece önceden ne giyeceğinizi, işinize hangi araçlarla gideceğinizi vb. şeyleri kafanızda tasarlayın. Böylece sabah uyandığınızda kafanızda milyonlarca soru dolaşmaz. Sakin ve soruların cevapları önceden bulunmuş bir sabah sizi huzurla buluşturacaktır. Her sabah evde bir kahvaltı koşuşturmacası içine giriyorsanız unutmayın, arada monotonluktan kurtulup çizgi dışına çıkmak her daim mutluluk getirir.

sabah zinde uyanmanın yolları

Yüzünüzü Temizleyin

Eve geldiğinizde yapmadıysanız, gece yatmadan belli bir süre önce mutlaka yüz temizliğinizi ve bakımınızı yapın. Böylece hem cildiniz ferahlar hem de salgılanan hormonların cildinize faydasının olduğunu hissedersiniz.

Şeker Tüketin

Sabahları kahvaltınızda bir çay kaşığı kadar da olsa şeker tüketin. Böylece şeker seviyeniz normal düzeyde olacaktır ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Yapılan araştırmalara göre sabahları şeker tüketen kişilerin hafızaları daha kuvvetli olduğu kanıtlanmıştır.

Dilinizi Fırçalayın

Dişlerinizi evden çıkmadan mutlaka fırçalamalısınız. Diş fırçalama esnasında çok az bir sürenizi dilinizi fırçalamaya ayırın. Böylece geceden kalma ve rahatsız edici ağız kokularınızın tümü çok daha kolay yok olur.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git