Rüyada Para Görmek

Rüyada Para Görmek
10 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 928 kez okundu.

Rüyada para görmek, can sıkıntısı olarak yorumlanır. Rüyada para gören kişinin bir olaydan sonra canı sıkılır. Bazı olaylara canınızın sıkılacağına dalalettir. Yakında olacak bir olay sizi doğrudan ilgilendirmese de sizin canınızı sıkar yada direk sizi ilgilendiren bir olay yüzünden canınız sıkılabilir. Moralin bozulması olarak yorumlanır. Can sıkıcı olaylara şahit olabilirsiniz.

Rüya sahibinin çevresi tarafından takdir ve sevgisinin toplandığını işaret eder. Bu rüyada genellikle olumlu olarak nitelendirebileceğimiz birçok tabir bulunmaktadır. Bu tabirler arasında güvenli yaşama verdiği söze sadık kalacağına işaret eder. Aynı zamanda şansın artacağı ve alın teri ile kazanılan mala işaret eden bu rüyada, rüya sahibini daha refah seviyesi yüksek bir hayat beklemektedir. Dostluk ve arkadaşlık ilişkisi bakımından da önemli bir yer teşkil eden bu rüya da veya sahibi bir arkadaşını doğru yolu gösterecek şeklinde yorumlamak da mümkündür. Kişinin birçok hayır duası alacağı ve bu hayır duaları sayesinde iş ve arkadaşlık ilişkilerinin artacağı yönünde bir daha bir daha söz etmek yanlış olmaz.

Para, rüya içerisindeki diğer göstergelere bağlantılı olarak farklı şekilde yorumlanmaktadır. Para, üzüntü, dert, sıkıntı veya kişiye acı verecek sözlere işaret olabilir.
Aynı zamanda çekilen zorluk ve çilelerin ardından huzura kavuşmaya ve mükafatını almaya yorumlanır.

Rüyada Para Harcamak

Maddi kayıp olarak yorumlanabilir. Para harcamaya, borçlanmaya yorulur. Yeni alınacak bir eşya için borçlanabilir, gereksiz harcamalar yapılabilir. Bazen de kişi borçlarını öder, kredi çekebilir demektir. Borcu olan biri borçlarını kapatabilir.

Rüyada Bozuk Para Görmek

Birinin dedikodusunun yapılacağına yorumlanır. Sizi tanıyan bir kaç kişinin sizin dedikodunuzu yapacağı anlamına gelir. Ayrıca kişi bir açığını başkasına verir demektir. Bir zaafını ve sırrını başkasına söyleyebilir. Dedikoduları duymanız moralinizi bozabilir. Ancak kişi tüm dedikodulara rağmen insanları umursamayacaktır. Kimi zaman da kişi, yeni bir girişimde bulunabilir ve doğru adımlar atarak başarı kazanabilir demektir. Aynı zamanda kişi, çevresindeki insanlara dikkat etmesi gerekir. Kişi büyük kazançlar elde edebilir. Yırtılmış bir para ise maddi ve manevi zarara uğrayacağınıza delalet eder.

Yakın zamanda ekonomik durumlarda iyiye gitme olacağını gösterir. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişinin olanak, anlayış ve mutluluk zenginliğidir; kişinin “deneyim bankasındaki” tüm malvarlığıdır.  Bir diğer rüya tabirine göre rüya sahibi kişi bir düşman edinecek ve can sıkıcı şeyler yaşayacaktır. Ancak eğer bozuk paraların elden çıkarıldığı, kurtulunduğu görülmüşse bu da tam aksine dertten ve kederden arınılacağına delalettir.

Rüyada Kağıt Para Görmek

Riyakarlık ile söylenen kötü veya can sıkıcı sözlere işaret eder. Aynı zamanda bu rüya hüzne, çeşitli sıkıntılara ve kişiye üzüntü verecek kelamlara delalet eder. Bazı zamanlarda da bu rüya, pek çok zorlu sürecin ardından refaha ve rahatlığa ulaşılacağına yorumlanır. İş hayatında ve sosyal hayatta bazı konularda küçük sıkıntılar yaşanmış ise de bu sıkıntıların bitişine ve en kısa zamanda huzurlu bir zaman diliminin kapılarının açılacağı şekilde tabir edilir.

Rüyada Para Bulmak

Paranın fani hayatta insanların zamanını boşa harcadığının sembolü olarak yorumlanması sebebiyle, bu rüyayı gören kişinin gereksiz işlerle boş yere uğraşarak keyfinin kaçacağı yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise bu rüya sahibi kişinin şansı ve kısmeti artacaktır, kazancı tahmininden fazla olacaktır. Maddi anlamda rahata kavuşacaktır. Bir başka rüya yorumuna göre de bu kimse, borç verecek veya kendi borçlarına ilişkin ödemeler yapacaktır.

Rüyada Para Vermek

Şayet verilen kağıt para ise bolluğa ve berekete yorumlanır. Rüya sahibinin işleri düzene girecek, varlığı artacak ve refah seviyesi yükselecektir. Eğer ki görülen bozuk para ise yine yakın bir şekilde yorumlanır; maddi sıkıntıların bitişi, sorunların ortadan kalkması ve para ile ilgili dertlerin son bulmasıdır.

Dilenciye para vermek ise kişinin malını ve parasını boş ve lüzumsuz işlerde harcayacak olmasına delalet eder. Aynı zamanda rüyayı görenin çevresindeki faydasız kimselere, dost görünen düşmanlarına yorumlanır.

Rüyada Çok Para Görmek

Hayır ve berekete, bolluğa, zor işlerin rahat bir şekilde hallolmasına bol rızıkla ve ferahlıkla dualarının kabul edilmesine yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiye kısmetli hayırlı kapılar açılacağına delalet eder. Bir diğer rivayete göre ise de bu rüya istenmeyen sözlerin duyulacağının ve rüya sahibi hakkında bir takın istenmeyen dedikodular çıkacağının, sıkıntılı günler yaşanacağının işaretidir.

Rüyada Kağıt Para Almak

Para alınan kişiden zora girmiş bir iş konusunda fayda veya yardım görüleceği anlamına gelir. Hayatta çok istenen bir şeyin bir kişiden yardım almak suretiyle gerçekleştirileceğini gösterir. Rüyayı gören kişinin ihtiyacı olan bir konuda kendisine ışık tutacak, deneyimlerini ve bilgilerini aktaracak ona kritik öğütler verecek ve işini kolaylaştıracak birinin olduğuna delalet eder.

Rüyada Kağıt Para Saymak

Rüya sahibinin çok sayıda kişiye yardımcı olabilecek imkan ve olanaklara erişecek makama gelmesi anlamındadır. Bu kimsenin çalışma hayatında gerçekleştireceği bir proje ile elini ve maddi olanaklarının çok güçleneceği, kişinin iyi bir mertebeye yükseleceğine işaret eder. Bir başka rüya tabirine göre, yapılan işte çok büyük başarı kazanacak

Rüyada Kağıt Para Bulmak

İş hayatında çok büyük paralar kazanılacağına ve bu paralar ile yatırımlar yapılarak hayırlı verimli bir döneme girileceğini göstermektedir. Rüya sahibinin, çok şanslı olacağına ve bu şansı ile en zorlu zamanlarda bile bir çıkış yolu bulabileceğine delalettir.

Cebinde kağıt para bulan kişinin çok yakın akrabaları sayesinde iş hayatında ilerleme kaydedeceğine ve rüya sahibinin de karşılık olarak onlara yardımda bulunacağına işaret eder.

Yeşil kağıt para bulunmuş ise rüyayı gören kişinin, işleri ile ilgili zor bir döneme girse de büyük miktar para ile bunu atlatacağına; hayatı ile ilgili iyi mertebelere kavuşulacağına yorumlanır.

Rüyada Yerde Para Bulmak

Bu rüyayı gören kişin tam tersi olarak parası eksilecektir. Çok zararlı olmayacak şekilde bazı zaruri ihtiyaçlar için harcama yapılacağını gösterir. Şayet para yerden toplanıyor ise bu durum rızka yorulur. Rüya sahibi iyi bir kazanca kavuşarak maddi yönden rahata ererek dertlerinden kurtulur. İyi ve güzel bir geleceğe, ele geçecek paralara ve isteklerin gerçekleşmesine yorumlanır.

Rüyada Demir Para Görmek

Ağırlık şeklinde yorumlanır. Rüyayı görenin hastalığı, üzüntüsü, üzücü haberler almasının habercisi olabilir. Aynı zamanda hayal kırıklığı, iş hayatında bazı yenilgiler, özel hayatında beklediği değeri bulamamak da olabilir. Eğer demir paralar başka bir kimse tarafından rüya sahibine uzatılmış ise rüya sahibi bu kimsenin olumsuz durumundan etkilenecek, bu kimsenin durumu rüya sahibine de tesir edecek demektir.

Rüyada Birinden Para Almak

Rüyayı görenin bir tanıdık vasıtası ile iyi miktarda para kazanacağına ve çok kısmetli bir iş hayatına sahip olacağına yorumlanır. Çok karlı bir işe girilmesi ya da yeni bir eşyanın satılması ile ilgili bir konuda ortaklık kurulması ya da yol gösterilmesi sayesinde çok iyi bir kazanca kavuşulacağına işaret eder.

Şayet bozuk para alındığı görülmüş ise rüya sahibinin, iş hayatında çok sıkıntılı bir olayla karşılaşarak büyük bir zarara uğrayacağının göstergesidir. Kötü sonuçlanan bir ortaklık veya güvenilmeyecek kimseye para kaptırmak şeklinde yorumlanır. Bu kimsenin durumu rüya sahibine de tesir edecek demektir.

Rüyada Birine Para Vermek

Kişinin elde edeceği yüklü miktarda para ile yardımlarda bulunacağı ve güzel sevaplar kazanacağını gösterir. Bu kimse her ne kadar elindeki her şeyini yardıma muhtaçlar için harcasa da bu yaptığının karşılığını fazlasıyla geri alacaktır. Manevi anlamda son derece huzurlu olacaktır.

Borç para verildiği görülmüş ise zor durumda kalan kişinin Allah’a sığınıp, hiçbir zaman isyana düşmeyeceğine işaret eder. Bu kişi gösterdiği tevazu ve iman ile de Allah tarafından mükafatlandırılacaktır. Her şey yoluna girdikten sonra rüya sahibi huzura erecektir.

Rüyada Para Kazanmak

Rüyayı gören iş hayatı ve özel hayatında olumlu durumlar ve gelişmeler ile karşılaşacaktır. Ancak kazanılan para bozuk para ise bu durum sıkıntılı günler yaşanacağının işaretidir. Aynı zamanda rüya sahibinin bir yerlerden iyi miktarda para elde ederek rahatlığa refaha ereceğine delalet eder. Genellikle kişi için olumlu gelişmelerin olacağı bir dönemin başlangıcı olacağının göstergesidir.

Rüyada Sahte Para Görmek

Sıklıkla aldatmacaya ve kandırmacaya delalettir. Rüyayı gören, başkalarını kandırarak onları mağdur eder ve aynı tuzağa kendisi de düşer. Sahte parayı kişi elinde görmüş ise bir süre daha maddi sıkıntıların süregeleceği anlamındadır. Sahte parayı alan kimse ise doğru olmayan sözler duyacak veya bir takım oyunların mağduru olacaktır. Fani zevk ve keyiflere kanarak doğru yoldan sapmaya veya yanlışlar yapmaya yorumlanır.

Rüyada Para Kaybetmek

İş yaşamıyla ilgili verilecek bazı yanlış kararlar sebebiyle kısa süreli maddi ya da manevi sıkıntılar olan zamanlar geçireceğine işarettir. Bu sebeple nerede yanlış yapıldığı hususunda kişiyi düşünmeye sevk edecektir.

Kaybedilen para rüyada tekrar bulunuyor ise iş hayatında kısa süreli bir duraklama yaşanıp kayba uğranacağına ancak bundan sonra yapılacak doğru hamleler ile zararın telafi edileceğine ve başarılı girişimler yapılacağına yorulur.

Rüyada Para Dağıtmak

Rüyayı gören kişinin yüklenmiş olduğu sorumluluk başkalarıyla paylaştırarak rahata ereceğine delalet eder. Bir kısım rüya tabircisine göre ise rüya sahibinin ihtiyaç sahibi kimselere yardımda bulunacağına, hayır işleri ile haşır neşir olacağına işaret eder. Eğer ki iş sihibi bir kimse çalışanlarına para dağıtıyor ise iş hayatında adaletli bir iş bölümü yapılacağına yorumlanır.

Rüyada Para Bulmak

Hayatı rahatlık, bolluk ve bereket içinde akıp gidecektir. Maddi sıkıntılarının yok olacağına, geçim sıkıntısının biteceğine, güzel bir yaşama kavuşacağına yorumlanır. Bazı rivayetlere göre ise rüya sahibinin çevresinde bulunup da güvenilen bazı insanlara, dostlara karşı tedbirli olunması gerektiğine delalet eder.
Kağıt para bulmak kişinin alın teriyle kazanacağı kazancı gösterir. Aynı zamanda bu rüya kişinin emeğiyle kazandığı para ile alacağı bir mala yorumlanır.

Rüyada Para Toplamak

Toplanan para insanlardan ise çoğunlukla bu rüya mal kaybına, zorluk ve darlığa, evde meydana gelecek değişikliklere delalettir. Bazı zamanlarda bu rüya sahibinin hataları ve günahları ile yüzleşerek bu konu hakkında düşüneceğini gösterir. Şayet para yerden toplanmış ise kişinin hakkı olmayan kazançlara göz diktiğine işarettir. Veya rüya sahibinin olmayacak, faydasız işler peşine düşerek boşa çabalayacağına da yorumlanır.

Rüyada Para Saklamak

Şirret bir kadınla karşılaşma veya bekar kimseler için pinti ve kötü huylu kişilerle evlenileceğinin habercisidir. Bu rüya aynı zamanda gerçekleri saklama anlamı taşıyıp, rüyayı görenin bu şekilde gizlediği bir takım sırları olduğunu gösterir. Maddi sıkıntılar karşısında gerçekçi çabalar göstermek yerine hayali işlere girişilmesi veya plansızlık ile fırsatları kaçırmaya da delalettir.

Rüyada Para Çalmak

Rüya sahibinin kendisine ait olmayan bir malvarlığı, servet veya mirasa göz koyması ve haksız bir şekilde onu elde etme çabalarına girişeceğini gösterir.
Aynı zamanda bu rüya makam, mevki, itibar kaybına yorumlanır. Ya da kişinin sosyal çevresinde gözden düşmesine, yanlış insanlarla arkadaşlık ilişkileri kurmaya, riskli işlere girişerek hayatını olumsuz etkilemeye de işaret olabilecektir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git