Rüyada Öküz Görmek

Rüyada Öküz Görmek
10 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.528 kez okundu.

Rüyada öküz görmek, devlet işleriyle ilgili konular olarak yorumlanır. Yeni bir okula yazılabilir. Yeni bir kursa başlanabilir. Devlet kurumlarına işle alakalı başvurular yapılabilir. Sınava girilebilir. Ev değişikliğinden dolayı su, elektrik kaydı yaptırılabilir. Öküz gören kişi evraklarla devlet kurumlarına gidecektir. Bol bol evrak dönemi denilebilir. Okula kayıt olamak da bu işler arasına sayılabilir.

İş hayatındaki gelişmeler düzene girecek ve bu düzen sonrası bulunduğu pozisyonundan daha yüksek mevkilere getirilecektir. Bu mevkiler sonucu maaşın da ciddi artış olacaktır. Bu durum rüya sahibinin maddi açıdan da yükseleceğini göstermektedir. Ticarete atılmayı düşünüyor ise kendisine gelecek olan yardımları kabul etmesi gerekmektedir. Aile hayatında yapacağı konuşmayı simgeler. Bu konuşma sonrası başka bir yere taşınması gerekebilir. Bu taşınmanın aile arasında bir huzursuzluğa yol açacağı anlamını çıkarabilir. Ancak yeni taşınılan yerdeki insanların rüya sahibine olan yaklaşımlar buna engel olacaktır. Çok çabuk bir şekilde aralarına kabul edileceklerdir. Bu kabul ediliş sonrası yeni yere alışmaları kısa sürecektir.

Rüyada Öküz Boynuzu Görmek

Rüya sahibi elinize bir miktarda bir para geçeceğine işarettir ve bu parayı boş harcamalarda bitirecektir. Hayırlı bir nasibe işarettir ve hayırlı bir iş için adım atacağınızı gösterir. Hayırlı bir eş olacağı, iffetli kadına işarettir. Farklı fırsatlarla karşılaşacağınız ve içinden hayırlı bir seçim yapacağınız anlamına gelir. Kişi acele bir iş yetiştirmek zorunda kalabilir. Genellikle güzel haberlerin ve parlak bir geleceğin göstergesidir. Ayrıca kişiyi güzel günler bekliyor demektir.

Rüyada Hasta Öküz Görmek

Biraz hastalık dönemi olarak yorumlanır. Kişi bazı rahatsızlıklarla uğraşabilir anlamına gelir. Uzun zamandır çektiği sıkıntılar bugün ortaya çıkabilir. Doktora gitmeyi ihmal eden kişiler doktora gidebilir. Sağlıklı ilgili konularda  yoğunlaşmak gerekir. Sağlık her şeyden önemlidir, ihmal etmemek gerekir. Kendini güçlü hissedeceği bir dönemin içine girecektir. Aynı zamanda kişi, sıkıntı yaşayacağı bir dönemin içine girebilir, iş hayatında kaba ve anlayışsız kişiler ile karşılaşabilir. Bu yüzden kişinin etrafındakilere dikkat etmesi gerekir.

Rüyada Öküz Arabası Görmek

Genellikle iş hayatında çok büyük bir başarı yakalayacağınıza, atıldığınız ticarette ön plana çıkacağınıza delalettir. Zenginliğin ve bolluğun habercisi olarak bilinir. Kişinin ekonomik düzeyinde ciddi düzelmelerin olacağının göstergesidir. Aradığın aşka yıllar sonra kavuşmuş gibisin. Aranızdaki uyum ve etkileşim inanılmaz boyutlara ulaşmış görünüyor. Üstelik sevgilin seni tahmininden de oldukça fazla seviyor. Belki sevgisini sana tam gösteremiyor olabilir. Ama seni ne kadar sevdiği her halinden, özellikle gözlerinden ve bakışlarından belli… Sevgilinin sana bir sürpriz yapmayı düşünüyor gibi bir hali var.

Rüyada Öküz Aldığını Görmek

Hayata farklı açılardan bakma yeteneği kazanacağınıza işaret eder. Ömrünüzü bilgi edinmeye ve bu bilgileri yeni nesillere aktarmaya adayacağınızı gösterir. Bilgeliğin ve aklın sembolü olarak yorumlanır. Dünyanın hemen hemen her yerinde bulunarak büyük tecrübeler edinmek ve bu tecrübeleri insanlarla paylaşmaktır.  Bilgi seviyenizin herkes tarafından duyulacağını ve insanların tecrübelerinizden faydalanmak için çok uzaklardan dahi yanınıza geleceğine dalalet eder. Bilgisi ve zekasıyla tanınan bir haline geleceksiniz. Oldukça naif, sakin ve yumuşak başlı biriyle tanışarak yeni bir ilişkiye başlayacağınızı gösterir. Bilgelik ve farklı çalışan bir zekaya sahip olmak demektir.

Rüyada Öküz Sattığını Görmek

Genellikle güzel bir geleceğin ve başarılı bir hayatın başlangıcının göstergesidir. Uzun bir süredir uğraşıp da bir türlü kurtulamadığınız sıkıntı ve streslerinizden azimle kısa bir süre içinde kurtulacağınızı gösterir. Genellikle bol rızık ve bol gelire ulaşabileceğinizi ya da yeni bir işe başlayabileceğinizi gösterir. Kişinin hayallerinin pek çoğunu kısa bir süre içinde gerçekleşebileceğinin göstergesidir. Varlıklı bir kimsenin size destek olacağına işaret etmektedir. Varlığının daha da artacağına, sıkıntılarından kısa bir süre içinde kurtulacağına ve ekonomik sıkıntısının son bulacağına yorumlanır.

Rüyada Öküz Kovaladığını Görmek

Hane içinde sürekli gerginlik ve huzursuzluk yaratan bir kişi yaptıklarından dolayı çok pişman, kendisini size affettirmek için çok çaba gösterecek. Öyle şanslı bir dönem içerisine giriyorsun ki hayattaki bütün beklentilerin art arda ve çok çaba sarf etmene gerek kalmadan gerçekleşecek. Hassas olduğun bir konudan bahsedip seni sinir etmek için çabalayan bir insana sırtını döneceksin. Gizli düşmanınızın olduğu anlamına gelir. Ummadığınız anda sizi üzecek insanların olduğuna işaret eder. Kötülüklerin peşinden gidip sorunu çözeceğinizi gösterir. Aynı zamanda ağırbaşlı, iffetli kadına işarettir ve güzel, alımlı bir kadınla tanışacağınız anlamına gelir.

Rüyada Öküze Bindiğini Görmek

Hayırlı yollarla elde edilen kazançla hayatı devam ettirmektir. Elde edilen kazancın daha da bereketleneceğini, o kazançtan birçok insanın faydalanacağını ve bu kazanç kapısının asla kapanmayacağını gösterir. Geniş bir aileye sahip olunacağının habercisidir. Bu ailedeki her ferdin büyük başarılar göstereceğine dalalettir. Bu dünyada bir araya getirilen her türlü mala, unvana ve insan ilişkilerine dalalet eder. Hayatınızda büyük değişikliklerin olacağını gösterir. Genellikle olumlu anlamlar taşır. Aile ilişkileri, maddi kazanç, iş ve evlilikle ilgili güzel haberlere dalalettir. Yeni evli çiftler için hayırlı bir evlat sahibi olmayı müjdeler. Evlenecek çağda çocuğu olanlar için, yakında çocuklarının muradını göreceklerine dalalet eder. Yakın zamanda hayatınızı, çok seveceğiniz biriyle birleştirecek ve mutlu bir yuva kuracaksınız. Kısa zaman içinde uzak bir yere yolculuğa çıkabilirsiniz ya da aile fertlerinden bir tanesi evden uzun süreliğine ayrılabilir.

Rüyada Öküz Kestiğini Görmek

Kötü bir devlet adamına işaret eder. Bu devlet adamı insanların sırtından geçinir, rızklarını keser ve yaşamlarınız zorlaştırır. Zorbalıkla kabul ettirdiği kuralları ile insanları yaşamaya zorlar, ses çıkarmak ve hakkını aramak isteyen herkesi ortadan kaldırır. Bu kişi acımasız olduğu kadar da günahkardır ve diktatör yapısını kabul etmez. Kendisine kimse baş kaldıramaz ve karşı çıkamaz. Tek doğru ve haklı olanın kendisi olduğunu düşünür, elde ettiği bütün kazancı başkasının sırtından elde eder. Hüküm sürdüğü milletin yaşam koşullarını da zorlaştırmış olur

Hayatının altüst olacağı bir döneme giriyorsun. Hem iş, hem aşk, hem ev hayatın sıkıntılı bir döneme giriyor.İş hayatında yaşayacağın bazı tartışmalar yüzünden işten ayrılmak zorunda kalacaksın.Farklı bir şehirden alacağın iş teklifi seni bir nebze mutlu etse de bu durum nişanlının çok hoşuna gitmeyecek. Bu iş, ayrılıkla sonuçlanacak bir tartışmaya neden olacak.

Rüyada Beyaz Öküz Görmek

Genel olarak etrafındaki işleri idare eden sorumluluk sahibi kimse olduğunuza delalet olmaktadır. Halkın dikkatini çeken kişiler veya itibar sahibi olmaya çalışan kimseler yorumlanır. Kişi hayatında karşılaşacağı zor bir işi başaracak demektir. Rüyayı gören kişiye mutlu olacağı bir haber iletecektir. Kişi, hayatında ona zor gibi görünen bir işi başarır ve sorunların üstesinden gelerek o işin altından başarıyla kalkar.

Rüyada Öküz Sürüsü Görmek

Bolluğa, berekete ve bol kazanca delalettir. Kolay bir şekilde bol bir kazanca sahip olacağınızın göstergesidir. Rüya sahibinin varlıklı biri ile evleneceğine ve onu güzel günlerin beklediğine işaret etmektedir. Uzun süredir üzerinde yoğunlaştığınız ve çaba sarf ettiğiniz bir işin artık meyvelerini toplayacağınız anlamına gelmektedir. Kişi, duyacağı bir haber yüzünden üzüntüye kapılabilir ya da sevdiklerinden birinin hastalandığını öğrenebilir. Bir yerden menfaat sağlayacağınıza yorumlanır. Bu rızkınızın artacağı anlamına gelir. Bekar kişi için evliliğe yorumlanır. Eğer kişi evli ise bu iyi ve geçimli bir hanımı olduğuna yorulur. Ayrıca kişinin malı artacaktır. Bu rüya ona bolluğu bereketi simgelemektedir. Bir konu hakkında araştırma yapmak anlamına gelir. Kişi merak ettiği bir konu hakkında araştırma yapabilir. Bir bilim dalı hakkında bilgi edinilmek istenebilir. Hobileriniz arasındaki bir konu gündeminizi oluşturabilir. Kişi birçok konularda meraklı olacaktır. Yeni bilgilerin olacağına işaret eder.

Rüyada Öküz Kesmek

Garip haberlere işaret eder. İlginç olaylar yaşanabilir ve ilginç olaylar duyulabilir. Aklın almayacağı olaylar gündeme gelebilir. Garip olaylar çözülmeye başlanabilir. Gizemli konuların çözülmesine işaret eder. Bilime düşkün insanı temsil eder. Aynı zamanda doğruluk, dürüstlük ve geniş görüşlü bir kişi olduğunuzu da gösterebilir. Çoğu zaman iyi bir geleceğin, destekli planlamalar yapılmış bir sürekliliğin göstergesidir. Kişi, yaptığı planların olumsuzluklarından muzdarip olacak ve bazı engellerle karşılaşacaktır. Kişinin ufku ve geleceği gayet güzel bir şekilde sürecek demektir. İleri görüşlü insanı ve geleceğe yapılan planları gösterir.

Rüyada Öküz Kafası Görmek

Bir yolculuk yapılacağı anlamına gelir. Uzaktaki bir tanıdığını ziyarete gidebilir. Özlediği birinin yanına gidebilir. Uzak yolculuklar anlamına gelir. Uzaktaki biriyle iletişime geçmek ve onunla yakınlaşmak olarak yorumlanır. Uzakta kişiden güzel haberler alınır ve görüşmek istenebilir. Makam mevki sahibi olmak büyüklük olarak yorumlanır. Kişi devlet işlerle uğraşabilir. Bir devlet kurumuna başvurabilir ve devlet ile ilgili evraklarla uğraşabilir. Kişi resmi bir yere başvuru yapabilir. Eğer mahkemelik bir işi varsa onu halledebilir. Vergi borcu varsa ödeyebilir. İş başvurusu için devlet kurumlarına uğrayabilir ve başvuru sonuçlarını alabilir.

Rüyada Öküz Almak

Zengin cömert kişi olarak yorumlanabilir. Kişi zengin ve cömert bir kişiyle karşılaşabilir anlamına gelir. Kendinden büyük birinin yardımlarını alabilir. Ayrıca kişi bazı problemlerini güçlü biri sayesinde halledebilir. Yanında olan birisi size güven verebilir ve sizi destekleyebilir. Kişi bazı problemlerinden sabrederek kurtulur. Yaptığı hataları fark eder ve pişman olur, düzeltmek için adımlar atar. Devlet dairesinde çok güzel bir işe gireceğinize delalet eder. Aynı zamanda bakan gibi devlet dairesinde bulunan makam sahibi kişilerden bir destek göreceğinize delalet eder. Ayrıca milleti ilgilendiren önemli gelişmelerin habercisi demektir.

Rüyada Öküz Kaybetmek

Zenginlik ve bereket anlamına gelir. Kişinin bir yerden büyük bir gelir elde edeceği anlamına gelir. Yakın zamanda bolluk ve bereket dolu bir yaşama girecektir. Şans oyunu oynamaya meraklıysa bu onun büyük bir ikramiye kazanacağına işaret eder. Çalışan biri ise yakın zamanda büyük kazanç sağlayacağı bir mertebeye yükseleceği ya da daha kazançlı bir işte çalışacağı anlamına gelir. İş hayatında büyük başarı sağlayacak ve rakipleri üzerinde büyük üstünlük sağlayacak demektir. Bu üstünlük, çevredeki insanların da kişi hakkında dedikodu yapmasını sağlayacak ve fesatlıklar çıkacaktır.

Rüyada Öküz Saldırısı

Hassas olduğun bir konudan seni sürekli vurmak isteyen bir dostunla aran açılacak. Haneden birinin ani rahatsızlığı ile çok sıkıntılı bir döneme gireceksin. Bu dönemde en büyük destekçin nişanlın olacak. Herkesin özenip kıskandığı güzellikte giden nişanlılık dönemini dillere destan bir düğünle tamamlıycaksınız. Ayrıca nişanlın düğün hediyesi olarak mükemmel bir balayı hazırlıyor. Bir konuda zarar göreceğiniz olarak yorumlanır. Bu maddi ve manevi bir kayıp olabilir. Eğer bir işe atılmak istiyorsanız her anlamda artısını eksisini iyi değerlendirmeniz önerilir. Eğer yeni biriyle tanışmışsanız onu daha iyi tanımaya çalışmalısınız. Doğru adım atmanız gerektiğine işarettir. Kişi çevreden gelecek kötülüklere karşı temkinli olmalıdır.

Rüyada Öküz Öldürmek

Kişi maddi olarak kayıplar yaşayabilir. Bir işi planladığı gibi olmayabilir ve para kaybı yaşayabilir. Ödeme planları istediği gibi gitmeyebilir ve maddi olarak sıkıntı yaşayabilir. Planda olmayan bir eşya ya da araba bozulabilir ve masraf açabilir. Kişi maddi sıkıntılar içinde kalır ve bu zorlu dönemi kendi imkanlarıyla atlatacaktır. Evliyseniz evin içinde biraz huzursuzluklar yaşayabilirsiniz. Küçük bir tartışmayı uzatabilir ve büyütebilirsiniz. Yeni bir ev aldıysanız bazı pürüzler çıkabilir. Bu sıkıntılar kısa ve geçici sorunlardır. Sabırla ve doğru adımlarla bu sıkıntılı dönemi sonlandırabilirsiniz. Kişi, sevdiklerini dış etkenlerden korumak istiyor ve bu iç güdü ile hareket ediyor demektir.

Rüyada Öküz Otlatmak

Ailenizle ilgili iyi yorumlara işarettir. Birlikte uzun ve mutlu bir hayat yaşayacağınızı, sevinçlerinizin her zaman devam edeceğini, sağlığınızın her zaman korunacağını ve hayırlı evlatlara sahip olacağınızı gösterir. Eşiniz ve çocuklarınız her zaman sizi mutlu edecek eylemlerde bulunacak ve sizin için her zaman gurur kaynağı olacak demektir. Birbirinizle her zaman övünecek ve çevrenizin takdirini kazanan işler yapacaksınız.

Rüyada Öküzden Korkmak

Kısmetiniz çıkacağına işaret eder. Sizi kıskananlar olduğu ve dedikodunuzun yapıldığını söylenir. Bekar kişinin görmesi evleneceğine yorulur. Zenginlik ve sağlıklı yaşamı çağrıştırır. Zengin insanlarla kurulacak dostluğa işarettir. Bazı yorumlara göre de hüzün demektir. Kişi bir işverendir ya da bu kişi çevresine faydası dokunan biri olduğunu gösterir. Bazen uğursuzluk, sıkıntı ve keder olarak yorumlanır. Bazen de helal rızk ve bol kazanç olarak yorumlanır. Nimeti ve rızkın bolluğunu simgeler. Kişi bekar ise evlenecektir. Hayırlısıyla bir yuva kuracaktır. Öğrencinin görmesi, ilim irfan sahibi biri olduğunu gösterir.

Rüyada Öküz Tarafından Kovalanmak

Pişmanlık olarak yorumlanır. Kişi bir konuda büyük pişmanlık duyacaktır. Yaptığı bir hareketten dolayı ya da söylediği bir sözden dolayı zor anlar yaşayabilir. Pişmanlık duymanın gündemde olacağına işaret eder. Pişman olunan konularda düzeltmeler, özür dilemeler söz konusu olabilir. Sıkıntılı bir dönemin içine girecek ve kendini kurtarmanın yollarını arayacaktır. Kişi, başına gelecek tüm olayları kabullenmiş ve artık pes etmiş demektir. Umursamazlığının bedelini ise çok sıkıntılı bir dönem ile alacaktır ve hatta sonu iflas gibi telafi edilmesi zor bir şekilde alabilir. Bu dönemde psikolojik destek almak doğru olabilir. Zorlu bir dönem olacağına işarettir.

Rüyada Öküzden Kaçmak

Tövbe etmek olarak yorumlanır. Kişi yaptığı hataları fark edip tövbe edecektir. Yapılan hatalar bu dönemde farkedilebilir ve yapmamak için bazı kararlar alınabilir. Kişi tövbe eder ve pişmanlık duyduğu konularda dua edebilir. Günahların affedilmesi için ibadete yönelinebilir. Duaların çok olacağı bir döneme işaret eder. Sırları gizlemeye işaret eder. Kişi bazı konularda sırlara sahiptir. Sırların açığa çıkacağından korkulabilir ve sırların gizliliği için büyük özen gösterilir. Gizliliğin söz konusu olduğu olaylar gündeme gelebilir. Sırların gizliliğine önem vereceğiniz bir döneme işaret eder.

Rüyada Öküz Boynuzlaması

Verilen sözlerin yerine getirilmesi olarak yorumlanır. Verdiği sözleri yerine getirmek için adımlar atacaktır. Başkasına verdiğiniz sözleri bu dönemde yerine getirmek isteyeceksiniz. Bu sözler sizin güvenirliliğinizi belirleyecek sözler olabilir. İtibarınızın kurtulması için ve güvenirliliğinizi korunması için verdiğiniz sözleri tutmanız gerektiğine işaret eder. Etrafınızda ne kadar çok insan varsa bir o kadar da düşmanınız vardır. Bu rüyayı gören bir kişi verdiği sözlerin arkasında durmalı ve etrafındaki insanları büyük bir titizlik ile seçmelidir. Aynı zamanda dostunuzu düşmanınızı iyi ayırt etmeli ve bütün adımlarına dikkat etmelisiniz.

Rüyada Öküz Beslemek

Farklı anlamlar içermektedir. Sakin ve temiz ise kişi huzurlu ve mutlu bir döneme girecektir. Huzuru bulacağınız, mutluluğu yakalayacağınız bir dönemdesiniz. Sesini dinleyen kişi mutluluğunun ve huzurun tadını çıkaracaktır. Bu durumu tam anlamıyla yaşayacaktır. Dertlerin, sorunların bir kenara atıldığına ve durumun tadını çıkarmaya işaret eder Kişinin hayatın hep yolunda gideceği, rüya sahibinin mevcut kurulu bir düzeni olduğu şeklinde tabir edilir. Bu rüyayı gören kimseler hayatını dolu dolu yaşayacak, tüm istediklerini elde edecek anlamında tabir edilir.

Rüyada Öküzün Altında Kalmak

Herkesin sevgisini ve saygısını kazanmış, yardıma ihtiyacı olanların yardımına koşan, yaşlılara saygısını, kendinden yaşça küçüklere sevgisini eksik etmeyen, sıcakkanlı, samimi, alçak gönüllü ve hep iyi olarak anımsanan bir kişinin varlığı şeklinde yorumlanır. Kişinin düşünceli olduğunu gösterir. Kişi için hayırlı ve bereketli günler haber edilir. Ticaret alanında başarısının artacağına, rakiplerini gerisinde bırakacağına, doğru adımlar ile büyük paralar kazanacağına işarettir. Kişinin, zorluklara ve sıkıntılara karşı dayanma gücünün olduğu, asla yılmadığı ve en zor zamanlarda bile soğukkanlı davranıp moralini bozmadığı şeklinde yorum yapılabilir. Bir başka tabire göre ise zenginlik ile eş değerdir.

Rüyada Öküzün Eve Girdiğini Görmek

Bu kimse, çok şans ve kısmet dolu kimse olacaktır. Dünyadaki nimetlerden elini çekeceği ve evinde hiçbir eksiğinin olmayacağı şeklinde yorumlanır. Aksine her şeyin çok daha fazlasına sahip olacak ve bu rahatlığın sürekli olacağı anlamında bit tabir yapılmıştır. Kişinin çok sevinçli haberle alacağı ve çok mutlu olacağı bir dostu ile karşılaşıp, ondan büyük bir haber ya da sürpriz göreceğine tabir edilir. Kişi çok uzun zamandır yaşamadığı duyguları tekrar yaşayacak, duyguları yoğunlaşacak diye tabir edilmektedir. Aynı zamanda bu sayede sabit bir gelire sahip olacağı ve elinin dara düşmeyeceği borca girmeyeceği olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişi, huzurlu ve keyifli bir hayat içinde olan bir kişi olacağına delalettir. Genel olarak hayırlı haberlere ve sürpriz gelişmelerle dolu bir süreç olacağına ve mutluluk verici olaylar yaşayacağına delalet eder

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git