Rüyada Kuş Görmek

Rüyada Kuş Görmek
12 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.954 kez okundu.

Rüyada kuş görmek, güzele yorumlanır. Rüyasında kuş gören güzel şeylerle karşılaşır, güzel haberler alır. Rüyayı gören bekarsa hayırlı bir kısmet anlamına gelir. Kuşun öttüğünü gören kişi en kısa zamanda güzel haberler alır, güzel biriyle tanışır. Kişinin kalabalık bir ortama girileceğine ve bol sohbet edileceğine dalalettir.

Hayat boyu yaşanacak olan güzellikleri, bolluk ve bereket dolu günleri, aile yaşamındaki mutluluk, huzur ve refahı temsil eder. Rüya sahibinin taşıdığı özelliklere göre farklı anlamlar taşıyabilir. Örneğin, rüya sahibi evli değilse, hayırlı bir kısmete delalet eder. Rüya sahibinin yakın bir zamanda hayırlı bir kısmet ile karşılaşacağı ve sonunda her iki tarafında duygularının karşılık bulup hayırlı bir evlilik yapılacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi evli ise aileye hayırlar getirecek bir bebek ile yorumlanır. Bazı yorumlara göre aileye yeni katılacak olan bebek şans ve kısmeti ile gelecek, ailenin zenginliği ve huzuru artacak demektir. Ağır hastalığı olan bir kimse bu rüyayı görürse bu yakın bir zaman içerisinde sıhhate kavuşacağı ve sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Yaşlı bir insan bu rüyayı görüyor ise ecelinin yaklaştığı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Kuş Tutmak

Mala, şan şöhrete işaret eder. Bulunduğunuz ortamda dikkat çekeceksiniz. Söyleyeceğiniz sözler önemsenecek. Kısmetinize çok yaklaştığınızı ve en kısa zamanda kavuşacağınızı gösterir. Helal kazanca, bol nimete ve yürekten duaya delalet eder. Kişinin dualarının kabul olduğuna, hayırlı işlere imza atacağına işarettir. Rüya sahibinin az bir zaman içerisinde muradına ereceğine ve mutluluk duyacağına işarettir. Kişinin kısmetinin açık olduğuna delalet eder. Ayrıca kısa sürede refaha ulaşacağına ve derin bir nefes alacağına işaret eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Bol muhabbete işarettir. Büyük nasiplerin sizi beklediği ve sizin doğru seçmeniz yapmanız anlamına gelir. Bulunduğunuz ortamda değişiklik yapacağınızı ve evinize eşya alacağınızı gösterir. Bazılarıyla sıkıntı yaşadığını ve canının sıkılacağını gösterir. Aldığınız bir karardan dolayı çok pişmanlık duyacağınız anlamına gelir. Genellikle bir haber alacağınızın göstergesidir. Aynı zamanda bu rüya yeniliklerin ve yeni başlangıçların da habercisi olabilir. Sıkıntılı ve zor günler geçirebileceğinizi gösterirken aynı zamanda kötü bir haber alacağınızın da göstergesi olabilir.

Rüyada Kuşla Konuşmak

Bazı mesajların alınması olarak yorumlanır. Kişi bazı arkadaşlarından ummadığı anda bir mesaj alacaktır. Bazen söylenen sözler boş gibi gözükse de bize bazı şeyler anlatmak ister. Böyle bir durumla karşılaşabilirsiniz. Söylenen sözlerin ne anlam içerdiğini düşünebilirsiniz. Rüya sahibi tehlikeden kurtulmak için birçok önlem almak isteyecektir. Bazı önlemler tehlikeyi uzaklaştırmak için faydalı olabilir. Bu dönemde tedbirli ve kontrollü olmada fayda var. Dikkatli davranılırsa tehlikeden kurtulunacaktır. Kişi, hiç beklemediği bir anda beklemediği bir kişiden destek görebilir ya da tam tersine beklemediği bir kişiden büyük bir darbe görerek büyük bir çöküntü yaşayabilir. Kişi, yeni haberler alabilir ve bu haberler sizin bir süre kafanızı karıştırabilir. Kişi tedbirli olarak büyük kararlar almalıdır.

Rüyada Kuşun Ötmesi

Şan, şöhret ya da musibet anlamına gelmektedir. Kadınlar için ise hayırlara ve iyiliklere güzelliklere delalet olabilir. Bir kişi üne ve şöhrete kavuşur. Kişinin yaptığı işler hayırlara vesile olur. Genç bir erkek için düşman olarak gördüğü birinden bir haber alacağı yapılan tabirler arasındadır. Rüyayı gören ihtiyar bir kişi ise o kişinin daha çok yaşaması söz konusu olup ömrünün uzaması olarak yorumlanır. Rüya sahibinin kazancına işarettir. Kişinin ekmeğinin, kazancının göstergesidir. Çok çalışmanın sonucunda kavuşulacak bolluğa delalet eder. Rüya sahibinin birikim yapmaya başlaması ile de yorumlanabilinir. Kişinin yardımsever, iyi niyetli ve komşu olduğuna işarettir. Bu sayede çevreden topladığı hayır dualarından da söz edilebilinir. Bir yandan ise rüya sahibinin hayırlı, inançlı ve fedakar bir eşe sahip olacağına delalet eder. Veyahut, aile içerisinde bol berekete, helal kazanca işarettir.

Rüyada Beyaz Kuş Görmek

Kişinin çevresinde çok sevildiği ile yorumlanır. Rüya sahibinin muhtaç olan kimselere ettiği yardımların sevabına işaret eder. Aile, iş, para, dostluk ve yakın ilişkiler ile yorumlanır. Rüya sahibinin yakın çevresi ile olan bir takım yakınlaşmalara ve yolculuğa delalet eder. Kişinin uzun süredir görmediği bir sevdiği ile görüşüleceğine işarettir. Ayrıca bereketli bir döneme girip hayırlar yapacağı ile de yorumlanabilinir. Kimi zaman yanlış yolda yürüyen, yanlış işlere kalkışmış bir kimsenin, işinin eri olan bir kişi tarafından yardım göreceğine ve bu yardım sayesinde doğru yolu bulacağına işarettir. Rüya sahibinin sevilen bir insan olmasından ötürü, şer olan bir durumda bile hayırlı adımlar atacağına delalet eder. Mahalle içerisindeki komşuluklar ve birlik beraberlik ile yorumlanır. Herkes tarafından beğenilen bir kişiliğinin olduğunun göstergesidir.

Rüyada Kuşun Ölmesi

Borç sıkıntısından kurtulmaya delalet eder. Gören kişi bereketli bir döneme gireceğine ve bol kazançlar elde edeceğine işarettir. Rüya sahibinin miras işleri ile uğraşacağı ile de yorumlanır. Rüya sahibinin derdinin tasasının kalmayacağına işarettir. Az zaman içerisinde bulunduğu buhranlı günlerin sona ereceğine ve daimi mutluluğa kavuşacağına işaret eder. Kişinin yaşadığı hayattan memnun kalacağına ve yahut dilediği bir hayata adım atacağına işarettir. Sorunsuz ilerleyen devlet makamındaki işlere delalet eder. Ayrıca bayraklı bir yerde işe başlayacağına veyahut hazırlandığı sınavları kazanacağına işarettir. Rüya sahibinin unutamadığı geçmişine yorumlanır. Geç kalmanın pişmanlığına delalet eder. Rüya sahibinin haksız olduğu bir konudan pişmanlık duyacağına işarettir. Güçlü aile bağlarına delalet eder. Kişinin ailesi ile olan yakın ilişkisinin gün geçtikçe artacağına ve ailesinden olumlu sözler duyacağına işaret eder. Rüya sahibinin kalabalık bir ortama gireceğine ve bu ortamda söz sahibi olacağına delalet eder. Makam sahibi olmaya, helal kazançlar sağlamaya işarettir.

Rüyada Büyük Kuş Görmek

Rüya sahibinin arkadaşlarının onun hakkındaki çevreye ve iş hayatında kendisinden yüksek pozisyonunda bulunan insanlara yaptıkları olumsuz konuşmaları anlamalıdır. Bu bu konuşmalar onu çevreye karşı kötü göstermektedir. Rüya sahibi kişi bu arkadaşlarına dikkat etmeli ve bir an önce onları hayatımdan çıkararak çevreye karşı olan prestijini arttırmalıdır. Kişi sağlık açısından zor günler geçiriyorsa bir an önce sağlığına kavuşacağı söylenebilir. Kişinin kendi hayatı için keskin kararlar alacağı yönde rivayet edilebilir. Örnek verecek olursak ticarette atılmayı düşünüyorsa bu işte ona yardımcı olacak bir ortak edineceği anlamına gelir. Kişinin uzun ve sağlıklı bir ömür yaşayacağına, hayırlı bir insanla bir ilişki yürüteceğine ve zengin bir yaşam süreceğine işaret eder. İş hayatı açısından şu an bulunduğu pozisyonundan daha yükseğe çıkacağı ama bunun için biraz zaman geçeceğine işaret eder. Yükselmesi ile beraber refah seviyesi yüksek olan bir hayata geçecektir. Bu durum aile ilişkilerinde de olumlu etkileyecektir.

Rüyada Yavru Kuş Görmek

Kişi sağlık açısından sıkıntılı günler geçiriyorsa bu sıkıntılar kısa süre içinde çözüme kavuşacağına işarettir. Arkadaşlık ilişkileri açısından olumlu bir rüya olarak tabir edilir. Yakın arkadaşlarını veya iş arkadaşlarının rüya sahibi kişi için olumlu konuşmaları onu kısa zaman içerisinde çevresi tarafından sevilen ve saygı duyulan biri haline getirecektir. Rüya sahibinin bin bir zorlukla ve bin bir problemle elde edeceği bir başarıyı ömrünün sonuna kadar taşıyacağının simgesidir. Bu durumu açıklamak gerekirse kişi herhangi bir destek almadan bu zor günleri atlatacak ve zafere giden yoldaki başarı merdivenlerini kendi başına tek tek çıkacak şeklinde açıklamak yanlış olmayacaktır. Evli kişilerde ise hayırlı bir evlat çocuğuna işaret eden bu rüya her açıdan rüya sahibine olumlu etkilemektedir. Güç kudret makam gibi dünyevi konularda alacağı kararlar doğrultusunda olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Rüyada Kuş Kanadı Görmek

İş yerinde sevilen bir kişi olduğu anlamına gelir. Bu durum onun iş hayatında hızlı ve kolaylıkla yükseleceğine işaret eder. Ticareti atılmayı düşündüğünde vereceği kararları hemen hemen hepsinin onun maddi kazanç olarak daha yukarılara çıkmasını sağlayacaktır. Maddi manevi birçok yönden alacağı kararlar hayatını değiştirecektir. Arkadaşlık ilişkilerinde bu rüyayı gören kişileri dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bu hususların başında arkadaşlarının onlar için kötü düşünceleri yer almaktır. Bu rüya sayesinde ortaya çıkan bu düşüncelere dikkat etmek gerekmektedir. Yolculuk planlayan rüya sahiplerinin bu rüya sonrası gidecekleri yerde hayatlarıyla ilgili alacakları kararların onları olumlu bir şekilde etkileyeceğini söylemek yanlış olmaz.  Kişi hırsızlık olaylarına şahit olabilir, ufak tefek hırsızlıklarla karşılaşabilir. Rahatsız olduğunuz bir konuda sessiz kalacağınıza işarettir. Çevrenizde olan kanun dışı olaylara karışmak istemeyeceksiniz. Hata yapmak olarak yorumlanır. İstemeden hata yapabilir ya da hata yapan birine göz yumabilirsiniz.

Rüyada Kuşun Öldüğünü Görmek

Yüksek ticari kazanca işaret eder. İş hayatında yükseleceğine ve daha refah seviyesi yüksek bir hayat yaşayacağına dair izahat bulunur. Bunların yanında artacak olan mal varlığını hayır işlerinde de kullanması gerektiğine işaret eder. Kendisine maddi açıdan zorlayan ve sıkıştıran arkadaşlarından kurtulacağına dair işaretler mümkündür. İmansız kimse olarak yorumlanabilir. İnançsız bir insanla muhatap olacağınız anlamına gelir. Size hata yaptırmak isteyen kişi olarak yorumlanır. Sinsice sizin hata yapmanızı bekliyordur. Aynı zamanda gizli düşmanlarınızın şimdilik sessiz kaldığına işaret eder. Sizin düşünerek hareket etmeniz gerektiği anlamına gelir. Giriştiğiniz bir işte aklınızı karıştıracak kişilerle karşılaşacağınızın göstergesidir. Rüya sahibinin arzu ettiği şeylerin tamamlanacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin başka bir iş koluna geçeceği anlamı çıkarılabilir. Bu iş kolu ticaret hayatı olabilir.

Rüyada Göçmen Kuş Görmek

Rüya sahibinin soğuk algınlığı, veba, su çiçeği, kızamık gibi hastalıklar karşısında zayıf düşüleceği anlamı çıkarılabilir. Herhangi bir hastalıktan muzdarip olan rüya sahibi için bu hastalığın geçeceği ve sağlığına tamamen kavuşacağı şeklinde yorum yapmak mümkündür. Arkadaşlık ilişkileri açısından incelendiğinde rüya sahibinin yakın dostlarıyla arasında başka insanların girmesi sonucu problemler çıkacağı şeklinde yorum yapmak mümkün. Bu problemler rüya sahibine derinden etkileyecek ve bunalım dolu günler geçirmesine neden olacaktır. Rüya sahibini hayırlı günler ve bol kazançlı iş kolları beklemektedir şeklinde yorumlamak mümkündür. Boş vakitleri kötü değerlendirmek olarak yorumlanabilir. Hiçbir şey yapmadan dolaşabilirsiniz, evden çıkmayabilirsiniz, uzun saatler uyuyabilirsiniz. Televizyonda oyunlar oynayabilirsiniz ve hayattan tamamen kopabilirsiniz. Sevmediğiniz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Çok uyumak isteyebilirsiniz. Dışarı çıkmak istemeyebilirsiniz. Telefonu bir kenara atarsınız ve yalnız kalmak istersiniz. Asosyal davranışlar gösterebilirsiniz. Arkadaşlarınız bu durumu garip bulabilir ve sizdeki değişimi fark edebilir.

Rüyada Kuş Yuvası Görmek

Tehlikeli işlere bulaşmak olarak yorumlanır. Bir arkadaşınıza yardım etmek isteyeceksiniz ve tehlikeli işlerin içinde kendinizi bulacaksınız. Yardım etmek isterken kendiniz zor durumda kalabilirsiniz. Tehlikeli anlar yaşayabilirsiniz ve korku yaşayabilirsiniz. İsteyerek yada istemeyerek canınızı sıkacak sözler duyabilirsiniz. Can sıkıcı diyaloglar gerçekleşebilir. Fırsatları yakalamak olarak yorumlanır. Fırsatları fark etmeli ve kaçırmadan yakalamalısınız. Birkaç fırsat aynı anda karşınıza çıkabilir, hislerinize önem verin. Kaçırdığınız fırsatlara üzülmemek için doğru zamanda hareket etmelisiniz. Fırsatları değerlendirirken hayallerinize uyup uymadığına dikkat etmelisiniz. Yakın zamanda size cazip gelse de uzun vadede size yararlı olmayabilir. Doğru karar vermek için her koşulu değerlendirmelisiniz. Doğru adımlar atmanız gereken bir dönemdesiniz.

Rüyada Siyah Kuş Görmek

Hayırlı bir kısmetin sizi beklediğini ve güzel günlerin yaklaştığını, maddi ve manevi olarak rahatlayacağınız bir dönemin içerisine girebileceğinizi göstermektedir. Uzun bir süredir üzerinde uğraştığınız bir işin nihayetinde güzel sonuçlanacağına delalettir. Bir seyahate çıkacağınızın habercisidir. Kısa bir zamanda yeni bir iş teklifi alacağınızın hatta içinde bulunduğunuz işte emin adımlarla ileri ki mevkilere doğru yürüyeceğinizin habercisidir. Kişi birinden önemli bir yardım alacak demektir. İçini aydınlatacak adeta feraha kavuşacağın günler çok yakın görünüyor. Arkadaşlarınla birlikte gideceğiniz bir gezide oldukça eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Farkında olmayacaksın fakat arkadaşlarınla birlikte olmak sana çok moral verecektir. Onlarla birlikte daha fazla vakit geçirmen seni karşına çıkacak kasvetli günlerden daha kolay çıkaracak. Hoş bir teklifle karşılaşabilirsin, hemen tepki göstermeden önce biraz düşün.

Rüyada Mavi Kuş Görmek

Rüya sahibinin yakın bir dostunun dertleşmek isteyeceğine ve rüyayı gören kişinin bu kişiye karşı bir takım fikirlerde bulunup akıl vereceğine işaret etmektedir. Rüya sahibinin çalışma hayatı esnasında elde etmiş olduğu tecrübeleri, yeni kişiler ile beraber paylaşacak ve bu kişilere çok büyük bir katkıda bulunmayı sağlayıp, onları bu sayede çok sevindirecek demektir. Rüya sahibinin oldukça hayırlı olacak işlere adım atacağına işaret etmektedir. Bu adımlar sayesinde aramış olduğu huzuru adeta peşinden getirecek demektir. Aynı zamanda iş yaşantısında bir takım başarıları imza atacağına ve gelirini bu imza sayesinde dahada üst seviyelere çıkaracağına işaret eder. Böylelikle rüya sahibi istemiş olduğu hayata kavuşacak demek olarak yorumlanan bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin son zamanlarda günlerini biraz telaş ederek yaşayacağına işaret etmektedir. Bu telaş çalışan bireyler için toplantıları temsil etmektedir. İşlerinin yoğun olduğu bir döneme gireceğinden dolayı, rüya sahibi bu aralar oldukça stres dolu anlar yaşayacak ve bu yüzden dolayı yer yer gergin ve sinirli olacak demektir. Stresli günlerin habercisi olan bir rüyadır.

Rüyada Kuşun Konuştuğunu Görmek

Rüyayı gören kimsenin maddi açıdan yana oldukça bolluk dolu bir yaşam süreceğine, fakat manevi açıdan dolayı yer yer kendisini oldukça çok yalnız hissedeceğine işaret etmektedir. Bir başka yorumda ise bu rüyayı gören bir kadının çocuk haberi alacağına ve bu haberin kendisinden olacağına işaret etmektedir. Kişinin eğitim hayatını yurt dışında daha güzel şartlar altında geçirmek isteyeceğine bu konuda kendisine birçok yol aramaya kalkacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda ilerleyen zaman içerisinde eğitim ile ilgili düşüncelerinin değişeceğine işaret eder. Bu değişen düşünceleri ise çevresinde yer alan kişileri şaşırtmayı başaracak demektir. Fakat karşısına geçen fırsatları güzel bir şekilde değerlendirecektir. Rüya sahibi ayakları üzerinde durmayı başardığı için çalışmış olduğu ortamda bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak demektir. Bu huyu sayesinde ise iş yerinde herkese kendisini sevdirecek ve sırtını sağlama dayamayı başaracaktır. Ailevi sorunlarda sesini çıkaracak ve bütün savunmasını ortaya dökecektir. Bunun karşılığında ise ailedeki herkesi ikna edip tüm sorunları kökten düzeltmeyi başaracaktır.

Rüyada Kuşu Ölümden Kurtarmak

Akademik olan bir kariyer peşinden koşmak olarak ifade edilmektedir. Rüyayı gören kişi eğer ki şuan öğrenci ise, okulunun bitiminden sonra akademik personel alımlarına katılacağını ve bunu kazanmak için çok fazla emek göstereceğini bizlere ifade etmektedir. Bu kişiler ilerleyen zamanlarda oldukça büyük kişiler ile beraber çalışacak ve isimlerini onlarla beraber duyuracak demektir. Hayatta yer alan bazı güzellikleri daha yakından görmek istemeye işaret eder. Çok yoğun bir dönemden kurtulmak istemek ve bu dönemden çıkar çıkmaz hayatın güzelliklerine adım atmak olarak yorumlanmaktadır. İş stresinin üzerinden atılması isteği olarak da yorumlanabilen bir rüyadır. Kişiler ile olan tartışmaların artık son bulacağına ve mutlu günlerin geleceğine işaret eder. Aslında rüya sahibine bir uyarı niteliği taşır. Kişi çok hassas ve kırılgan bir ruh haline sahiptir. Etrafındaki olaylara dikkat edilmesi gerektiğini fakat her şeyin çok kafaya takılmaması gerektiğinin gösterir. Bu kişiler her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek kendisine dert edinen kişilerdir ve bu huyları yüzünden genellikle gereksiz yere acı çekerler. Daha sakin olmanız ve buna uygun şekilde hareket gerektiğinine yorumlanır.

Rüyada Kuşun Eline Konması

Hiç beklenmedik bir anda karşılaşılacak üzücü bir olay ya da musibete işaret etmektedir. Kişinin hiç ummadığı bir anda çok üzüleceği bir olay yaşayacağı söylenir. Kişinin hassasiyetinden kurtulmasının onun için hayırlı olacağı anlamına gelir. Gerekli ve isabetli bir harcama yapacağınızın göstergesidir. Kişi büyük sıkıntılar atlatarak feraha çıkabilir ya da hayatında dönüm noktası sayılabilecek bir olay atlatabileceğinin göstergesidir. Mutlu ve huzurlu günler yaşayabileceğiniz ve iş hayatında da çok başarılı olabileceğiniz bir dönemin içerisine gireceğinizin göstergesidir. Kişinin duygularını kontrol etmesi gerekir. Aksi taktirde zararını kendisi görecektir. Kırılgan yapısı ve hassasiyeti hayatın diğer alanlarda üzülmesine neden olabilir.

Rüyada Kuşun İnsan Olması

Rüya sahibi için daha ziyade uyarı anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin karamsarlığı, kırılganlığı, alıngan olması ve hassas olması halinden kurtulmasına işaret edilmektedir. Bunun sebebi ince ruhlu, duygusal ve ince fikirlilik özelliklerini taşıyan bir kişi olmasıdır. Rüyayı gören kişi ince ve kırılgan olduğu sürece onu kırmaya devam edilecektir ve hayatındaki olaylardan ve zor durumlardan kurtulması kolay olmayacaktır. Beklenmeyen bir yeden bir haber veya misafir geleceği olarak yorumlanmaktadır. Kişi bir şeyi istiyorsa, büyük bir arzu duyduğu bir olay varsa kısa zamanda ona kavuşacağı şeklinde de yorumlanmaktadır. Kişinin başına ufak sıkıntılar gelebilir ve bu durumlardan hemen kurtulur. Gelişi güzel bir şekilde ise boşa geçen zamana işarettir. Rüya sahibinin göstermiş olduğu özverinin ve uğraşlarının yerinde olmadığına delalet eder. Yanlış zaman da ve yanlış insanlar ile yapılan bir işin anlamı olmadığına ve bir işe yaramadığına işaret eder. Çevresinden gelen yardımlara yüz çevirmek, sunulan fırsatları itmek ile de yorumlanır. Rüya sahibinin kapısına gelen şansların kıymetini bilmediğine dikkat çeker. Sevdiği bir kişi tarafından aldatılacağına veyahut yanılacağına işaret eder.

Rüyada Kuşun Saldırısına Uğramak

Kabul görmeyen bir işin peşinde koşmak ile yorumlanır. Rüya sahibinin tutarsız davranışlarına, inatçı tavırlarına işarettir. Kişinin kırıcı sözleri ve davranışları yüzünden çevresindeki insanları bir bir yanından uzaklaştırdığına delalet eder. Kişinin bir süre yalnız kalacağına ve yaptıklarına pişman olacağına işaret eder. Bir diğer yandan ise inanç yoksulu insanlardan uzaklaşmaya işarettir. Tüm kötü düşünceleri yok edeceğine ve hayata daha pozitif bakacağına delalet eder. Yapılan hatalar sonucunda ders çıkartmaya işarettir. Kişinin sıkıntılı günler ardından refah içerisinde yaşayacağına ve yanlış ilişkilerden kurtulacağına delalet eder. Rüya sahibinin biriktirdiği bir miktar paranın, kısa süre içerisinde biteceğine işarettir. Bu yüzden kişinin temkinli davranması gerektiğini göz önünde bulundurmaktadır. Kimi zaman ise geçmişte bitmiş bir aşkın tekrar alevleneceğine delalet eder.

Rüyada Kuşu Eline Almak

Yolculuğa işaret eder. Kısa zaman içinde size yol görünüyor. Bu bir iş gezisi yada okul gezisi gibi kısa süreli bir gezi olabilir. Zahmetli bir uğraştan sonra rahata ereceğinizi göstermektedir. Çevrenizden kavgalı olduğunuz kişiler ile şu sıralar barışmanız olası görünüyor. İş, talip, değişiklik ve yolculuk anlamlarına gelir. Uzun süredir görmediğiniz bir yakınınız sizi ziyaret edebilir. Aynı şekilde siz de bir ziyaret için şehir dışına çıkabilirsiniz. Girdiğini gören kimse bir iş yeri açarak ticarete atılacaktır. Erdem sahibi birisi ile tanışacaksınız ve ondan akıl alacaksınız demektir. Bu kişi ak sakallı dede gibi düşünülebilir. Size hayata dair önemli öğütler verecek yol gösterecek bu kişi. Bu aralar zengin varlıklı insanlar ile tanışacaksınız ve onlardan fayda sağlayacaksınız. Rüyayı gören kişinin sorunlarının biteceğine hayallerinin biteceğine ve çevresinden kötü olmasını bekleyen kişilere karşı galip geleceğine işarettir.

Rüyada Kuşu Elinde Tutmak

İsteklerinizin gerçekleşeceği anlamına gelir. Kazançlı olacağınız bir döneme giriyorsunuz ve şans sizden yana olacak artık. Bu dönemde daha çok kazanacağınız bir iş bulacaksınız. Maddi sorunlarınızın sebep olduğu sağlık problemlerinizi yavaşça atlatıp şifa bulacaksınız. Bir süredir sevgilinizle olan kavgalarınızda artık son bulacak. Aranızdaki problemleri karşılıklı konuşarak çözeceksiniz. Hayatta emin adımlar atmanız için sizi kamçılayan birilerinin varlığını simgelemektedir. Bu kişi her zaman arkanızda olan desteğini esirgemeyen anneniz, onunla bir gelecek kurmak için uğraştığınız sevgiliniz ya da can dostunuz olabilir. Hayatınızda size inancı olan insanlar var ve siz onlardan güç alıyorsunuz.

Rüyada Kuşun Yumurtladığını Görmek

İşinde usta olmaya, çok çalışmaya ve başarılı olarak tanınmaya dalalet eder. Çok güzel bir mesleğe sahip olacaksınız ya da sevdiklerinizden biri güzel bir meslek edinecek. Adı her zaman başarılarla anılan biri olmak demektir. Yetiştirdiğiniz nesillerin de büyük başarılar elde edeceği anlamına gelir. Zeki insanlarla muhatap olup beraber büyük işler başarmak demektir. Tanımadığınız biri tarafından destek alacağınızı gösterir. İş ile ilgili farklı düşünceler size farklı çıkış yolları sağlayabilir. Yabancı birinin önerileri işinize yarayabilir. Kişi bazı kırgınlıklar yaşayacak anlamına gelir. Yani hayal kırıklıklarının olacağına işaret eder. Çok umutlandığınız bir iş gerçekleşmeyebilir. Size ilgi duyduğunu düşündüğünüz kişi sizi sadece arkadaş olarak gördüğünü söyleyebilir. Kişi kendisini kıracak gerçeklerle yüzleşecektir. Sevdiğiniz bir kişiden sizinle ilgili sakladığı gerçekleri öğrenebilirsiniz. Sizin eksiklerinizi yüzünüze vuracaktır. Böyle düşündüğünü bilmiyordum, diyeceksiniz ve şaşıracak, kırılacaksınız. İş yerinde size yakın görünen birinin aslında sizin arkanızdan konuştuğunu öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kuşlara Yem Vermek

İncelikli işler yapmaya, bu gibi işler için aranan kişi haline gelmeye dalalet eder. Ayrıca eğitimden hiç kopmamak anlamına gelir. Bir yandan çok çalışırken bir yandan da bilgi ve tecrübenizi gelecek nesillere aktarmaya devam edeceksiniz. Ayrıca her gün yeni bir şeyler öğrenerek kendinizi geliştirecek ve daha başarılı biri haline geleceksiniz. Zenginlik ve şöhret getiren ancak herkesin yapamayacağı zorlukta olan işlerde başarılı biri haline geleceksiniz. Sadece yaşadığınız yerde değil çok uzak ülkelerde dahi adınızı duyuracak ve başarılı işlere imza atacaksınız. Yeni başlangıçlar olarak yorumlanır. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz veya yeni bir işe başlayabilirsiniz. Farklı bir şehirde yaşama kararı alabilirsiniz. Yeni sektörde işe başlayabilirsiniz. Radikal kararlar alacağınız bir dönemi işaret eder. Başka bir şehirde yaşam niyetiniz yokken aniden alacağınız bir iş teklifiyle şehir değiştirmeyi göze alabilirsiniz. Bilmediğiniz bir sektörden iş alanı doğabilir ve bu alanı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bulunduğunuz iş yerinden ayrılma kararı alabilirsiniz.

Rüyada Kuş Saldırması

Daha önce başladığınız ya da daha yeni başlayacağınız ticari gibi bir işten alnınızın akı ile de rahatlık ile çıkacağınızı işaret eder. Yani en basit yorumu olarak elinizi her attığınız işte başarılı olacağınızı işaret eder iken sizlerin her konuda oldukça da dikkatli olmanıza işarettir. Bir yönden de farklı bir yorum açısı ile sizlerin uzun bir süre hüsran ve mutsuzluk içerisinde olduğunuzu ve bunların yanı sıra da artık iyi bir başarıyı sabrınızdan dolayı elde edeceğinizin de işareti olmaktadır. Çocuklar, torunlar derken eşin ile çok geniş bir aileye sahip olduğun görünüyor. Aile bağlarınız ise oldukça kuvvetli. Her fırsatta bir araya gelip, bol bol vakit geçirmeye çalışıyorsunuz. Ara sıra işlerin yoğunluğundan fırsat bulamazsanız da bir araya geldiğiniz zamanlarda oldukça keyifli zamanlar geçiriyorsunuz. Görüşemediğiniz zamanlardaki hasretinizi de bu şekilde dindiriyor gibisiniz.

Rüyada Kuş Uçurmak

İnce detaylarla dolu, herkesin yapmak isteyeceği güzel bir işe sahip olacağınızı gösterir. Çocukları olanlar için çocuklarının güzel, etkileyici ve bol kazançlı bir işe sahip olması demektir. Mühendislik gibi inceliklerle dolu ve zeka gerektiren işlerle anılacağınıza dalalettir. Çalışkan ve zeki insanlarla bir arada bulunarak kendini geliştirmek ve işinin ehli olmak anlamına gelir. Olaylara herkesin baktığından farklı bakmak, değişik açılardan değerlendirme yapabilme kabiliyeti kazanmak demektir. Eğitimi devam edenler için beklenenden kısa sürede eğitimi tamamlayıp iş hayatına atılarak tecrübe kazanmak anlamına gelir. Kişinin özlem ve arzularının kısa süre içerisinde gerçekleşeceğine ve yaşamış olduğu çıkmazlardan kurtulacağına işaret eder. Her ne kadar geçim sıkıntısı çekse de beklemediği bir yerden ihtiyaç duyacağı miktarda eline para geçeceğine yorumlanır. Artık rüya sahibi, iyi bir planlama yaptığı takdirde mevcut işlerinde daha öncekine göre çok daha iyi işler çıkartacağına yorumlanır. Atacağınız adımları tek tek hesaplamalı ve iyi karar vermelisiniz. Aksi halde ilerleyen süreçte emekleriniz boşa çıkabilir, yani hatalarınızdan ders almanız gerektiğini gösterir. Eğer yalnızlık çekiyorsanız karşınıza yalnızlığınızı yok edecek ve sizin her zaman yanınızda olacak bir kişi çıkacağını gösterir. Eğer bir ilişkiye sahipseniz, sevdiğiniz kişiye daha çok değer göstermeniz gerektiğine ve yaşamış olduğunuz bir takım sorunları görmezden geldiğinize yorumlanır.

Rüyada Kuş Yumurtası Görmek

Aile içerisinde yaşanılan sorunları görmezden gelmeniz gerektiğini ve daha yapıcı ilişkiler kurmanız gerektiğine işaret eder. Eğer mevcut problemleri iyi bir şekilde çözüme kavuşturamazsanız, tekrardan aynı sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle olabildiğince iyimser ve yapıcı davranmalısınız. Kişinin elindeki birikimini kaybedeceğine işaret eder. Eğer içerisinde olduğunuz yanlışlardan bir an önce uzaklaşmaya çalışırsanız bu problemler teker teker çözülecek ve doğru yola ulaşmış olacaksınız. Bu sayede mevcut birikiminizi koruyabilir ve daha fazlasını kazanmak için çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bazende kişinin etrafına bakış açısının son derece yanlış olduğunu, daha iyimser düşünmeniz gerektiğini, karşılaştığınız sorunları çok da kafanıza takmamanız gerektiğine yorumlanır. Altında kalkamayacağınız işlere girişmek demektir. Gücünüzden fazla yük almak ve size verilen işlerin hepsini tamamlayamamak şeklinde yorumlanır. İnsanlara başarılı ve çalışkan görünmek için çok fazla iş kabul ettiğinizi ancak bu işlerin hepsinin altından kalkmakta zorlandığınız anlamına gelir. Çok fazla işi aynı anda yapmak zorunda kalmaktır. Fazla yük altına girmek ve olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalmaya işaret eder.

Rüyada Kuş Olmak

Hayatınızı temelden değiştirecek bir takım olaylarla karşılaşacağınıza dalalet eder. Zorlu süreçlerden geçip farklı tecrübeler edinerek eskisinden farklı bir insana dönüşeceğinizi gösterir. Yeni insanlarla tanışarak onlara benzemek ve bu nedenle hayatınızı köklü bir biçimde değiştirmek demektir. İlginç hayatlarla karşılaşarak kendi hayatınızı da ilginç hale getireceksiniz. İş hayatında ya da arkadaş ortamında farklılaşmaya başladığınız görülecek. İşinizi ya da yakın çevrenizi değiştirmeye başlayabilirsiniz. Bir süre ailenizden ayrı ve uzak bir yerde kafanızı dinleyecek vakit bulabilirsiniz. Geri döndüğünüzde hayatınızda birçok değişiklik olduğunu fark edeceksiniz. Değişik deneyimler elde etmek demektir. Yeni bir iş alanında çalışmaya başlayabilirsiniz. Uzun zamandır devam eden ilişkinize son vererek karakteri sizinkiyle hiç uyuşmayan bambaşka biriyle beraber olmaya başlayacaksınız. Bugüne kadar size öğretilenlerin büyük bir kısmının yanlış olduğunu fark ederek hayatınızla ilgili bir takım radikal kararlar almaya başlayacaksınız.

Rüyada Kuş Avlamak

Çevrenizde kötü olayların yaşandığını ancak sizin bu olaylarla bir ilginizin olmadığını gösterir. Yanlış kişilerle bir araya gelmeye ve onların zararlı etkilerinden kıl payı kurtulmaya dalalet eder. Uzaklardan beklediğiniz güzel bir haber ya da geleceğini umduğunuz biri varsa yavaş yavaş bu konulardaki umudunuzun azalacağı ve umut ettiğiniz şeyin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini düşündüğünüz anda güzel bir haberin geleceğine yorumlanır. Kaybolan umutların ardından yepyeni bir sayfa açmak şeklinde de yorumlanır. Bugüne kadar bel bağladığınız birçok doğrudan vazgeçerek size daha faydalı olacak gerçeklerle yüzleşmeye başlayacağınızı gösterir. Kayıtsız şartsız inandığınız ve sizi hep bir adım geride tutan konularda yeniden düşünecek ve bu inançlardan vazgeçip bambaşka bir hayat kurmaya karar vereceksiniz.

Rüyada Kuş Almak

Rüyayı gören kişinin sıkıntılarının bir anda geçeceğine, işlerinin artacağına, borçlarının ödeneceğine yorulur. Bir ortaklığın söz konusu olmasına işarettir. Bu ortaklık sayesinde rüya sahibinin büyük bir kazanca sahip olacağına rivayet edilir. Ailenin büyümesine işarettir. Bu doğacak bir bebek ya da evliliğe yorula bilinir. Gelir kapısına rivayet edilir. Yeni insanlar, yeni işler ve yeni bir ortamla dahil olacağına işarettir. Rüya sahibinin yakınında olan bir hastanın şifasının yakın olduğuna rivayet edilir. Bir başka yönden ise kişinin özenilen, kıskanılan bir kimse olduğuna yorulur. Bu sebepten ötürü çevresinde aynı şekilde davranan insanların olduğuna işarettir. Yakın bir zamanda patlak verecek bir sorunun habercisi de olabilir. Ayrıca kişinin uzun süredir içine attığı ve sustuğu bir konuda artık sabrının kalmayacağına rivayet edilir. Hep aynı karakter insanların varlığından sıkılmış olmaya yorulur.

Rüyada Kuş Aramak

Hayatınızdan daha çok hayallerinize değer veriyor olmanızdan ve o hayallerin de peşinden koşmak istiyor oluşunuzdan dolayı da bu ara sadece kendinizi bir hayli fazla yıpratmış olacağınızı gösterir. Bir yandan da duyguların havalarda uçacak olduğu zaman dilimini de göstermektedir. Bu duygularınız bir hayli ön plana çıkıyor ve mantığınız ile de ilerlemeyi bırakacak olduğunuz zaman dilimi içerisine girmiş olduğunuz için kayıplara hazırlıklı olmanız gerektiğini gösterir. Eğer eski güçlü olan benliğinize kavuşur iseniz ve gözlerinizi açar iseniz de gerçek aşkı görmek için de oldukça yakın olacağınızı da işaret etmektedir. Biraz daha sabır ve güçlü olmanız gereken bu zaman diliminden kurtulduğunuz zaman da iyi ki diye de şükür edeceksiniz.

Rüyada Kuş Beslemek

Hayıra vesile olan bir durumdur. Devlet dairesinde olan işlerinizin hayırlarla gelişeceğine ve sıkıntısız şekilde olacağına işaret eder. Kişinin alın teri ile elde edeceği zenginliğe, varlığa ve bolluğa yorumlanır. Aynı zamanda güvenin ve korunmanın işaretidir. Tanıdığınız birinin desteğinin hayat boyunca yanınızda olacağını gösterir. Bu kişinin desteği ile her zorluğun üstesinden geleceğiniz ve her sıkıntıyı aşacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda bu kişi sizin için her zaman koruyucu bir güç oluşturacaktır. Bu kişi muhtemelen gücü ve vasfı bakımından ailenizden özellikle de büyüklerinizden biri olacaktır. Feraha eren bir sıkıntının habercisidir. Zorluklarla karşılaşacağınız çetrefilli bir döneme girdiğinize ve bir süre sıkıntı çekeceğinize işarettir. Bu süreyi sabırla geçirmeniz ve sonunun gelmesini beklemeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü bu sürenin sonunda sizi ferahlık bekler. Sabırla ve metanetle beklemeniz bu sınavdan sonra feraha kavuşmanıza yardım edecektir. Bu yüzden ümidinizi kaybetmemeli ve sabırla beklemelisiniz. Aksi halde atacağınız yanlış bir adım sizi daha kötü bir duruma sürükleyebilir ve kötü bir duruma düşebilirsiniz.

Rüyada Kuş Hediye Etmek

Hayırlara vesile olan anlamlar içerir. Kişi tehlikelerden uzaktır ve birileri tarafından korunuyordur. Bu kişiler ailesinden biriler ya da eşi olabilir. Kişi bir güven ortamında yaşar ve onu her türlü tehlikeden sakınırlar. Bir başka anlam da kişinin çevresinde güvenebileceği ve destek alabileceği insanların olmasıdır. Bunun dışında kişi bir hastalık geçirecek ya da başına bir kaza gelecek demektir ancak bu kısa süreli bir sorundur, bu dönem bitince kişi tekrar eski hayatına devam edeceğini gösterir. Haklı bir davayı tam olarak savunmak ve kazanmak demektir. Kendi alanında büyük fark yaratman, etrafında birçok kişinin seni takdirle izlemesini sağlayacak ancak, bu durumla birlikte seni kıskanıp sana düşman olacak kişiler de olacak.

Rüyada Kuş Hediye Almak

Rüya sahibinin sadece dünya zevkleri için emek sarf edip günü gün etmeyi seviyor olmasını anlatır iken sadece kendini düşünmesinin ona bir hayli zarar verecek olduğunu göstermektedir. Sizler sadece kendi çıkar ve zevkleriniz için çevrenizde yer alan herkesi üzüyor olmanızın yanı sıra her şeyi de kayıp etmek üzere olduğunuzu göstermektedir. Sahip olduğunuz hiçbir mal varlık için kendiniz çaba sarf etmiş olmadığınız için daha çok ziyan eder iken rahat davranıyor olmanız aile büyükleriniz tarafından pek de hoş karşılanmamaya başlıyor ve sizlerin üzerinden kanatlarını çekmek üzere olduklarının sinyallerinin verilmeye başlanacak olan zaman diliminin kapıda olduğunu göstermektedir. Eğer böyle devam eder iseniz altınızda olan arabadan tutun cebinizdeki harçlıklara kadar kayıp edecek ve kendinizi bir anda sıfır ile çarpılıp, yutan eleman ile yok olduğunuzu görebilirsiniz

Rüyada İbibik Kuşu Görmek

Karanlıktan aydınlığa çıkan bir sırrı temsil eder. Herhangi bir hayaline ulaşmak için kendine bir yol çizelgesi hazırlayacaksın ve bu planda başarılı olup hayallerine kısa sürede kavuşmayı başaracaksın. Eşinle yaşayacağın bir tartışmada söylenecek sözlerden dolayı gururun incinecek ve eşine bu durumu susarak farkettirmeyi sağlayacaksın.Yaşanacak bu durum eşini çok üzecek ve kendini sana alacağı güzel bir hediyeyle affettirmeyi başaracak. Farkında olmadan bazı tehlikelerle karşılaşabilir. Rüya sahibi tehlikeyi uzaklaştırmak için bazı atılımlar yapacaktır. Doğru bir hareket tüm tehlikeyi ortadan kaldıracakken eğer doğru adım atılmazsa  tehlike daha da büyüyecektir. Önemli olan biraz düşünüp doğru adımlar atmaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git