Rüyada Kızımın Saçlarının Kesildiğini Görmek

Rüyada Kızımın Saçlarının Kesildiğini Görmek
26 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.536 kez okundu.

Rüyada kızımın saçlarının kesildiğini görmek ne anlama gelir ? Rüyanız büyük bir kısmete, kazandığınız paranın hayırlı ve bereketli olduğuna, huzur dolu günler yaşayacağınıza, hayallerinizin gerçek olacağına, devletin yüksek makamlarına erişeceğinize, maddi anlamda bolluğa, maddi yükü bulunan yabancıdan kurtulmaya, size fayda sağlayan hobilerinizin olacağına, güven içinde hayat süreceğinize, merhametli evlada, cömert akrabaya yorulur. Bir anne rüyasında kızının dağınık, bakımsız saçlarını kesiyorsa hayatta yaşadığı zor durumların yok olacağı, hayırlı haberler alıp bu haberlere çok sevineceği anlamına gelir.

Rüyada kızınızın saçının kesilmesi olumsuz anlamları ise sağlık durumunuzda yaşanacak kötü olayların sizi beklediğine, başkalarına muhtaç olacağınıza, sefalete, sıkıntılı günler geçireceğinize, kederden bir türlü yakanızı kurtaramayacağınıza delalet eder. Rüyada anne kızının bakımlı ve temiz saçlarının kesildiğini görürse kızının evliliğini sekteye uğratacak bir hamle yapacağına veya eğitimi adına verilecek olumsuz değişimlere işaret eder.

Rüyada Kızımın Saçlarının Kesildiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Bazı rüya alimleri ise bu rüyayı şu şekilde yorumlar: büyük sıkıntılardan sonra gelecek güzel haberlere, zorlu mücadelelerden sonra hak ettiği saygınlığa, çektiği maddi sıkıntılardan sonra kazanacağı büyük mülke işaret eder. Rüyada saç kestirmek değişimlerin habercisi olabilir. Kızınız şimdi bulunduğu konumdan daha güzel bir noktaya erişebilir. Kızınızın hayatında güzel gelişmeler olacağının sinyallerini verir. Bu rüya yapmak istediğiniz işleri kısa zamanda yapacağınızı, planladığınız düşüncelerin gerçek olacağını, geç kaldığını zannettiğiniz işlere geç kalmadığınızı aksine yapmak istediğiniz tasarıları yapmanızın tam zamanı olduğunu gösterir. Rüyada saçın kim tarafından kesilirse kesilsin saçı kesilen kişinin hayatında büyük değişimlere adım attığını gösterir. Bu rüya uzun sürecek bir hastalığın da habercisi olabilir. Rüyada görülen uzun saçlar bereket ve uzun ömrü temsil eder. Saçların doğal olması samimi bir arkadaşa işarettir. Hayatınızdaki değişimler her zaman sizi mutlu etmeyebilir, bu yüzden bu rüya hayatınızda değişiklik olacağını gösterse bile bu değişimi iyi ya da kötü yöne göndermek sizin elinizdedir. Karar verirken tez davranmayın, enine boyuna tartın öyle karar verin. İyilikler sizi bulsun her zaman.

Rüyada Kızımın Saçını Görmek

Rüyada kızımın saçını görmek ne anlama gelir ? Kadınlar için daha hayırlı anlama gelmektedir. Bunun sebebi saçın kadınlar için daha önemli olmasından dolayıdır. Saçlarımızın güzelliğimizi etkileyen en önemli faktörlerden birisidir bu yüzden rüyada saç görmek değişik ve güzel şekilde yorumlanabilmektedir. Bu rüyaların anlamı saçın uzunluğuna, kısalığına göre değişebilmekte, farklı anlamlara gelebilmektedir. Öncelikle saç görmek bireysel olarak güçlenmenin habercisidir. İş hayatında iseniz işlerinizin yolunda gideceğinize, öğrenci iseniz başarılı olacağınıza delalet eder. Uzun saç gördü iseniz bu uzun bir ömrünüzün olacağını gösterir aynı şekilde kızınızın uzun bir ömür yaşayacağı anlamına gelir. Kızınızın saçlarının uzadığını görmeniz, onun bazı konularda daha olgun şekilde düşüneceğini ve olgun kararlar alacağını haber verir size. Zira uzun saç bilgi sahibi olmaya ve olgunlaşmaya işaret eder.

Rüyada kızımın saçını görmek, kızınızın saçlarının güzel göründüğünü ve bakımlı olduğunu gördüyseniz bu kızınızın yakın zamanda biriyle görüşeceğine veya yeni birini tanıyacağına işaret eder. Bunun aksine kızınızın saçları bakımsız ve çirkin görünümlü ise bu onun bazı konularda yorulacağını ve bu durumdan şikayet edeceğini gösterir. Gördüğünüz rüyada kızınızın saçlarının hangi renkte olduğu da rüyanın farklı şekilde yorumlanmasını sağlar; çünkü renkler rüyalarda önemli bir yere sahiptirler. Rüyanızda kızınızın saçları kızıl ise etrafındaki insanlara şirin, sempatik görüldüğü anlamına gelir. Kır saçlar bazı insanlara olan güvensizliğini haber verirken, sarı saç huzurlu olduğuna ve hayatı boyunca bu huzuru koruma imkanının bulunduğuna delalet eder. Rüyanızda kızınızın saçlarını değişik şekillerde görebilirsiniz. Eğer ki kızınızın saçlarını kestiğinizi görürseniz bu onun kariyerinde bazı sorunlar yaşayacağına ve bu yüzden üzüleceği anlamına gelir. Bu konuda kızınızla konuşmanız faydalı olacaktır. Bu rüyayı bir erkek görmüş ise bu onun hacca gideceğini gösterir. Rüyada kızınızın saçlarının beyaz olduğunu görmeniz kötü anlama geldiğini düşünseniz de aksine iyi anlamdadır. Bu bir hastalığın atlatılacağına, eğer bir dava var ise bu davanın sizin veya kızınızın lehine sonuçlanacağına işaret eder.

Rüyada Kızımın Saçını Kestirmek

Rüyada kızımın saçını kestirmek ne anlama gelir ? Bu rüya kızınızın uzun zamandır aklına takılan bazı sorunları olduğunun göstergesidir. Aynı zamanda kızınızın saçının kesilmesi, onun tüm sıkıntılarından ve dertlerinden de kurtulacağına delalet eder. Maddi ve manevi anlamda kızınız, zorlandığı bir sürece girmiş olabilir. Yeni giriştiği bir işte henüz kendisini toparlayamamış ve düzenini sağlayamamış olabilir. Bu durum onun canını her ne kadar sıkarsa sıksın biraz daha sabrederse feraha erecektir. Bu rüya, aynı zamanda yakın gelecekte yaşanacak güzel gelişmelerin de habercisidir. Bu rüyayı gören bir kişi, kısa bir zaman içinde tüm sıkıntılarından arınarak rahat bir nefes alır. Hayatınızda fazlalık olduğunu düşündüğünüz bazı kişileri hayatınızdan çıkarma kararı alabilirsiniz. Aynı zamanda bu rüya, uzun zamandır isteyip de başaramadığınız bir şeyi başarmanıza çok az bir süre kaldığını gösterir. Hayatınızdaki insan sizin için güzel bir sürpriz hazırlıyor olabilir.

Rüyada kızımın saçını kestirmek, kızınızın hayatında önemli bir değişim yaşanacağının da göstergesidir. Bu nedenle bu dönemde kızınız attığı adımlarda daha dikkatli davranmalı ve aldığı kararların bir kez daha doğru olup olmadığını düşünüp, tartmalıdır. Sevdiğiniz insan ile aranız kısa bir süreliğine bozulabilir. Bu bozulmanın nedeni ise başkalarından kaynaklanan sorunlar olacaktır. Bu dönemde kimseye kulak asmamalı ve sadece kendiniz ile sevdiğiniz kişiyi düşünmelisiniz. Rüyada kızınızın saçının kesilmesi, iş hayatında güzel bir yükseliş yaşayacağına da delalet eder. Hayatınızda yaşanacak bazı değişiklikler ilk başta sizi ürkütse de bu değişimlerin aslında sizi ne kadar iyi etkileyeceğini yakın zamanda göreceksiniz. Gireceğiniz önemli bir sınavdan büyük bir başarı elde edebilir ve bunun sonucunda bir devlet dairesi ile görüşmeye gidebilirsiniz. Bir zamanlar çok istediğiniz ama bir türlü gerçekleşmeyen şey olmadığı için artık üzülmekten vazgeçeceksiniz.

Rüyada Kızımın Saçının Beyazladığını Görmek

Rüyada kızımın saçının beyazladığını görmek ne anlama gelir ? Çoğunlukla tövbe etmeye yorumlanır. Rüyada saçı beyazlayan kişinin kızınız olması ise, kızınızın yaptığı hatalardan dönme zamanının geldiğinin habercisidir. Bu hatalar telafisi imkansız hatalar gibi görünse de, daha çok kefaret gerektiren günahlardır. Hataların kabulü ve telafi çabası kısa zamanda bereket ve itibar sahibi olmasını sağlayacaktır. Kız çocuğunun çıplak ayaklı ve beyaz saçlı görülmesi kedere işarettir. Keder kan bağı olmayan birinden kaynaklı olabilir. Beyaz saçların kesilmesi ise bu kederin önüne geçmeye yorumlanır. Yine de bunun için manevi bir destek alması gerekecektir. Kızınızın mevcut bir evlilik süreci ya da söz nişan gibi planları varsa; bu planlar, enişte, damat, kayın birader gibi kan bağı olmayan akrabalar tarafından sekteye uğratılabilir. Yine bu süreçte kızınızın kaldıramayacağı yükler yüzünden omuzları düşüp, yanlış kararlara meyletmesi olası durumdur.

Rüyada kızımın saçının beyazladığını görmek, bu beyazlama bir boya ile olmuş ise; şer sanılan bir takım olayların aslında hayra kapı açtırdığına delalet olur. Bu sıkıntılı süreçlerin sabırla atlatılması beraberinde mükafatı getirecektir. Kızınızın sizin yanınıza gelmesi, sizden destek beklediğini fakat söylemekten çekince duyduğunu simgeler. Kızınızın ayak parmağında yüzük gördüyseniz ihanet manasına gelir. Bazı alimlerce yüzük sadakat ile yorumlansa da genel olarak; yüzük özellikle yerde ya da ayak parmağında ise ihanete yorumlanır. Yasak bir ilişki aslında içten içe fark edilmiş fakat görmezden gelinmiş olabilir. Bu süreçte kızınızın açık sözlü birine ihtiyacı olacaktır. Zira gerçekleri kendi başına görmekte zorlanması muhtemeldir. Yine bazı alimlerce beyaz saçlı bir kız çocuğu miras kaybı ya da her hangi bir maddi kayba işaret edilir. Bu kaybın şiddetini kız çocuğunun yaşı gösterecektir. Kızınızın yaşı ne kadar küçükse kayıp o kadar erken ve büyük olacaktır.

Etiketler:

Rüyada Kızımın Saçlarının Kesildiğini Görmek Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Aliye kanoglu dedi ki:

  Kizim evli. Daha önce esiyle sikinti yasayip. Bosanip. Üc sene sonra tekrar ayni esiyle evlendi. Ama bizimle irtibati kesmesi sartiyla. Kizimi 7 aydir görmüyorum.
  Rüyamda
  Yanima geldi.
  Sacinin ön tarafi kesik.
  Ne oldugunu sordugumda.
  Esinin hala kendisine kötü davrandigini söylüyor.
  Bende sacini kim kestigini sordugumda esinin yaptigini söylüyor.
  Bunu önceden tahmin ettigimi.
  Bunun icin tekrar evlenirken acele etmemesini söyledigimi hatirlatiyorum.
  O sirada uyandum

 2. hacer dedi ki:

  kızım 2 yaşında. doğumundan beri hiç kestirmedik saçlarını. rüyamda ben evde yokken dayısı (benim abim ) saçlarını kısacık kesmiş. eve geldiğimde saçlarının kesildiğini görünce çok üzülüyorum ve çok ağlıyorum. bütün gün rüyanın etkisinden çıkamadım.

 3. buse dedi ki:

  Hacer hanım lütfen bu yorumu okuyunca cevap yazar mısınız. bu rüyayı gördükten sonra hayatınızda herhangi bir değişiklik oldu mu? neden soruyorum aynı rüyayı gördüm hayrolsun rüyamız.

 4. ALİ ÖZEL dedi ki:

  3 yaşında kızım var saçları normalde beline kadar geliyor ama saçları lüle lüle kıvırcık olduğundan omuzlarından az aşağıda rüyamda abimin kızı 16 yaşında benim kızımın saçlarını aynen erkek tıraşı yapar gibi kesmiş yeğenime çok kızdım aklımdan çıkmıyor şimdide saçları bu rüya nedir nasıl yorumlanır ?

Sayfa başına git