Rüyada Ekin Görmek

Rüyada Ekin Görmek
23 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 851 kez okundu.

Rüyada ekin görmek, birçok anlamı içinde barındırmaktadır. Eğer doğru mevsimde yetişen, gür ve sağlıklı ise hayırlı evlatlara sahip olmaya ve onlardan size gelecek faydaya işaret eder. Çokluğu oranında evlat sahibi olabilirsiniz. Rüya sahibinin ömrü ile ilgili ayrıntılara delalet eder. Genel olarak hayra yorulurken rızka, helal kazanca, hayırlı evlatlar yetiştirmeye, bereket ve bolluk içerisinde yaşayacağına işaret eder. Bazı yorumlara göre ise rüya sahibinin yakın zamanda hayırlı bir kısmet bulacağına ve evleneceğine delalet ederken bazılarına göre de kişinin yakın zamanda doğacağı evladın kendisine ve çevresine hayırlı biri olacağına delalettir.

Mevsiminde görülmeyen akrabadan zarar görmeye, iş kaybetmeye, evlat sahibi olamamaya ya da var olan evlatlardan hayırsızlık görmeye dalalet eder. Çok sayıda ancak bakımsız ise kısa süreli musibetlere, en beklenmedik insanlardan zarar görmeye ve aile içinde yaşanacak geçici sıkıntılara dalalet eder. Miktara, mevsime ve bakım durumuna bağlı olarak farklı anlamlara gelir. Hasat zamanı gelmeden işlenmeye başlanan yaşanılan yere büyük bir felaket, kıtlık ya da açlık ve susuzluğun hakim olacağına, zor zamanların yaklaştığına işaret eder. Acımasız yöneticiler tarafından yapılacak zulme, devlet işinde çalışanlar için iftira ve zorluklarla karşılaşmaya dalalettir. Vaktinde hasat ediliyor ise verilen emeklerin karşılığının fazlasıyla alınacağını, iyi insanlarla karşılaşılarak hayırlı işler yapılacağını gösterir.

Rüyada Yeşil Ekin Görmek

Helal ve bol kazancın göstergesidir. Bekarlar için evlenmeye işarettir. Bekar erkekler için hayırlı, kendilerine uygun bir eş bulmaya ve hayırlı evlatlara sahip olmaya; bekar kadınlar içinse ahlaklı, dürüst ve kazancı bol olan bir erkekle tanışıp kısa zaman içinde dünya evine girmeye dalalettir. Tersi ise bu evliliklerin kısa süreceğini ve üzücü bir şekilde sona ereceğini gösterir. Borçlardan kurtulup çok ve hayırlı para kazanmaya dalalet eder.

Rüyada Ekin Ekmek

Rüya sahibinin ilerleyen zaman içerisinde bolca kazanç elde edip varlık sahibin olacağına delalettir. Kimi yorumcular ise bu rüyayı rüya sahibinin insanların hayrına işler yapıp elde edeceği başarılar sayesinde çevresinin gözünde yüksek bir yer edineceği şeklinde yorumlarlar. Bazı yorumlara göre ise rüya sahibinin ev hayatında kendisini mutlu edecek bir gelişme yaşanacağına ve çevresindekilerin de bu gelişme ile heyecanlanacağına işaret eder.

Rüyada Ekin Biçmek

Rüya sahibinin uzun süredir üzerinde büyük emek harcadığı, bedenen ve manen çalıştığı işlerinden taraf büyük bir kazanç elde edeceğine, bu kazancı hayırlı yollarla Allah uğruna harcayacağına ve bu sayede işlerden elde ettiği kazancının artıp kişinin ilerleyen zaman içerisinde zenginleşmesine, yeni ve verimli işler alacağına, iş dünyasında adının ivme kazanacağına işaret eder.

Rüyada Ekin Toplamak

Rüya sahibinin iş hayatında zor ve sıkıntılı zamanlar yaşayacağına, bu sorunları çözmek için karşısına zengin ve nüfuslu birinin çıkacağına, ona yardım edeceğine ve onu destekleyeceğine, bu şekilde kişinin tüm sıkıntılarının sona ereceğine ve aile yaşamında da işteki sıkıntılarından dolayı yaşadığı üzüntünün de sonlanacağına, kişinin bir daha böyle sorunlar yaşamamak için daha çok çalışacağına işaret eder.

Rüyada Ekin Sulamak

Rüyayı gören kişinin son zamanlarda hayatında yaşadığı sorunlardan dolayı bir alim veya bir din adamı ile tanışacağına ve bu sayede hayatının değişip, kolaylaşıp kendisinin dini anlamda daha iyi bir noktaya geleceğine, dini anlamda yeni birçok bilgi edineceğine, hem ahiret hem de dünya hayatında huzura kavuşacağına, işaret eder. Kimi alimler ise bu rüyayı kişiye nur ineceği şeklinde yorumlarlar.

Rüyada Ekin Yolmak

Rüya sahibinin iş yaşamından elde ettiği kazancın artmasına, alım gücünün ve refah düzeyinin iyileşmesine işaret eder. Azı yorumlara göre ise rüya sahibinin kazancının azalacağına, kötü huylar edineceğine, bu nedenle ailesinin kişiyi dışlayacağına, çevresindeki insanların ondan uzaklaşacağına delalet eder. Rüya sahibini uzun süredir sıkıntıya sokan bir durum sona ereceği de yorumlamalar arasındadır.

Rüyada Ekin Tarlasında Yürümek

Rüya sahibinin manen gönülden Allah’a ve emirlerine bağlı olduğuna, uzun bir süre yalnız kalmaya ihtiyacı olduğuna, yakın zamanda nefsi arzulardan dolayı sıkıntılı zamanların yaşanacağına ya da kişinin muradına ereceğine ve yaşanan gelişmelerden sonra büyük mutluluğa kavuşacağına işaret ederken kimi yorumlara göre de rüya sahibinin ticaret ve aile yaşamında yavaş yavaş sıkıntılar yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Ekin Başağı Görmek

Rüya sahibinin hayırlı bir evlada sahip olacağına ya da evlatlarının bir araya gelip asker uğurlayacağına veya evlenme isteğinde bulunacağına, evlatlardan birinin memuriyete atanacağına ve bu nedenle evden ayrılmak zorunda kalacağına işaret eder. Kimi yorumculara göre ise rüyayı gören kişinin uzun bir ömrü olacağına ve bu ömrü hayırlı geçireceğine işaret ederler.

Rüyada Ekin Taşımak

Rüya sahibinin iş hayatından dolayı sıkıntılar yaşayacağına ve bu nedenle yoğun bir çalışma temposuna gireceğine, uzun saatler çalışacağına işaret eder. Bazı yorumlara göre ise rüya sahibinin yeni bir işe gireceğine ve bu işte çok çalışarak makam sahibi olanların gözüne gireceğine, kazancının artacağına, mertebe kazanacağına ve refah düzeyinin, alım gücünün iyileşeceğine delalettir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git