Rüyada Ahiret Görmek

Rüyada Ahiret Görmek
3 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 759 kez okundu.

Rüyada ahiret görmek, iyiliğe delalet eder. Ahretin sonsuzluğu rüyada ahret misali uzun bir ömre yorumlanabilir. Dünyada iken rüyada başka bir alemde ahrette bulunmak hayırlara, huzurlu bir ömre, bolluğa, rahatlığa işarettir. Onu güzel şeyler yapması gerektiğine bir işarettir, malını helal yollardan kazanması gerektiği ve aile içerisinde adaletli bir insan olmaya davette bir işarettir, bu rüya bazen kişi için bir uyarı anlamında olabilmektedir. Bu rüyada iyi bir ruh halı içinde bulunması; malının artacağı, güzel günler yaşayacağını müjdeleyen bir rüya görmesi anlamındadır.

Genel anlamda kişinin, uzun ve hayırlı bir yolculuğa çıkacağına delalettir. Bugüne kadarki tüm uğraşlarının karşılığını alabileceği büyük bir işte iyiliğe ve mutluluğa ereceğine işaret eder. Aynı şekilde kişinin uzun süredir istediği ve bu isteğini gerçekleştirmek için çok çabaladığı şeyi en sonun da elde edeceğine ancak bunun bir kısmından yararlanabileceğine de işaret eder. Kimi ayrıntılara göre de rüya sahibinin sevdiği ve değer verdiği kişiler ve ailesiyle birlikte uzun, sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşayacağına delalettir.

Rüyada Ahiretten Kovulmak

Karşılaşılacak kötü bir olaya, kötü amele ya da sıkıntılı bir duruma işaret olabilmektedir. Mal kaybı ya da can kaybı gibi bir durum ile karşılama şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Ahirette Dolaşmak

Aile ile geçirilecek olan mutlu ve huzurlu bir hayata delalet etmektedir. Uzun bir yolculukta bulunmak ve rüyada iyi bir ruh hali içinde bulunarak şükretmek dünyada ve ahirette güzel bir yaşama işaret olabilmektedir.

Aklın, kıvrak zekan, güzelliğin, tatlı dilin etrafındaki herkesi büyülüyor. Bazen hayatın sana türlü oyunlar oynadığını düşünüyorsun. Ancak hayatta herkesin başına birtakım tatsız olaylar gelebilir. Ne mutlu ki sana, zor anlarında ailen her zaman destekçin. Üstelik arkadaş çevrende zor dönemlerinde seni yalnız bırakmıyor gibi görünüyor. Yeni bir ilişki söz konusu olabilir.

Rüyada Ahirette Hesap Vermek

Rüya sahibinin yaşamında kul hakkı gibi büyük günahları işlemediğine, veremeyeceği hiçbir hesabı olmadığına kalkışacağı çetrefilli işlerde çabalayıp refaha kavuşacağına, önünde uzun ve mutlu bir yolu olduğuna işaret eder. Farklı bir yorumlamaya göre ise rüya sahibinin en çok korktuğu şeyin kul hakkı yemek olduğunu ve bu korku sebebiyle huzurlu bir ahiret hayatı yaşayacağına delalettir. Bazı yorumcular ise bur rüyayı olumsuz yorumlarlar ve kişinin daha fazla sevap işleyip ibadet etmesine delalet ederler.

Rüyada Ahirete Yolculuk

Rüya sahibinin kısa bir zaman içerisinde içinde bulunduğu veya uzun süredir istediği bir iş için yanında sevdiği biriyle veya tek başına uzun ve mutlu bir yolculuğa çıkacağına işaret eder. Aynı şekilde rüyayı gören kişinin ailesiyle ve sevdiği insanlarla bir yaşam kuracağına ve bu yaşamı verimli kullanıp mutlu ve hayırlı, uzun bir ömrü olacağına delalet eder.

Rüyada Ahiret Kapısı Görmek

Rüya sahibinin çok yakın zamanda iyi ve kerem sahibi biriyle tanışıp bu kişinin yol göstermesi ile çevresine hayırlarda bulunacağına işaret eder. Bulunacağı hayırların başında iyiliğe teşvik edip kötülükten sakındırmak gelir. Bu sayede toplum içerisinde sevilip sayılacağına, övgü ve sevap kazanacağına, dünya ve ahirette huzura kavuşacağına, öldükten sonra arkasında dua edecek sevdiklerinin olacağına işaret eder.

Rüyada Ahiret Gününü Görmek

Rüyayı gören kişinin uzun zamandır hedeflediklerini gerçekleştireceğine, bu sayede mutluluk ve huzura kavuşacağına delalettir. Yakın zamanda rüya sahibinin karşısına hayırlı bir kısmetin çıkacağına, kişinin kaderinin yüzüne güleceğine işaret eder. Kimi yorumlara göre ise rüya sahibinin yakın zamanda yaşadığı bir üzüntü ve hezimetin ardından ders çıkarıp yeniden tertemiz bir sayfaya başlayacağı ve bu sefer daha mutlu olacağına işaret eder.

Rüyada Ahiret Sorgusu Görmek

Rüya sahibinin hayatında yaptığı hatalardan dolayı tövbe etmesi gerektiğine, ahiret hayatını göz önünde bulundurup bu dünyanın gelip geçici olduğuna inanmasına daha çok iyilik yapıp kötülüklerden uzak durmasına işaret eder. Rüya sahibinin kendisini kötülüğe ve günaha teşvik eden yakın çevresindeki arkadaşlarından uzak durması gerektiğine ve huzurlu bir ahiret yaşamak için çabalamasına delalettir.

Rüyada Ahiret Hayatını Görmek

Rüya sahibinin yakın zamanda iş hayatında giriştiği bir işte elde ettiği başarılara ve bu sayede mertebesinin yükseleceğine delalet eder. İş hayatında elde ettiği bu başarıların ailesi ve çevresindeki sevdikleri tarafından takdir edileceği ve bu sayede övüleceğine de işaret eder. Rüya sahibinin içinde bulunduğu işi başarıya ulaştırması için daha çok çabalaması ve bu sırada yaptığı hataların farkına varıp af dilemesinin gerektiğine delalettir.

Rüyada Ahiret Korkusu

Rüya sahibinin bu zamana kadar yaptığı hataların, işlediği günahların, incittiği gönüllerin farkına varacağına ve bu hataları düzeltmek için tövbe edip af dileyerek Allah’a yalvaracağına ve bu dualarının kabul edileceğine delalettir. Aynı şekilde yakın zamanda, geçmişte gönlünü kırdığı kişilerle karşılaşacağına ve helallik alacağına, bu saye de huzura ve mutluluğa kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Ahiret için Ağlamak

Rüyayı gören kişinin kul hakkı yemek gibi büyük günahları işlemekten korktuğuna ve sakındığına delalettir. Kişinin bu sayede yakın zamanda huzurlu bir ahiret yaşamı ve mutlu bir hayat için çabalamaya başlayacağına ve bu çabalarının karşılıksız kalmayacağına, hem bu dünya da hem öbür dünya da mükafatlandırılacağına işaret eder. Aynı zamanda ailesi ve çevresine karşı hayırlı ameller işleyeceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Ahiret Hakkında Konuşmak

Rüya sahibinin çok yakında işlediği büyük bir günahın farkına varacağına ve bu günahtan dolayı pişmanlık duyacağına delalettir. Kişinin bu pişmanlık sayesinde ahiret hayatına daha fazla düşünmeye başlayacağına kendisinin ve çevresindekilerinin ahiret hayatı için çabalaması gerektiğini düşünüp çevresindekileri de bu yönde teşvik edeceğine, bu sayede hem mutlu bir yaşam süreceğine hemde öbür dünyada huzura ereceğine delalettir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git