Rosta Kaç Dakikada Pişer?

Rosta Kaç Dakikada Pişer?
27 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

Rosta kaç dakikada pişer ? Et yemekleri herhalde en zor yapılan yemekler arasında kendine yer bulabilir. Çünkü lezzetli olması için birçok koşul vardır. Etin ne eti olduğu, kalitesi, hayvanın durumu bile lezzetini etkiler. Tabi bunlar bizim mutfağımıza gelmeden önceki yerler. Bir de bizde olan kalitesini arttırmak gerekir. Mesela et ne kadar dinlenmiş, ne kadar marine edilmiş bunlar yiyeceğimiz et yemeğinin güzelliğini belirleyen unsurlar.

Tabi bunun da bir takım püf noktaları mevcut. Eti kaç dakikada pişiririz, nerede pişirmeliyiz? Fırında et kaç dakikada pişer, düdüklüde ya da tencerede et kaç dakikada pişer? Fırında et kaç derecede pişer? İçine hangi malzemeleri koyarsak en güzel olur? Bunların hepsi aslında yediğimiz yemeğin güzel olmasını sağlıyor.

Tabi etin pişme süresi neyde piştiğine ve ne kadar beklediğine göre değişiyor. Ayrıca etin büyüklüğü de bunu etkiliyor. Mesela rosto için baktığımızda pişmesi için 1-2 saat de yetebiliyor, kısık ateşte 3-4 saat de sürebiliyor. Bu durumda dikkat etmemiz gereken kriter süresi maksimum sürede bitecekmiş gibi hesaplayıp sık sık kontrol etmek olabilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git