Pürüzsüz Dudak Üstüler İçin Ne Yapmalı?

Pürüzsüz Dudak Üstüler İçin Ne Yapmalı?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Pürüzsüz dudak üstüler için ne yapmalı ? Biz kadınların vücudumuzda en haz etmediği bir şey varsa oda istenmeyen tüylerdir. Kollarda, bacaklarda, yüzde, koltuk altında, sırtta, göbekte ve daha birçok yerde sinir bozucu tüy ve kıllar çıkabilmektedir. Bu yüzden de epilasyon ve ağdadan sıkılanlar lazeri tercih etmektedir. Fakat lazer uygulaması biraz yüksek bütçe istediğinden,  farklı epilasyon yöntemleri tercih edilmektedir. Özellikle de uygun bütçe ile uzun vadeli etkiyi sağlamak için!

Hormon bozukluğu veya genetik bir rahatsızlık sonucu yüzde aşırı kıllanma meydana gelebilmektedir. Özellikle de adölesan dönemle beraber ortaya çıkan hormon değişimleri, göğüs uçlarından kasıklara, göbek çizgisinden yanaklara kadar kıllanma yapmaktadır. Bunun en kötü getirisi şüphesiz ki yüz kısmında oluşturduğu sivilce ve tüylenmelerdir. Tüm bunların yanı sıra bu kıllar, güzelliği de gölgeleyebilmektedir. Yaptığınız makyajın deforme olmasına sebebiyet verir, kendinizi rahatsız hissetmenizi sağlayabilir, yakın temastan uzak durmaya itebilir ve özgüveninizi zedeleyebilir. Her kadında ortaya çıkıp bu hissiyatı veren bölgeler ise bıyık ve kaştır şüphesiz!

Dudak üstünde çıkan kılların yarattığı rahatsızlığı kimse hissetmedim diyemez herhalde. Bu rahatsızlığı yaşamamak ve dudak üstünde çıkan tüylerden kurtulmak için size birkaç öneri. Öncelikle hormon seviyenizi dengelemek için her sabah aç karna birkaç yaprak nane çiğneyin. Bunu her gün alışkanlık olarak yapın mutlaka.

Nane, içinde bulundurdukları sayesinde hormon değişimlerini en aza indirger. Bir diğer öneri için de şunu söyleyebilirim. Eğer lazere gitmiyor iseniz ip, ağda, epilatör kullanıyorsanız, kesinlikle uygulamadan sonra limonla temizlenmiş bölgeyi silin ve 10 dakika bekletin. Bu uygulama ile tüyleriniz geç çıkacak ve daha uzun süreli pürüzsüzlük yaşayacaksınız. Birden çok öneri vardır mutlaka ama tüylerinizin azalmasını ve hatta çıkmamasını sağlayacak son önerim de şudur. Öncelikle kullandığınız epilasyon şekli ile tüylerinizi alın. Daha sonra o bölgeyi karınca yağı ile ovup 20 dk bekletin. Daha sonra durulayın. Her tüy alma işleminde bunu yapın. Yaklaşık 4-8 ay arasında tüyleriniz %80 azalacaktır.

Pürüzsüz dudak üstüler için ne yapmalı ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git