Pürüzsüz Bikini Bölgesi İçin Ne Yapmalı?

Pürüzsüz Bikini Bölgesi İçin Ne Yapmalı?
19 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 158 kez okundu.

Pürüzsüz bikini bölgesi için ne yapmalı ? Bikini bölgesi, vücudunuzun en hassas bölgelerinden biridir. Genellikle tüylerin tamamını almak yerine jilet tercih edenler bulunmaktadır. Eğer pürüzsüz bir bikini bölgesine sahip olmak istiyorsanız tüyleri daha sert ve çok miktarda çıkartan jilet uygulamasını bırakın. Bikini bölgesi hassas bir bölge olduğu için dikkatli bir yöntem gerekir. Bikini bölgesinin daima pürüzsüz olması tüylerin düzenli olarak kökünden alınmasına bağlıdır. Ağda yöntemini uygulayarak hem tüyler kökünden alınır hem de zamanla daha ince ve seyrek çıkar. Bunun için bikini bölgesi temiz ve kuru olmalıdır. Acı eşiğiniz düşükse, acıyı daha az hissetmenizi sağlayacak kremlerden sürerek işe başlayın. Ardından hazır ağda kullanacaksanız, bir makasla çok minik parçalar kesin. Bikini kısmını bir elinizle gergin hale getirin.

Ağdalı bezi az bir kısma iyice yapıştırın, ardından tüylerinizin çıkış yönünün tersine hızlıca çekin. Küçük alanlarda yavaş yavaş tüylerinizi alırsanız acıyı çok hissetmezsiniz. Ağda işlemi bitince bikini bölgenizi temizleyebilirsiniz. Kızarıklıklar bir süre sonra kaybolunca bikini bölgenizin pürüzsüz olduğunu göreceksiniz. Bu bölgede zaman zaman ölü derileri atmak için peeling te yapabilirsiniz. Ayrıca bikini bölgeleri için özel temizleyiciler de vardır.

Tüylerinizin azalmasıyla pürüzsüzlük artacağı için tüyleri azaltan kremlerden de kullanabilirsiniz. Tüyleri kökünden alan diğer yöntem de epilasyon makinalarıdır. Bunların bikini bölgeleri için üretilenlerinden kullanarak pürüzsüz bikini bölgesine sahip olabilirsiniz. Eğer bikini bölgenizin kısa süreliğine de olsa pürüzsüz olmasını istiyorsanız tüy dökücü kremlere başvurun.

Pürüzsüz bikini bölgesi için ne yapmalı ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git