Prensesmiş Gibi Davranmadığı İçin ‘Erkeksi’ Görülen Kadınların Yaşadığı 19 Durum

Prensesmiş Gibi Davranmadığı İçin ‘Erkeksi’ Görülen Kadınların Yaşadığı 19 Durum
29 Mart 2017 tarihinde eklendi, 400 kez okundu.

1. Ruj sürmek onlar için bir dramdır.

Süslenip dışarı çıkmak bir yana hafif bir parlatıcı bile bu kadınları rahatsız eder. Hafif bir makyaj yapmayı denediklerinde ise etrafında ki insanlar UFO gören masum köylü moduna girer.

2. Elbise seçimi genellikle sadedir.

Bir düğünde yahut özel bir günde giydiği şatafatlı kıyafetler üzerinde eğreti durur. Etrafındakiler şaşkın gözlerle onu izler.

3. Eyeliner çekmek = Çile çekmek

Eyeliner’ı eşit çekmek bir yana, göz üstüne sürmeleri bile oldukça zordur.  Eyeliner onlar için çilenin işkencenin diğer bir adıdır.

4. Yüz şekilleri hakkında hiçbir fikirleri yoktur.

Yüz şeklin hangisi diye sorulduğunda uzaydan gelmiş gibi bomboş bakarlar. Onlar için şekiller geometriden ibarettir. Normal hayatta yüze uyarlayamazlar.

5. Saç modelleri oldukça kısıtlıdır.

Saçlarını ya at kuyruğu yapar ya da rüzgara karşı bırakırlar. Onlarca model onlarca şekil onlar için hiçbir anlam ifade etmez.

6. Topuklu ayakkabı korkulu rüyalarıdır.

Topuklu ayakkabıyı giymek bir yana gördükleri zaman gerginlik başlar. Onlar için topuklu ayakkabı giymek cambazın ipte oynaması ile eş değerdir.

7. Oje sürme kabiliyetleri sıfırdır.

Kusursuz oje sürenlere hayranlık ile bakarlar. Bunu yapabileceklerine dair inançları yoktur. Adeta ressam edası ile başladıkları işten darmadağın tırnaklar ile çıkarlar.

8. Oyuncakları diğer kızlara bakarak farklıdır.

Onlar için barbi bebekler, süslü taraklar anlam ifade etmez. Bu kadınlar çocukluğunda sokakta top koşturan kızlardır.

9. Resmi kıyafetler onlara çok uzaktır.

Resmiyeti sevmedikleri gibi, düğün yahut özel bir davette giyilecek çok fazla alternatif kıyafetleri bulunmaz.

10. Sürekli sorulara maruz kalırlar

Bu kadınların yüzüne karşı herkes net sorular sorar. Erkeksi görüntülerinin ardında yatan kalbi çoğu insan fark etmez bile.

11. Kısa saç sorunsalı.

Eğer kısa saçlara sahip iseniz erkeksi bir görüntü çizdiği birçok insan tarafından tekrarlanır. Bununla birlikte çekinmeden cinsel yönelim hakkında da üzerine gelirler.

12. Ayakkabı dolabı mı? Oda ne?

Boy boy, renk renk ayakkabılar bu kadınların çok uzağındadır. Arkadaşlarının ayakkabı dolabını kıskandığı bile olmuştur. Ayakkabı dolaplarının genel hali şu şekildedir ;

13. Makyaj konusunda oldukça zayıftırlar.

Makyaj yapma konusunda yeteneksizdirler. Genellikle basit bir ruj ve göz kalemi ile yetinirler. Çok fazla makyaja karşı olsalar dahi karşısında profesyonel bir makyaj yapanı gördüler mi hayranlıkla izlerler..

14. Aksesuar kavramı bu kadınlar için farklıdır.

Aksesuar denildiğinde altın kolyeler, gümüş küpeler, taşlı bileklikler gelmez akıllarına. Bunun yerine rengarenk iplerden yapılmış spor görüntüde ki bileklikler gelir.

15. Etrafınızda ki prenseslere baktığınız da küçük bir ukde olsa da içiniz de aslında prenses olmak istemezsiniz.

Bu kadınların narin ve kırılgan bir yapısı yoktur. Aksine zorluklara tek başına göğüs gerdikleri için bir prenses olmayı kabul etmezler.

16. Süper Kahramanın sadece erkek olması sizi her zaman üzer.

Filmlerde, masallarda süper kahramanların erkek olması bu tip kadınları üzer. Çünkü onlar kurtarılmayı bekleyen prenses olmak yerine, kurtarıcı olan süper kahraman rolünü isterler.

17. Onların basit korkuları yoktur.

18. Herkes bu tip kadınları değiştirmek ister.

Tarzına, giyimine, saçlarına, makyajına ve hatta konuşmana bile karışanlar olur. Seni değiştirmek adına herkes büyük bir çaba içine girer.

19. Oysa ki sen halinden son derece memnunsundur.

Kendin olmak her zaman için sana güç verir. Erkeksi değil kız gibi güçlü kadın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git