Portakal Kabuğuna Benzeyen Bacaklardan Kurtulmanızı Sağlayacak Selülit Düşmanı 13 Besin

Portakal Kabuğuna Benzeyen Bacaklardan Kurtulmanızı Sağlayacak Selülit Düşmanı 13 Besin
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 354 kez okundu.

Her kadının hayali, pürüzsüz ve selülitsiz bir cilde sahip olmaktır. Vücuttaki toksin miktarı ve hormon değişimleri selüliti tetikleyen en büyük faktörlerdendir. Selüliti yok etmenin öncelikli yolu beslenmeye dikkat etmek ve spor yapmaktır. Düzenli ve sağlıklı beslenmek, cildinizin selülitlerden arınmasını sağlayacaktır. Peki selüliti yok eden besinler nelerdir?

1. Acı biber!

Vücudu ısıtarak, yağ dokularının yanma hızını artıran acı biber, selülit oluşumunu büyük ölçüde engellemektedir.

2. Haftada 2-3 gün balık!

Metabolizmanın yavaşlaması ya da kan dolaşımı bozuklukları selülit oluşumunu hızlandırır. Omega 3 vitamini içindeki yararlı yağ asitleri kan dolaşımını güçlendirerek selülit oluşumunu önler.

3. Tavuk göğsü!

Haşlama ya da ızgara olarak tüketmeniz gereken tavuk göğsü, içerdiği yüksek protein ile kasları onarır. İnsülin dengesinin bozukluğu ile ortaya çıkan selülit sorunu da tavuk göğsünün içerdiği protein ile şeker seviyenizi dengeler.

4. Haftada 1-2 gün brokoli!

İçerdiği bileşenler sayesinde selülit oluşumunu engeller. Deri altındaki yağ depolarının çukurlu görünümünü azaltır.

5. Yeşil çay!

Selülit sorununu daha başlamadan engeller. Kilo vermek ve metabolizmayı hızlandırmak için de tercih edilir. Ayrıca vücutta depolanmış olan yağın çözülmesine de yardımcı olur.

6. Domates!

E ve C vitaminleri açısından zengin olan domates, kan dolaşımını hızlandırarak selülit oluşumunu engeller. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan domates cilt güzelliği için de gereklidir.

7. Ananas!

Kan dolaşımını hızlandırarak yağ dokularının parçalanmasını sağlayan ananas, C vitamini ve potasyum açısından zengindir.

8. Kuşkonmaz!

Düşü kalorili, toksin atıcı kuşkonmaz tam bir diyet yemeğidir. Toksinleri vücuttan atarak selülit oluşumunu engeller.

9. Sarımsak!

Doğal antibiyotik sarımsak, her derdin dermanı olduğu gibi selülitin de baş düşmanıdır. Kan dolaşımını hızlandırarak selülite neden olan maddeleri vücuttan atmaktadır.

10. Elma sirkesi!

Kalça ve karın bölgenizde ödem oluşumunu engelleyen elma sirkesi, selüliti de önler.

11. Kişniş!

Yağ hücrelerini parçalamak ve toksinleri vücuttan atmak için maydanozgillerden olan kişnişi tüketmeniz çok önemlidir.

12. Muz!

Özellikle spor öncesi enerji depolamak amacı ile muz tüketmeniz çok önemlidir. Ayrıca kahvaltılarda ve ara öğünlerde muz tüketmeniz gerekir. Çinko ve benzeri vitaminler içeren muz kan dolaşımınızı hızlandırarak selülit oluşumunu engeller.

13. Günlük en az 2 litre su!

Selülit ile mücadelede en önemli beslenme alışkanlığı su tüketimidir. Günde en az 2 litre su tüketmek, vücutta ödem oluşumunu önlemektedir. Kan dolaşımını hızlandırarak, cilt güzelliğini de sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git