Polonezköy Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Pek çok ağaç ve bitki çeşidi, kuş cıvıltıları ile İstanbul’dan uzaklaşıp kafa dinleyebileceğiniz Polonezköy Tabiat Parkı, gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Polonyalıların fazla olduğu Polonezköy’de farklı kültür ve hayat tarzına rastlamanız mümkün. Atatürk’ün yanı sıra Gustave Flaubert, Franz List gibi ünlüleri ağırlayan Polonezköy Tabiat Parkı’nın camping alanlarında hafta sonu hoş vakitler geçirebilirsiniz. Kızıl geyik, karaca, yaban domuzu, çakal, tilki, sincap, sansar, gelincik, sülün, keklik, atmaca, şahin, doğan, karatavuk, saka, üveyik, baykuş gibi pek çok hayvan tabiat park içerisinde bulunur.

Polonezköy Tabiat Parkı’nda Neler Yapabiliriz?

Piknik, kamping, oryantring, trekking, yürüyüş, koşu  ve bisiklet yolu gibi pek çok tesis sunan parkta hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik, mangal keyfi veya restoranda güzel bir akşam yemeği keyfi yaşayabilirsiniz.

Polonezköy Tabiat Parkı’nda Neler Var?

Köy tarihçesi ve eski fotoğrafların sergilendiği Zofia Teyze’nin Hatıra Evi, ağaç oyma heykel ve resim sergileri, resitaller, kültürel aktiviteler, Tarihi Köy Kilisesi, Kültür Evi parkta görebileceğiniz yerlerdir.

Polonezköy Tabiat Parkı’na Kaç Saatte Gidilir?

İstanbul Merkez’den yola çıkıldığında yaklaşık 34 km uzaklıkta bulunan Polonezköy’e araç ile 50dk.’da ulaşabilirsiniz.

Polonezköy Tabiat Parkı Nerede ?

Adres: Polonezköy Tabiat Parkı 34820 Polonez / Beykoz / İstanbul

Polonezköy Tabiat Parkı Nasıl Gidilir ?

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolu üzerinden ilerledikten sonra Beykoz-Riva ve Alemdağ-Şile tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git