Pilav Kaç Dakikada Suyunu Çeker ?

Pilav Kaç Dakikada Suyunu Çeker ?
8 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 450 kez okundu.

Pilav kaç dakikada suyunu çeker ?Sofralarımızın baş tacı pilav ve yemek yapmaya yeni başlayanların da korkulu rüyası olan pilav pişirme işlemi her ne kadar zorlu bir süreç gibi dursa da aslında tamamen basit bir olay. Sadece dikkat etmemiz gereken sürekli farklı çeşit pirinçler kullanmamak olacaktır. Çünkü her defasında ürün ile yeniden tanışmanız, çok su çeker mi, çok su ister mi gibi sorulara her zaman yanıt veremeyeceğimiz için bir tür pirinç ile tanışın ve hep onu kullanın ki işiniz kolaylaşsın.

Pilavımızı güzel bir şekilde yıkamaya dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde pilav üzerindeki nişastadan kurtulamayacaktır ve pişirme esnasında bu nişasta gün yüzüne çıkacak ve pilavımızı lapa olmasına sebep olacaktır.

Pilavımızın suyunun çekmesi için ocağın altını çok da kısmadan orta kısık ateşte on beş dakika tutmanız yeterli olacaktır. Bu süre en başta da belirttiğimiz gibi her pirincin farklı olmasından dolayı belki uzayabilir belki kısalabilir. Gerekli su eklemesini veya zamanı siz gözlemleriniz sonucunda ayarlayabilirsiniz.

Pilav suyunu çektikten sonra üzerini iki üç kat kağıt havlu koyduktan ve kapağını kapattıktan sonra da demlenmesi için bir müddet beklemek gerekmektedir. Bu süreyi me kadar uzun tutarsak pilav o kadar lezzetli olabilir. Ayrıca ocağın üstünde emin olmadığımız su fazla mı olayı demlenme esnasında bu kusur kapanabilecektir. Afiyet olsun.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git