Patatesin Haşlandığı Nasıl Anlaşılır ?

Patatesin Haşlandığı Nasıl Anlaşılır ?
13 Mart 2017 tarihinde eklendi, 693 kez okundu.

Patatesin haşlandığı nasıl anlaşılır ? Patates Türk mutfağının adeta kurtarıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yönden sofralarımızdan patates eksik olmaz. Hem kızartması hem de haşlaması son derece kolay ve lezzetli olan patatesi sağlık açısından haşlamak her zaman daha iyi ve daha doğru bir seçimdir.

Patatesi ister tencerede ister düdüklüde haşlayabilirsiniz. Eğer düdüklüde ayarını tutturamadığınızı düşünüyor iseniz tencere de de kolaylıkla haşlayabilirsiniz. Tencerede haşlanma süresi uzar, iyi haşlanmaz gibi düşünceleriniz var ise öncelikle bu düşüncelerden sıyrılın. Çünkü tencerede de kolaylıkla patates haşlayabilir ve haşlandığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Patateslerin çabuk haşlanması için 4 e 5 e bölerek tencerenin içine atabilirsiniz. Ardından patateslerin üzerini kapatacak kadar su ekleyip kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra patatesin haşlanıp haşlanmadığını anlamak son derece kolaydır. Kaynayan suda ki patatesler kabuklarından ayrılacak derecede ise haşlanmış demektir. Ayrıca bir çatal yardımı ile de patateslerin haşlandığını anlayabilirsiniz. Bir adet patatese elinizde ki çatalı batırın. Çatal eğer rahat bir şekilde batıyor ve patates dağılır gibi oluyor ise patatesiniz haşlanmış demektir. Ocaktan alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git