Pankreas Kanseri Bitkisel Tedavisi

Pankreas Kanseri Bitkisel Tedavisi
25 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 753 kez okundu.

Pankreas kanseri diğer kanser türlerinde de olduğu gibi hızlı metastaz yani yayılım gösteren bir kanserdir. Kötü huylu tümör önce hücreyi ardından dokuyu ve en son olarak organı ele geçirir. Bu aşamayla da kalmaz lenf kanalları ve vücutta bulunan büyük kan damarları ile diğer doku ve organlara yayılarak etkinliğini tüm vücut üzerinde göstermek ister. İlk evreler sadece dokuya etki etse de sonraki evrelerde yayıldığı tüm doku ve organları etkisi altına alarak kendini yayar. Böylelikle pankreasta başlayan kötü huylu tümör çoğalıp yayıldıkça diğer doku ve organları da tahrip etmeye başlar. Hasta bu süreçte çok zayıf kalır. Gücü olmaz ve halsizlikle mücadele ederek yaşamına devam eder.

pankreas-kanseri-bitkisel

Pankreas Kanserinde Geleneksel Tıp (Bitkisel Tedavi)

Her hastalıkta erken teşhis hayat kurtardığı gibi pankreas kanserinde de erken teşhis yapmak kişinin hayatını kurtarabilmektedir. Yapılan cerrahi, kemoterapik ve radyoterapik tedavilerin yanısıra şifalı bitkilerin de pankreas kanserine iyi geldiği bilinmektedir. Geleneksel tıp yöntemleri çağlar boyunca insanın hayatını kurtarma yönünde birçok basamak oluşturmuştur. Modern tıbbın yanında geleneksel tıp yöntemlerinin önemi azımsanamayacak kadar fazladır. Pankreas kanserinde tüketilen şifalı bitkiler ve hastanın yediği sağlıklı besinlerle pankreas kanserinin evrelerinde gerileme ve hatta tamamen iyileşme görüldüğü bilim insanları tarafından kabul görmüştür. Sağlıklı ve düzenli beslenme ile hasta kaybetmiş olduğu metabolitleri, vitaminleri ve mineralleri almasıyla beraber vücuda gereken enerji sağlanmış olur. Bağışıklık sistemini ayakta tutmak her hastalığın kesin çözümü olduğu tıbbi araştırmalar sonucunda nitelik kazanmıştır. Pankreas kanseri de diğer hastalıklar gibi bazı bitkiler ve yiyecekler sayesinde gerileme ve duraksama ve ardından yok olma aşamalarını göstermektedir. Bu da hastalığın sadece tıbbi ve cerrahi müdahaleler sonucunda iyileşmeyeceğine ve geleneksel tıbbın da tedavi de önemli derecede söz sahibi olduğunu kanıtlamıştır.

Pankreas Nedir ve Nerede Bulunur ?

Öncelikle pankreas kanserinin başladığı pankreas organını tanımak gerekmektedir. Bu organ midenin arkasında ve omuriliğe çok yakın bir pozisyonda bulunmaktadır. Aynı zamanda karaciğer ve oniki parmak bağırsağına da yakın bir mesafededir. Yani pankreası korumak aslında bu diğer organları da korumak demektir. Kullanılan bitkisel yöntemeler hem pankreas dokusundaki kötü huylu tümörü hem de diğer dokulara sıçrayan kötü huylu tümörü durdurup temizlemektedir.

Pankreas Kanserine İyi Gelen Bitkiler

Pankreas kanseri tedavisinde vücuda destek ve güç sağlayıp kötü huylu tümörü ortadan kaldıran bazı bitkiler ve yiyecekler aşağıda sırladığımız gibidir:

 • Milk Thistle (Deve dikeni kapsülü)

Kullanılan bu bitki özütü hastaya verildiği andan itibaren vücudun metabolitlerini dengeleyerek pankreas kanserinde önemli adımlar atılmasını sağlamaktadır.

 • Dandelion (Karahindiba hapı)

Karahindiba bitkisinden elde edilen bu hap pankreas kanserinin başlangıcı olan tümörün yok edilmesinde kullanılmaktadır.

 • Boswellia Bitkisi Hapı

Bilim adamlarınca bulunan ve boswellia bitkisinden üretilen bu hap pankreas kanserinde etkili sonuçlar vermektedir.

 • Burdock (Dulavrat otu hapı)

Dulavrat otundan üretilen bu hap pankreas kanserinin ilerleyen evrelerinde dahi hastanın olumlu yönde aşama kaydettiği görülmüştür.

 • Omega 3 

Kilo kaybı olan durumlarda  günde 2-3 gr. kadar omega-3 yağı kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunun yanısıra omega-3 balıklarda bol bulunduğu için sık sık balık tüketilmesinin önemi de oldukça fazladır.

 • Ananas Hapı

Pankreas enzimlerinde etkili olduğu için ananas hapı da kullanılması tavsiye edilmektedir.

 • Coriolus Versicolor Mantarı Hapı

İmmun sistemi yani bağışıklık sistemininizi güçlendirmek için coriolus versicolor mantarı hapını kullanmak da pankreas kanserinde etkili yöntemlerden biridir.

 • Yoğurt

Her gün yaklaşık yarım kilo doğal yoğurt yemek hem pankreas kanserine hem de diğer hastalıklara karşı savaşmanızda yardımcı olacaktır.

 • Elma ve Ayva

Tüketeceğiniz organik elma ve ayva size bol miktarda vitamin ve mineral vereceğinden pankreas kanserinde etkili yöntemlerdendir.

 • Kızılcık ve Nar Suyu

Pankreas kanserinde çok sık rastlanılan şikayet olan ishali önlemek için kızılcık ve nar suyu içilmelidir.

 • Zerdeçal Bitkisi

Yapılan son araştırmalarda zerdeçal bitkisi tümörü küçülttüğü görülmüştür. Zerdeçal bitkisini tüketmek size sağlığınızı geri kazandıracaktır.

 • Et

Hastaları güçlendirmek için balık, yağsız kırmızı et, organik yumurta, organik yoğurt tüketilmelidir. Baklagillerden zengin oluşturacağınız besin programı pankreas kanserini yok edecektir.

 • Susam Tohumu

Fırınlanmış susam tohumu hastaya her gün bir çorba kaşığı kadar verilmelidir.

 • Bal ve Pekmez

Az miktarda vereceğiniz organik çiçek balı ve üzüm pekmezi hastanın kan değerlerini yükseltecektir.

 • K3 Vitamini

K3 vitamini takviyesi pankreas kanserini azalttığı bilinmektedir.

 • Avokado ve Ananas

Avokado ve ananas hastada meydana gelen enzim eksikliğinin önüne geçmektedir.

 • Portakal ve Havuç Suyu

Hastada diabet yoksa eğer portakal ve havuç suyu da içirilerek gerekli vitamini alması sağlanmalıdır.

 • Isırgan Yaprağı

Isırgan yaprağı ve kökü çok faydalı bir bitki olmasıyla beraber pankreas kanserinde de tedavidir.

 • Kuşkonmaz

Kuşkonmaz bitkisinin suyu sıkılarak ya da besin şeklinde verilerek tüketilirse hastalığın önüne geçilmektedir.

 • Limon

Limon kanser tedavisinde oldukça etkilidir. İçerdiği Bol miktardaki C vitamini sayesinde kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Hergün en az 2 adet tüketeceğiniz limon sizi hem kansere karşı koruyacaktır hem de var olan kötü huylu tümörleri baskılayacaktır. Limonun sadece suyu değil kabuğu da çok değerlidir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir.

 • Çörek Otu

Çörekotu pankreas kanserine karşı mucizevi bir bitkidir. İçerdiği timokinon sayesinde kötü huylu tümörlerin adeta intihar etmesini sağlayarak vücudu tümörden temizler. Çörekotu bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda doğal öldürücü hücrelerin ve makrofaj hücrelerinin sayısını arttırarak vücudu en iyi şekilde korumaya programlar. Çörekotu hergün bir tatlı kaşığı kadar tüketmek vücuda gerekli desteği sağlamaktadır.

 • Meyan Kökü

Meyan kökünün kansere karşı olan savaştaki etkinliği yapılan araştırmalar sonucu keşfedilmiştir. Pankreas kanserinin yanısıra deri ve prostat kanserine de iyi geldiği bulunan meyan kökünün etkileri saymakla bitmemektedir.

 • Yeşilçay

Yeşilçay sadece pankreas kanserine karşı değil ağızdan bağırsağa kadar olan tüm doku ve organları kansere karşı korumaktadır. Yeşilçay aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirerek vücuda gereken desteği sağlamaktadır. Hem kanser oluşumunu engelleyen hem de var olan kasneri yenen yeşilçay oldukça pratik ve ucuz bir yöntemdir.

 • Brokoli

Brokoli bitkisi pankreas kanserinin önüne geçen bir diğer şifalı bitkilerdendir. Ayrıca kolon ve rektum kanserinde de etkili olan brokoli pankreas kanserli hastalar tarafınca bol miktarda tüketilmelidir.

UNUTMAYINIZ!

Pankreas kanserine iyi gelen bitkiler, meyveler, sebzeler, yiyecekler, besinler yukarıda sıraladığımız gibidir. Bu tedavilerin etkili olması için hayatınızdan sigarayı, alkolü, yağlı yiyecekleri ve stresi uzaklaştırmanız gerekmektedir. Geleneksel tıp yöntemleri hastalıklara karşı şifa dağıtmasının yanında yaşam kalitesini de yükselttiği apaçık ortadır. Bunların yanı sıra sadece bitkisel yöntemlere bağlı kalmak da doğru değildir. Hekiminizle görüştükten sonra ve hastalığın evresi tayin edildikten sonra gerekirse cerrahi müdahale de uygulanmalıdır. Fakat bu modern tıp tedavilerinin yanında geleneksel tıp yöntemlerini de uygulamak tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Belirtilerin en az birini hissettiğiniz an doktorunuzla irtibata geçmelisiniz. Erken teşhis hayat kurtarır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git