Ön Onaysız Kesin Kredi Veren Bankalar

Ön Onaysız Kesin Kredi Veren Bankalar
5 Mart 2017 tarihinde eklendi, 203 kez okundu.

Ön onaysız kesin kredi veren bankalar nelerdir ? Bankaların kredilerle ilgili pek çok farklı uygulamaları devam etmekte olup, ön onaysız kredi de bu uygulamalardan birisidir. Ön onaysız kredi alabilmek için kredi notunun yüksek olması beklenir. Kredi notunun yüksek olması; bankalarla düzenli çalışma, kredi ve kredi kartı ödemelerinin sorunsuz olması ve gecikmelerin olmaması ile mümkün olur. Kredi başvuruları eskiden şubeler aracığı ile yapılırken, artık internet, telefon ve mobil bankacılığından da yapılmaktadır. Ancak bu kanallardan yapılan başvuruların sıkıntısız onaylanabilmesi için kredi notunun yüksek olması şarttır. Ödemelerdeki düzensizlik, gecikmeler kredi notuna olumsuz yansıyarak findeks notunun düşmesine sebep olur. İhtiyaç için kredi başvurusu yaparken, birden fazla başvuru yapılması da kredi notunun düşmesine neden olur.

Ön onaysız kesin kredi başvurusu yaparken öncelikle çalışılan ve maaş alınan banka tercih edilmelidir. Çünkü bu banka müşterilerini daha iyi tanıyacağı için ön onaysız kredi çekme işlemi daha kolay olacaktır. Kredi notunun yüksek ve gelirin iyi olması ise ön onaysız kredi çekme işlemini daha kolaylaştıracaktır. Aslında diğer kredi başvurularında olduğu gibi ön onaysız kesin kredi başvurusunda da en önemli nokta kredi notunun yüksek olmasıdır.

Ön onaysız kesin kredi başvuruları bazen onaylanması için ek koşula da gerek duyabilir. Gelir belgesi ve kimliğin güncel olmaması, aynı şekilde kredi notunun güncel olmaması da kredi limitinin düşmesine ve kredinin onaylanmamasına neden olabilir. Bazen bankalar kredilerin onaylanması için kefil, ek gelir veya ipotek gibi ek şartları da isteyebilir.

Ön Onaysız Kredi Veren Banka

Ön onaysız kesin kredi veren bankalar deyince akla Denizbank, İNG Bank, Finansbank gelmektedir. Denizbank’tan başvuru yapmak için; KREDİM yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numarası ile birlikte 3280’e sms atmak yeterli olacaktır. Kredi notu yüksek olması durumunda kredi onayında herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

Örnek Banka Kredisi Hesaplama

İnteraktif bankacılık üzerinden herhangi bir bankaya kredi başvurusu yapabilirsiniz. Aşağıda İNG Bank’a ait detaylar yer almaktadır.

Findeks Kredi notuna göre faiz oranı %1,09 ile %1,59 arasında değişmektedir. Kampanya 3-48 ay vadelerde geçerlidir. Örnek Hesaplama: 10.000 TL kredi tutarı ve 48 ay vade için: Faiz Oranı: %1,09, Yıllık Toplam Maliyet Oranı: 17,1959%, sigorta ücreti hariç / kredi tahsis ücreti dahil Toplam Ödenecek Tutar: 13,528.72 TL

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git