Ömür Boyu Sevgili Kalma Yolları

Ömür Boyu Sevgili Kalma Yolları
30 Mart 2016 tarihinde eklendi, 771 kez okundu.

Ömür, dünyaya geliş sebebimizdir. Ömrümüzü nasıl değerlendirdiğimiz, neler yaşadığımız bu kısacık hayatta azımsanmayacak derecede öneme sahiptir. Bu ömrüm en büyük dönüm noktası da tabi ki hayat arkadaşını iyi seçmekten geçer. Hayatı beraber daha mutlu yaşayacağınıza inandığınız insanı elinizde tutmak da mutlu kalmanın sırrıdır. Peki nasıl ömür boyu sevgili olunur, ömür boyu sevgili kalma yolları neler ve bunun için neler yapmalıyız?

Ona aşık olduğunuza gerçekten inanın, ilişkinizi gözden geçirin. Hislerinizi kurcalayın, sorgulayın. Ufacık bir soru işareti bulduysanız onu sorgulamaya devam edin. Eğer ömür boyu birlikte olacak olsanız sizi deliye döndürecek bir olay yaşadınız mı? Mutluluğunuzu gölgeleyecek sizi çok üzen ve ona her baktığınızda aklına gelecek bir yanlış yaptı mı? Eğer gerçekten bu soruların cevabı evet ise ömür boyu sevgili kalmaya kalkışmayın, mutsuz olursunuz. Fakat yanlışı vardı evet ama ben onu affettim, içimde bir kin yok diyorsanız yani kendinizden de partnerinizden de eminseniz ömür boyu sevgili kalma yollarında ilk adımınız sağlam demektir.

Zor zamanında yanında olun. Hayatta her zaman iyi şeylerle karşılaşmayız hatta günümüz dünyasında olası kötü durumlarla daha fazla karşılaşılıyor. Yani ömür boyu sevgili kalmak istiyorsanız zor zamanlarında da yanında olmayı bilmelisiniz çünkü hayatın büyük bir kısmı zor anlarla, kötü yaşantılarla geçer. Siz de zor gününüzde sevgiliniz yanınızda olsun istiyorsanız, onun zor gününde de tam da böyle davranacaksınız. Zaten gerçek sevgi zor günde yanında ol nasihatini kabul etmez, zaten yanındadır. İçgüdüsel olan bu eğilim gerçekleşiyorsa ömür boyu sevgili kalma sırrının büyük kısmına hakimsiniz demektir.

omur-boyu

Ruhunuzu sevdiğiniz kadar, fiziğinizi de sevin. Bu sevginin yolunun geçtiği tek yer bakımdır. Bunun için paralar dökmeye, özel merkezlere gitmeye de lüzum yoktur. Evde bakım yöntemleri gün geçtikçe gelişiyor ve maddiyat olarak da sorun çıkarmayacak derecede. En azından saçlarınızın temiz ve güzel görünmesi, tırnaklarınızın bakımlı olması, aynaya baktığınızda kendinize saygı duyabileceğiniz bir insan görmeniz bunun için yeterlidir. Dış görünüşünüze dikkat etmeniz ömür boyu sürecek aşkınızın tuzu biberi olur.

Her zaman onu tutun. Tutun demekten kasıt aile veya arkadaş çatışmalarında sevgilinizin yanında olun. Onun haksız olduğunu, bu yüzden karşı tarafı tuttuğunuzu, suçunu kabul etmesi gerektiğini söylemeyin. Bu onu hırçınlaştırır ve inada sürükler. Gerçekten haksız olduğunu görseniz bile ona yaklaşımınız yanındayım ama farkında ol hatan var şeklinde olmalı. Böyle olduğunda yanındaki varlığınıza güvenir, destek alır ve sorunlar daha fazla büyümeden çözülmüş olur. Hiçbir zaman sevgilinizin karşı safında bulunmamalısınız, bu bağlarınızın hızla yıpranmasına ve kopmasına sebep olur.

Bu önerileri uygulamaktan başka onun değerinin her zaman sizin için en üst seviyede olması gerekir. Saygı sevginin de aşkın da temelidir. Tüm bu yolları içtenlikle yaparsanız hiç bir güç ömür boyu sevgili kalmanıza engel olamaz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git