Öğrendikten Sonra Her güne Limon Suyu İçerek Başlamanıza Neden Olacak 13 Harika Fayda

Öğrendikten Sonra Her güne Limon Suyu İçerek Başlamanıza Neden Olacak 13 Harika Fayda
29 Mart 2017 tarihinde eklendi, 424 kez okundu.

Faydaları saymakla bitmeyen limonun suyu da son derece faydalı. Sağlıklı bir gün ve sağlıklı bir yaşam geçirmek adına limon suyunun bünye üzerinde ki faydasını sizler için derledik.

1. Stresi en aza indirger, rahatlatır.

Stresli bir gün yaşıyor iseniz bir bardak limon suyu stresini alarak rahatlamanızı sağlayacaktır. Vücudunuz kaybettiği enerjiyi size geri verir.

2. Bağırsak sorunlarına birebirdir.

Eğer bağırsaklarınız da problem var ise sabahları ılık su ile limon suyu içmek sorunlara iyi gelecektir.

3. Ağızda ki kötü kokuyu giderir.

Ağzınızda bitmek bilmeyen bir kötü koku sorunu var ise limonlu su ile bu durumdan kısa süre içinde kurtulabilir ve ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

4. Limon suyu ile fazla kilolara evlada deyin!

Kilo verme konusunda limon suyu oldukça etkili olmaktadır. Yağların parçalanmasında ve tok tutmasında etkili olan limon suyu ile kısa zamanda kilolara veda edebilirsiniz.

5. Mide sorunlarında son derece etkilidir.

Eğer sabah uyandığınız da mideniz de yanma sorunu baş gösteriyor ise bir bardak ılık limon suyu bu probleminizin çözümü olacaktır.

6. PH değerini dengeler.

Hastalıklara karşı vücudun PH oranını dengeler, vücutta ki alkalin dengesini korur.

7. Kafein bağımlılığına limon suyu ile son verin.

Son zamanlarda sıkça karşı karşıya kalınan kafein bağımlılığına limon suyu ile son vermek mümkün. Sabahları sert bir kahve yerine ferah bir limon suyu ile daha dinç olabilir ve bu şekilde kafeine olan bağlılıktan kurtulabilirsiniz.

8. Günlük içecek olarak tüketebilirsiniz.

Günlük olarak asitli ve içeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz içecekler yerine taze sıkılmış bir limon suyunu tercih ederek hem ferahlayabilir hem de sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

9. Toksinlere veda edin.

Vücutta ki toksinleri atmak adına sabahları bir bardak limonlu su son derece etkilidir.

10. Potasyum kaynağı ile tanışın.

Vücutta ki potasyum eksikliklerinde tüketilecek en doğru besindir limon. Güçlü bir potasyum kaynağı olan limon ile sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirsiniz.

11. Cildinizi yeniler.

İçerdiği yüksek oranda C vitamini ile kırışıklıkları önler, cildin ışıl ışıl parlamasını sağlar ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmanıza olanak sağlar.  Adeta günlük cilt bakımı yapmış gibi bir görüntü yakalarsınız.

12. Hamilelik bulantısı için deva.

Hamileliğin özellikle ilk dönemlerinde bulantı sorunu ile sıkça karşılaşılabilir. Bu durumda limon suyu bulantıyı bastırır ve mideyi rahatlatır.

13. Astıma son.

Astım ve buna benzer nefes sorunu ile ilgili hastalıklarda düzenli limon suyu tüketimi son derece etkilidir. Bunun yanı sıra eğer öksürük durumunuz var ise ılık su ile limon suyunu karıştırıp tüketmek boğazınızı yumuşatır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git