Oğlak ve Koç Burç Uyumu

Oğlak ve Koç Burç Uyumu
10 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 485 kez okundu.

Oğlak burcu ve koç burcu uyumu nasıldır ? Oğlak ve koç uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Oğlak Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Oğlak-koç uyumu ikili ilişkiler arasında en uygun olanlardan biridir. Fakat her iki burcun uyumları değerlendirilir iken, ayrı ayrı araştırılır. Koç kadını ve erkeği ayrı, oğlak kadını ile erkeği ise apayrı bir kategoride değerlendirilir. Daha sonra ikisi karşılaştırarak uyumları saptanır. İlk olarak oğlak insanı, hem kadını hem de erkeği için ortak özellikleri barındırır. İnatçılık, kindarlık, şüphecilik, kötümserlik, evhamlı, ufacık bir şeyi dahi kendine dert edebilecek kadar takıntılı bireylerdir. Olumsuz olan bu yanları, zamanla törpüleme eğilimi gösterir fakat bu olgunluk dönemine kadar ancak rastlanılan bir durumdur. Bu olumsuz yanlar sizi ürkütmemeli.

Oğlak insanı, azla yetinir, sabırlı, disiplinli, çalışmayı seven, gururlu, iyilik sever, merhametli, mülkiyetçi, romantik ve tam bir aile babasıdır. Bunlar olumlu özelliklerini gösterir. Çoğu astrolog tarafından farklı yorumlansa da, yükselen burcun etkisi, oğlağın karakterini, dolaylı yollardan büyük bir katkıyla etkilemektedir. Kısacası şunun altını çizmek gerekiyor, eğer karşınızdaki oğlak insanı karakteristik özellikleri taşımıyor ise, mutlaka yükselenin etkisinden dolayıdır. Bu yüzden olumsuz yönlere takılarak ön yargılara kapılmayın. Güle bakarken dikenleri ile yargılamak gibi yanlış bir şeydir bu.

Oğlak insanın özelliklerinin çoğu, kadını ve erkeği için farklı bir şekilde kendini gösterir. Oğlak kadını, kendinden emin, güçlü, zarif, nezaket ölçüleri olan, dürüst, yetenekli, esprili, hayatı seven, kültürlü olmayı seven, sadık ve sevecen bir yapıya sahiptir. Asla kendinden taviz vermez. Mantıklı ve akılcı tavırları ile dikkatleri üzerine çeker. Kolay kolay kimseye güvenmez. Kimin onu tanımasını istiyor, kimin onu ne kadar tanımasını istiyor ise o kişi onu, onun çizdiği sınıra kadar tanır. Kimseyi alanına dahil etmez. Kuralları olan tutucu bir kadın tipidir. Genellikle geleneksel düşüncelere sahip olurlar. Konuşma tarzları emir verici şekilde olur. Sert ve ucu kapalı. Biraz ürkütücü olabilirler. Özellikle de onları tanımayanlar için. Ayrıca oğlak kadını tam bir kumbaradır. Biriktirmeyi, geleceğini garanti altına almayı düşünürler. Daima gelecek için bir B planları vardır. Hatta öyle ki, çoğu zaman bu durum cimriliğe kadar ilerleyebilmektedir.

Oğlak erkeği ise tamamen iş adamı tabiatı olan bir kişiliğe sahiptirler. Zengin olmayı hedefler, az ile yetinir, maddiyata düşkün, zeki, her fırsatı altına çevirmeyi iyi bilen, esprili, soğuk bir duruşu olan, çalışmayı seven, hırslı, düşünceli ve gizemli tavırları ile dikkatleri üzerine çeken bir karaktere sahiptirler. Ünlü emlakçılar, şan şöhret sahipleri, şirket CEO’ larının çoğu oğlak burcu erkekleridir. Lider vasıflı doğarlar. Daima bulundukları ortamda dinlenmeyi ve saygı duyulmayı severler. Bu nedenle zenginlik ve maddiyata düşkünleri ile tanınırlar. Fakat onların asıl istekleri güçlü olmaktır. Gücün de para ile geldiğini savunurlar. Ve buna göre yaşarlar. Bu hayatta hiçbir yere gelemese bile, aile ve dostları içinde ağır ve baskın bir yapı sergileyerek kendilerini hemen fark ettirirler.

Zor güvendikleri için dostlarını seçerken ince eleyip sık dokurlar. Bu yüzden arkadaş sayısı oldukça azdır. Az ama öz!
Bir diğer burcumuz koç burcu ise konuşkan, eleştirel görüşleri olan, sevmediği şeyleri dile getiren, sevimli, cazibeli ve dürüst bireylerdir. Koç kadını, hareketli, dediğim dedik, inatçı, asla haksızlığa gelemeyen, ailesine düşkün, toplum içinde kadınsı ve cazibeli tavırları ile dikkatleri üzerine çeken, fedakar, dostlarına düşkün, kendisiyle yarışan, huzursuz yapılı fakat sempatik ve sıcakkanlı tavırlarıyla çok kolay arkadaşlık kuran kişilerdir.

Koç erkeği ise, özgürlüğüne düşkün, otoriter yapılı, yanlışını zor kabul eden, mükemmelliyetçi, esprili, sevecen, dobra, hırçın, ani duygu değişimleri yaşayan, duygusallığını gizleyen, dik başlı, çizdiği yoldan şaşmayan, kararlı ve tutkulu kişilerdir. Kırıldığı zaman kırıcı olabilen, sert bir dille uyaran, düşüncesi sizi kırsa dahi çekinmeden ifade eden, konu özel hayat oldu mu asla duygularını dile dökemeyen, narin ve hassas bir karakterleri de bulunmaktadır. Onlar için ceviz örneği vermek tam yerinde olacaktır. Sert kabukları sadece yumuşak yanlarını gizlemek için var. Onları tanımadan kestirip atmamanız da fayda var.

Oğlak ve Koç Aşk Uyumu

Peki, oğlak koç aşk uyumu nasıl ?

Zor güvenen oğlak kadını eğer severse asla vazgeçmez. Elinden geleni yapar. Fakat aynı şey koç erkeği için geçerli değildir maalesef. Koç erkeği yapısı gereği asla duygularını dile dökemez. Ya belli etmeye çalışır yada anlamanızı bekler. Onlar için, sevgiyi göstermek, söylemekten daha kolay. Nedendir bilinmez ama nadiren sevgisini söyler. Bu da bu sözcüğü özel kılıyor. Ayrıca, her iki burcun birlikteliğinde kıskançlık sorun olur.

Oğlak kadını daima ilgi bekler, her an konuşmak bir şeyler paylaşmak ister, duygusallığını gizlemez partnerinden. Fakat Koç erkeği çok sık yazışmaktan, her an beraber olmaktan hoşlanmaz. Özgürlüğüne düşkündür. Sizi arayıp sormaması sevmediğini göstermez. Bu onların yapısında vardır. Durum böyle olunca ilgi bekleyen oğlak, umduğunu bulamayınca tartışmalar kaçınılmaz olur. Koç erkeği, sorumsuz, sevmeyen, sadece vakit geçiren, ilişkiyi önemsemeyen, aramadığı ve yazmadığı mesajların, fersah fersah bedelini öder kısaca. İkisininde aşk uyumu mümkündür. Tabi bu detaya dikkat edilirse.

Eğer koç kadını ile oğlak erkeği bir araya gelecek ise, aşk uyumlarını uzun uzadıya yazmak gereksiz olur. Tam bir uyum sergilerler. Tartışmaları şehvetli olur. Kavgaları tutku dolu olur. Bu nedenle aşkları pekişen iki özel kişi olurlar. Oğlağın dikkat etmesi gereken tek nokta, koç kadınını kısıtlama ve özgürlüğüne müdahale etmeden kaçınmak olmalıdır. Koç kadını da , oğlağın değerlerine saygı duyup asla onun yanlış gördüğünü yapmaması gerekir. Oğlak erkeği, yalan ve istemediği şeyin yapılmasından nefret eder.

Oğlak ve Koç Evlilik Uyumu

Peki, oğlak koç evlilik uyumu nasıl ?

Oğlak burcunun hem kadını hem de erkeği, evlilik için seçilecek ilk kişiler arasında yer alır. Evcimen, ailesine düşkün, severse sadık, gelecek odaklı, planlı, ailesi ile vakit geçirmeyi seven bireylerdir. Bu yüzden koç kadını ile olan evlilikte, eğer oğlak erkeği kendi çizgilerini belirlediyse o çizgilerin üzerine dahi basmanız sorun olabilir. Yalandan kesinlikle nefret ederler. Sadakatlerine gölge düşmemeli, şüphecilikleri ve kıskançlıkları sizi kötü kavgalara sürükleyebilir. Aynı şekilde eğer oğlak erkeği koç kadınını kısıtlar, özgürlüğüne müdahale eder ve onu ilgisiz bırakır ise bu ilişkinin sonuna dahi sebebiyet verebilir. Ayrıca ailelere laf edilmesi, karşılaştırma yapılması da onları üzer. Hassas yapısı olan koç kadınının da olmazsa olmaz noktalarına dikkat edildiği sürece müthiş bir uyum yakalanır.

Oğlak ve Koç Cinsel Uyumu

Peki, oğlak koç cinsel uyumu nasıl ?

Aşkı güzel yaşar koç erkeği. Fakat söyleyemez. Hissettirilmesi taraftarıdır. Tutkuları ile var olan, çekingen koç erkeği aşkını, sevgisini beraber olurken hissettirir. Cinsel olarak birleşme anında Koç burcu erkeği müthiş bir aşığa dönüşür. Ağzından dökülmeyen sevgi sözcükleri eşini tahrik etmek için kullanır. Başak burcu kadını ile iyi bir sinerji yakaladığından cinsel uyumları gayet iyidir. Uzun yıllar birliktelik yaşanırsa eğer, fantezilere de başvurarak ilişkiyi hareketli kılarlar.

Aynı durum koç kadını ile başak erkeği için de geçerlidir. Çok tutkulu olan başak erkeği, sadece günlük yaşamda değil , yatakta da sevgisini gösterir. Eşine kur yapmaktan, karşısında onu istediğini söylemekten haz duyar. Karşısındaki kadınının da aynı tutkuyla karşılık vermesini ister. Koç kadını oğlağın istediği gibi bakımlı ve cilveli tavırlar ile ona yaklaşır. Bu nedenle cinsel uyum konusunda her iki burcun sorunu yok denecek kadar azdır. Özetle tam bir uyum sergilerler..

Oğlak burcu ve koç burcu uyumu nasıldır ? Peki, oğlak koç uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Oğlak ve Koç Burç Uyumu Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Tansu Ak dedi ki:

    Sadece cinsel yönden anlaşabildiklerini düşünüyorum onda da bence fazla anlaşamıyorlar çünkü koç erkeği değişik fantezilere başvururken bu durum çekingen oğlak kadınına ilginç ve korkutucu itici gelebilir kendinden uzaklaştırabilir diğer konuda ise ikiside inatçı ikiside dik başlı ikiside lider yani bir ipte iki cambaz Oynamaz bunu bilir bunu söylerim yani biz anlaşamadık bir Oğlak kadını

Sayfa başına git