Oğlak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Oğlak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 202 kez okundu.

Oğlak burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Bu burç çocuğu, yapısı gereği inatçı bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle yapma dediğiniz ve ısrar ettiğiniz her konuda tam tersini yapmaya meyillidir. Sırf siz istediğiniz için bile yapacaksa da inada bindirdiği şeyi yapmayabilir. Bu nedenle oğlak çocuğunu kendi haline bırakmak ve boş yere hiçbir şey için ısrar etmemek en doğru davranış olur. Oğlak çocuğu, kendi kendine yetebilen ve tek başına da mutlu olabilen nadir çocuklardandır. İnatçı kişiliğinin arkasından kocaman bir duygusallık yatar. Duygusal yönü ise, her zaman değil fakat, duygulanabileceği yerlerde, özel bir anda, sevdiği birinin canı acıdığında ve gerçekten üzüldüğünde meydana çıkar. Oğlak burcu çocuğu, sakin bir yapıya sahip olsa bile sinirlendiği zaman gözü dünyayı görmez, karşısındaki insanları kırmaktan da hiç çekinmez.

Oğlak burcu çocuğu, naif yönü ve herkesi mutlu etme çabası sayesinde çevresindekiler tarafından çok sevilir. Sıcakkanlı bir kişiliğe sahiptir. Sevdiklerini yarı yolda bırakmamak için elinden ne geliyorsa fazlasını yapmaya hazırdır. Mutlu olmak için büyük şeyler olmasına ihtiyacı yoktur. Bir çocuğun ona şeker hediye etmesi, oyun oynama teklif etmesi, annesinin sevdiği bir yemeği yapması onu mutlu etmeye yeter.

Oğlak burcu çocukları, baskıya gelemez ve siz onun üzerinde baskı kurmaya kalktığınız zaman sizden uzaklaşır. Çevresinde birkaç tane iyi anlaştığı arkadaşı olması onun için yeterlidir. Kalabalıklardan fazla hoşlanmaz ve kalabalık içinde kendisini daha yalnız hisseder. Oğlak burcu çocuğuna herhangi bir konu için ısrar etmek ters tepkiye yol açar. Ona iyi bir gelecek sunmak istiyorsanız onun her dediğini yapmamalı, sadece onun için neler iyiyse onu yaptığınızı bilmesini sağlamalısınız. İstediği her şeyi çocuğa vermek doğru bir davranış değildir.

Oğlak burcu çocuğu, burcunun en bilinen özelliği olan inatçılığı ile sizi zor durumda sık sık bırakabilir. Aynı zamanda inatçı olmasının dışında aslında çok uyumludur ve arkadaş edinmekte hiç zorlanmaz. Her girdiği ortamda hemen kendisini sevdirir. Bu nedenle sosyal bir çocuktur ve kolay kolay canı sıkılmaz. Bir insanın ona bir şey yapmasını söylemesinden ve emreder gibi konuşmasından nefret eder. Yalan söyleyen insanları sevmez ve güvendiği kişilerin kendisine yalan söylediğini düşündüğü andan itibaren tüm irtibatını o kişi ile sonlandırır. Bu nedenle de oğlak burcu çocuğu, kendine göre kuralları ve çizgileri olan kişilik sahibi bir birey olarak yetişir.

Oğlak burcu çocukları, çoğu zaman yemek seçer. Oğlak burcu, kafasına koyduğu şeyi yapmamanın işin peşini bırakmayacak kadar kararlı ve azimli bir burçtur. Oğlak burcu bu azmi ve inadı sayesinde pek çok zorluğun üstesinden tek başına gelebilir ve büyük başarılara imza atabilir. Oğlak çocuğu, aynı zamanda oldukça zekidir ve derslerine çalıştığı zaman çok başarılı bir öğrencidir. Oğlak çocuğu, kendisinin başka çocuklarla kıyaslamasını hiç sevmez. Onu birileriyle kıyaslamak, ona yapabileceğiniz en büyük hakarettir. Oğlak insanı, hiç kimseye kolay kolay güvenmez. Fakat güvendiği zaman da o kişinin bir yanlış yapabileceğini aklından geçirmez. Oğlak burcu ile anlaşmak, dürüst bir insansanız aslında çok basittir. Oğlak burcu yalandan hiç hoşlanmaz. Oğlak çocuğu, pek çok konuda inanılmaz inatçıdır. Onun bu inadını ortaya çıkartmamak için bir konuyu çok fazla üstelememeli ve bir şey yapması için ona baskı kurmamalısınız. Böylelikle o zaten neyin doğru neyin yanlış olduğuna kendisi karar vererek harekete geçer ve doğru yolu bulur.

Oğlak burcu çocuğuna nasıl davranılmalı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git