Oğlak Burcu Bebeği Özellikleri Nelerdir ?

Oğlak Burcu Bebeği Özellikleri Nelerdir ?
27 Mart 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Oğlak burcu bebeği özellikleri nelerdir ? Oğlak burcunda doğan meleğiniz son derece kararlı ve iradeli bir bebektir. O kadar ciddi bir ifadesi vardır ki, ona zaman zaman sadece minik bir bebek olduğunu hatırlatmanız gerekebilir. “Ben her şeyi gördüm ve hepsini biliyorum.” der gibi bakan bilge ve yaşlı ruhlardır, onlara ait bir zamansızlık teması vardır ve adeta dünyaya gelmeden önce ne olacaklarını biliyor ve bunun ağırlığını taşıyor gibidirler.

Bu onlar için harika olsa da sizin için aynı şey söylenemez. Kedinizi veterinere götürürken bile ne yapmanız gerektiğini size anlatmaya çalışan miniğiniz, kendinizi beceriksiz hissetmenize neden olabilir. Kararlı ve ne istediğini bilen yapısı daha küçücükken bile sizi şaşırtır. Bir şeyi yapmaya kalkıştığında ona “Hayır” demeden önce gözlerine bakın ve kararlılığını ölçün. O koltuğa çıkmayı kafasına koyduysa er ya da geç çıkacaktır. En iyisi bu alıştırmaları sizin gözetiminiz altında yapmasına izin verin. Yoksa meşhur inatçılığı baskın çıkacak ve istediğini alana kadar denemeye devam edecektir. Ancak aşırı durumlarda siz onun gözlerinin içine bakmalı ve net bir şekilde hayır diyebilmelisiniz. Bu sizin saygınlığınızın başladığı yer olacaktır. Yoksa hükmetmeyi seven bir küçük patronun gönüllü işçisi olabilirsiniz. Daha da büyüyüp anaokuluna başladığında, ona bebek gibi davrandığınızda, “Ben artık büyüdüm.” diye isyan edecektir. Gerçekten de büyümek için acelesi var gibidir. Bu kararlı melekle baş etmenin en iyi yolu, onunla aynı takımda olduğunuzu hissettirmektir. Yani rakip değil, ekip olmalısınız. Oğlak burcu bebeği meydan okumayı sevdiği için ona sık sık başa çıkabileceği türden küçük şeyler yaratın ve kendini güçlü hissetmesini sağlayın. Bu küçük yaştan özgüven sağlamasının en kısa yolu olacaktır. Ona küçük bir ev hayvanı alarak sorumluluğunu verin.

Ne kadar kontrol delisi olacağına şaşırabilirsiniz. Ancak bu küçük ruha fazla da yüklenmeyin, yoksa başa çıkamayacağı durumlar onu bunalıma sürükleyebilir. Küçük yaşlarından itibaren eski ve tarihsel şeyleri sevdiğini fark edebilirsiniz. O nedenle sık sık tarihi mekanlara gezmeye götürebilirsiniz. Parayla ilişkisi de iyidir. Ona küçük bir kumbara alarak maddeyle ilişkisini güçlendirebilirsiniz. Oğlak burcu bebekleri, disiplin ve form gezegeni olan Satürn tarafından yönetildiğinden disiplindir. En sevdiği renkler bebeklerin sevdiği cinsten pembeler, maviler olmazsa şaşırmayın. O daha çok kurşuni gibi koyu renklere yönelebilir. Giysilerde de abartıdan hoşlanmaz. Buna saygı duyun ve tarzını belirlemesine izin verin. Ona iyi bir alt yapı sağladığınızda geleceğin liderleri, tarihçileri, bankacıları, diş doktorları, mimarları arasında yer alacağından emin olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git