Odanıza Sığamadığınızı Düşünüyorsanız Küçüçük Dünyanızda Size Kocaman Yer Açacak 14 Öneri

Odanıza Sığamadığınızı Düşünüyorsanız Küçüçük Dünyanızda Size Kocaman Yer Açacak 14 Öneri
26 Mart 2017 tarihinde eklendi, 288 kez okundu.

Odalarımız her ne kadar orta boyutlarda olsa da her zaman için daha geniş bir mekana kavuşma hayali ile yaşarız. Mini minnacık odanıza sığamama gibi problemler ile karşı karşıya iseniz, size sunacağımız tavsiyeler sayesinde son derece düzenli ve geniş bir mekana kavuşabilirsiniz.

Size yardımcı olmak adına kolları sıvadık 14 öneriyi derledik.

1. Tüm ıvır zıvırlar bir kavazoza!

Hiçbir zaman tam olarak ne işe yaradığı bilinmeyen, ancak bir gün lazım olur umudu ile odanızı kaplayan onlarca ıvır zıvır olduğunu biliyoruz. İncik boncuk, şu bu derken tüm odayı istila eden bu küçük yaramazları kavanozlara alıyoruz. Ardından bir suntaya tüm kapakları çakıp suntayı duvarın uygun bir köşesine monte ediyoruz. Tüm kavanozdalar duvarın köşesine! İstikamet ileriiii!

2. Ayakkabılar, ayakkabılar, ayakkabılarrrr!

Başımızın belası, vazgeçilmez bağımlılığımız. Ayakkabılar hayatımız da en az kıyafetler kadar önemli bir yere sahip. Ancak onlarca ayakkabıyı bir dolaba sığdırmak pek mümkün olmuyor. Hele ki benim gibi ezilip büzülmesine içiniz razı gelmiyor ise basit bir yöntem ile odanızda hem tarz yaratabilir hem de ayakkabılarınızı güzelce saklayabilirsiniz. Mukavvaları şekilde ki gibi üçgen haline getirin. İster boyayın, ister şeritler çekin.  Ardından tümünü birbirine şeffaf bir silikon ile tutturun. Hem kullanışlı hem de tarz ayakkabılığınız hazır!

3. Kapıların üzeri neden boş kalsın ki?

Odada ıvır zıvırı, hediyelik eşyaları nereye koyacağınıza dair endişeleriniz var ise, yahut odaya bir mimar elinin değmesi gerektiğini düşünüyor ancak henüz bir mimar tutamıyor iseniz kendi mimarlığınızı gün yüzüne çıkarın. Şık bir raf kestirip ardından dilediğiniz renge boyayın ve kapının tam üzerine monte edin. Sonrasında rafın üzerine ister kitaplarınızı, ister biblolarınızı gönlünüzce dizin.

4. Dolap içi düzende huzuru bozan şallar için pratik bir yöntem.

Dolap içinde huzursuzluk çıkaran, sürekli isyana meyil eden şallar için çözüm banyoda. Kullanmadığınız bir duş perdeniz var ise öncelikle perdenin halkalarını alın ve gardıroptaki sağlam bir askıya tümünü geçirin. Ardından fotoğraftaki gibi şallarınızı düzene sokun, tamamdır isyan bastırıldı!

5. Aynı şeyi askılı tişörtlere de uygulayabilirsiniz.

Katladığınız da yer tutması sizi rahatsız ediyor ise bir askıya onlarca tişörtü duş halkası ile sığdırabilirsiniz.

6. Dolaba sığmayan askılara açma halkası ile çözüm getirin.

Dolabınızın içerisine askılarınız sırayla sığmıyor ise iki askıyı açma halkası ile birbirine geçirin. Hem pratik hem de kullanışlı bu yöntem sayesinde tüm kıyafetlerinizi asabilirsiniz.

7. Eğer bir komodininiz yok ise asılabilir gazetelikten destek alabilirsiniz.

Sadece gazete dergi değil, birçok eşyayı bu asılabilir gazeteliklere yerleştirebilir ve yer tutmasını engelleyebilirsiniz.

8. Eski klasörler dolap oldu!

Eski bir gazetelik klasörünüz var ise ister boyayıp, ister ahşap görüntüsü ile bırakıp yan şekilde duvara monte edebilirsiniz. Hem farklı hem de kullanışlı bu yöntemi denemelisiniz.

9. Makyaj malzemelerinin karmaşasına son!

Sürekli etrafta dağınık şekilde duran makyaj malzemeleriniz var ise ve siz bir türlü bunları bir düzene sokamıyor iseniz. Bir demir plak ve mıknatıs işinizi görecektir. Demir plağı boyayıp süsledikten sonra duvara asın. Makyaj malzemelerinin altına küçük mıknatıslar yapıştırın ve işiniz bitince plağa tutturun bitsin.

10. Sandalyelere özgürlüğünü verir.

Her ev de aynı sorun vardır. Akşam yorgun argın gelindiğinde tüm kıyafetler odada ki sandalye üzerine birikir. Bir de bakmışsınız yığının altında sandalye gözükmüyor. Tüm bunları bir kenara bırakın. Tavandan sağlam bir ip sallandırın ve askıları bağlayın. Tüm kıyafetlerinizi pratik şekilde bunlara asın. Hem kapı arkasında ki askının yükü hem de sandalyenin yükü azalsın.

11. Minik çantaları koyacak yer sorunsalına çözüm.

Her kıyafete ayrı bir çanta, siyahın tüm modelleri, kırmızının tonları derken ev içinde bir çanta yığını oluşur. Bunlar içinse mutfakta kullanılmayan bulaşıklığı odaya kaçırabilirsiniz. Dolabın el alt kısmına yerleştireceğiniz bulaşıklığa çantalarınızı sıra ile dizebilirsiniz.

12. Kirli sepeti artık yer kaplamıyor!

Bir kenarda kocaman duran ve size yer bırakmayan koca popolu kirli sepetlere son verin. Bunun yerine eski bir kumaştan, çarşaftan dikeceğiniz torbayı kapının arkasına ip ile sabitleyin ve yer tutmasını engelleyin.

13. Dolaplara sığamama depresyonu.

Kıyafetlerinizi tıka basa dolaba koymayı sevmeyenlerden iseniz buyurun kapıya geçelim, yahut dilerseniz dolap kapaklarında da fotoğraftaki uygulamayı kolaylıkla yapabilir ve dolabın yükünü bir nebze hafifletebilirsiniz.

14. Yine ayakkabılar için bir farklı yöntem!

Odanızın bir duvarına şerit şeklinde raflar çekerek tüm ayakkabılarınızı burada sergileyebilirsiniz. Hem yerden tasarruf hem de tarz bir görüntü!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git