Nakibey Plaji – Büyükada

Nakibey Plaji – Büyükada
5 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 412 kez okundu.

1984 yılından beri konut var mı ve misafirlerine özen göstermesi ile bilinen ve sürekli kendisini yenileyen bir plaj olma özelliği gösteren Nakibey plajı son dönemde daha geniş seçenekli bir hizmet sunmaktadır. Bu tesis ailece rahat getirilmesi konusunda bir önceliği haline getirmiştir. Buna örnek gösterecek olursak hemen girişteki damsız girilmez ibaresi dikkat çekmektedir. Damsız girilmemesinin nedeni içeride ailelerin daha nezih ve daha sakin bir ortama kavuşmalarıdır. Nakibey Plajı deniz kıyısında sığ ve boy hizasının geçene kadar kum olma özelliğini taşır. Çocukların rahatça girebilmeleri nin sağlayan bu özellik ailelerin en çok hoşlandığı bir diğer özelliktir. Bünyesinde bulundurduğu özel doktor ve eğitimli cankurtaran personeliyle Nakibey Plajı son dönemlerin en revaçta tatil yeri haline gelmiştir. Özellikle kısa süreli ve günübirlik tatillerin vazgeçilmez adresidir.

Nakibey Plajı İstanbul’a yakın plajlardan bir tanesidir. Bu Plajın bulunduğu yer Büyükada olarak tarif edilebilir ve buraya vapur seferleri düzenlenir. Büyükada sokaklarındaki araç trafiğine kapalı alanlar aileleri burayı tercih etmesindeki bir diğer etkendir. Bunun nedeni çocukların rahatça tatillerinin keyfine çıkarabilecek olmalarıdır. Nakibey Plajını diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise İstanbul trafiğinden bunalan yerli halkın ve tatilcilerin yollarda saatlerin harcamadan ulaşabilecekleri bir güzergahta olmasıdır.

Nakibey Plajında Ne Var ?

Sunduğu hizmetler açısından da gayet çekici bir hale gelen Nakibey Plajı misafirlerini sabah 8 ve gece 23 aralarında kabul etmektedir. Bu tesisin içinde bulunan yöresel yiyeceklere ya da lezzetli tatlara da ulaşmak mümkündür. Yazıda bahsedildiği gibi Cankurtaran ve özel Doktor hizmetleri misafirlerinin kaliteli ve güvenli zaman geçirmesi için özel olarak tesis edilmiştir. Nakibey Plajı günübirlik tatilcilerin uğrak yeri olması ile birlikte kalmak isteyen misafirlerine de hizmet vermektedir. Belli bir otel veya apart bulunmayan tesiste kiralık bungalov adı verilen tahtadan küçük evleri de mevcuttur. Nakibey Plajı’nın bir diğer özelliği ise hayatlarının en mutlu günlerini burada geçirmek isteyen çiftlerin açık hava düğünlerini burada yapmaktan keyif almalarıdır. Düğün öncesi dış çekim için de ideal bir yer olan Büyükada Nakibey Plajı birçok özelliği ile misafirlerinin aktivite ve parti yapma imkanlarına olanak sağlamaktadır. Kaliteli zaman geçirmek isteyen misafirlerin Nakibey Plajını tercih etmeleri bu sebeplerden dolayı tesadüf değildir.

Nakibey Plajı Fotoğrafları

Tesisin kendi internet sitesinde her türlü fotoğrafını bulmak mümkündür. Ayrıca küçük bir araştırma sonrası tatilcilerin uğrak yeri olan bu gözde büyükada plajı her açıdan mükemmel derecede fotoğraf karesi elde edilecek bir yer olma özelliği gösterir.

Nakibey Plajı Giriş Ücreti

Bu muhteşem tatil beldesinin elbette ki bir giriş ücreti olacaktır. Bu giriş ücreti çok yüksek fiyatları barındırmaz. Nakibey Plajı giriş ücreti hafta içi ve hafta sonu olmak üzere ikiye ayrılır. Hafta içi yetişkinler için giriş ücreti 30 Türk Lirası ile ücretlendirilse de bu fiyat hafta sonu 35 Türk lirasına çıkar. Yetişkinler için uygulanan bu ücretlendirme elbette ki çocuklar için geçerli değildir. Çocuklar için yapılan ücretlendirme ise 7- 12 yaş aralığı için hafta içi hafta sonu farketmeden 15 Türk lirasıdır. Büyükada Nakibey Plajında kalmak isteyen misafirler ise bu bahsedilen evlerden birini kiralandığında elbette ki plaj giriş ücreti ödemeyeceklerdir.

Nakibey Plajı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Büyükada-maden Mahallesi, Naki Bey Çıkmazı No:17

Telefon: (0216) 382 45 01

Nasıl gidilir: İstanbul’dan Büyükada’ya varıldığı zaman Nakibey Plajı ulaşması çok kolay bir yerdedir. İstanbul’un çeşitli semtlerinden kalkan vapurlar ve deniz otobüsleri Büyükadaya seferler düzenlemektedir. Bu seferlerden birine binildiği takdirde Nakibey Plajı yürüme mesafesinde varılabilir. Ayrıca bu yukarıda bulunan faytonlar ise plaja gitmeyi bir Hayli kolaylaştır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git