Mutlu Bir İlişki İçin Erkeklerin Empati Kurması Gereken 13 Konu

Mutlu Bir İlişki İçin Erkeklerin Empati Kurması Gereken 13 Konu
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 297 kez okundu.

Özellikle ülkemizde negatif kadın ayrımcılığı bu kadar yaygınken, iş yerinden sokağa kadar mücadele halinde olması gereken kadınlar, artı bir de kadınlık sorunlarıyla uğraşırken ,sevgililerin de zorluk seviyesini arttırması hiç hoş olmuyor. Sadece birkaç ufak detayda bile empati yaparak ilişkinizi nasıl daha güzel kılabilirsiniz buyurun bakalım.

1. Kadın olmanın güçlüğünün abartıldığının düşünülmesi

Biraz sonra aşağıda sayacağımız maddeleri okuduktan sonra bir daha düşüneceğiniz maddedir. Kadın olmak, hem erkekler kadar ve hatta onlardan daha fazla başarılı olmak gerekliliğidir, hem de bu başarı yolunda erkeklerin karşısına çıkan zorluklarla beraber erkeklerin karşısına hiç çıkmayacak başka bir sürü zorluğa da göğüs germek demektir.

2. Kahkaha atma!

Doya doya gülmenin ne demek olduğunu bilen erkekler bunu arkadaşlarıyla dışarıda yapsa ‘gençler eğleniyor’ olurken kadınlar hep bir ağızdan gülünce ‘cık cık cık’ oluyor. Oysa mevzu aynı mevzu. Bir düşünün.

3. Gençler hala eğleniyor

Siz barlarda, sokaklarda, maçlarda gönlünüzce dolanırken, kadınlar  eve dönerken başıma bir şey gelmesin tedirginliğiyle boğuşuyorlar. Bir de siz; neredeydin ,nerede kaldın, erken gel dedim tribi atıp can sıkmayın.

4. Sevgilinizi başkalarıyla kıyaslamak…

Şu ne kadar güzel, bu kız da şu kadar komik gibi lafları ne kadar sık ettiğinizi bir düşünün . Sevgilinizi bu kadar beğenmiyorsanız onunla olmayın! Beğendiğiniz halde sırf eziyet olsun diye mi onu onla bunla kıyaslıyorsunuz anlam veremiyoruz. Hele mankenlere bakıp bu kadınsa sen nesin tarzı yaklaşımlar erkekliğe bile yakışmaz. O manken sana bakacaksa yolun açık olsun yiğidim.

5. Arkadaşlar…

Kadınla erkeğin arkadaş olacağına inanmıyorsanız o zaman esas sizin hiçbir kadınla görüşmemeniz gerekir. Ne gözle baktığınızı kendi ağzınızla söylediniz! Sevgilinizin arkadaşlıklarını engellemeyin. Hemcinslerinize güvenmiyor olabilirsiniz ama bu karşılıklı bir şeydir ve sevgilinize de güvenmediğiniz anlamına gelir.

6. Ve tabi ki kıyafet…

Ne giydiğimiz zaten ülkece en önemli sosyo-kültürel ve hatta ekonomik problem! Ülkenin dış borçlarından daha fazla kafa yorduğunuz bu konuda biraz rahat olun. Bilmem kaç yaşına gelmiş bir kadın açık ya da kapalı ne giyeceğine kendi iradesiyle karar verebilir. Her giyilene not vermeye kalkışmak erkeklerin boynunun borcu değil!

7. Kadını sinsi bellemek

Her kadını Türk dizisi karakteri sanıp her kelimesinin ve davranışının altında başka bir neden aramak herhalde oldukça boş vaktiniz olduğu için yaptığınız bir davranış. Sevgilinizi de itham etmeden önce belki gerçekten dinlemek istersiniz.

8. Elinizin kiri?

Devir çoktan değişti. Kadınlar her şeyin farkında. Çocukluktan beri hala bu yüzyılda bile erkeğin elinin kiri olan şeyler özellikle aldatma mevzusu, kadın için sizinle güzel bir ilişkisi olsa bile farklı küfürlerle anılmasına neden olacak şeyler olarak anlatılıyor. Böyle düşünmenin sadece kandırmaca ve yaptığınız yanlışların üstünü örtmek için bir bahane olduğunu içten içe biliyorsunuz. Özellikle de aldatmak her iki taraf için de hoş olmayan bir eylem.

9. Sizden daha başarılı olabilirler.

Bu çok normal. Kadınlar da insan ırkının üyeleri dolayısıyla farklı konularda sizden daha yetenekli de olabilirler, siz yayarken onlar çalıştıkları için daha başarılı da olabilirler. Kıskançlık yapıp önünü tıkamaya çalışmanız zaten tırnaklarıyla kazandığı başarılarını baltalamanız size yakışacak davranışlar mı?

10. Anlayış lütfen

Bir kadın bir yere zor geldiğini söylüyorsa bu patronuyla yattığı anlamına gelmez! Kolay geldiyse de bu anlama gelmez! Sevgiliniz için bile böyle şeyler düşünebilmeniz gerçekten tuhaf. Bilmeniz ve destek olmanız gereken konu, bir sürü mobbinge, cinsel ya da sözlü saldırıya sizden çok çok daha fazla maruz kalabilmiş olabilecekleri. Bunlarla başa çıkarak başını dik tutmayı başarabilmiş herhangi bir insana zaten saygı duymaktan başka ne yapabilirsiniz, bari başka muamelelerde bulunmayın. Kalp kırmayın.

11. Anne ve kardeş dışında her kadına kulp takmak

Hiç gerçekçi değildir. Ve anne ya da kardeş dışında her kadına canınız isteği gibi de davranma hakkına sahip olmadığınızı da içten içe biliyor olmalısınız.

12. Başarılarını sahiplenin.

Ben olmasam yapamazdın demenizden bahsetmiyoruz. Sevgilinizin başarılarıyla gurur duymak ona verebileceğiniz en büyük mutluluktur. Oysa çoğu erkek kadının yaptığı işi kendisiyle aynı olsa bile küçümsüyor. Kompleksli bir erkek olmak yerine sevin sayın hayat ne kadar güzel olacak.

13. Kadın anlamaz klişesinden uzak durun.

Günümüzde bu artık gerçekten klişe olmuşken boş yere bu lafın ağırlığı altında ezilmeyin. Siyasetten futbola, spordan bahçe budamaya kadar kadınların kendilerine ait fikir ve düşüncelerini saygıyla dinleyin. Sizden çok daha fazla anlayan ya da bir dinleseniz şaşıracağınız bilgilere sahip bir çok kadın var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git