Mısır Haşlama Süresi

Mısır Haşlama Süresi
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 283 kez okundu.

Mısır haşlama süresi nedir ? Taneli mısırı haşlamak istiyorsanız mısırı tanelere ayırıp bir tencerenin içine katın ve mısırın üzerine eşit miktarda su ve süt ilave edin içine bir iki kaşık kadar da şeker ilave edin yarım saat sonra harika mısırlar hazır.

Mısır Haşlamanın Püf Noktaları

Salatada ya da püre şeklinde kullanmak için mısırı haşlarken içine bir tane kesme şeker ilave edin. Mısırı pişirirken düdüklüde haşlama yaparsanız hem daha lezzetli olur hem de daha çabuk pişecektir. Normal mısır haşlamak için de mısırın üzerindeki püskülleri güzelce temizleyin ve mısırları düdüklü tencerenin içine güzelce yerleştirin, üstünü geçecek miktarda su ilave ettikten sonra 10 dakika içinde mısırlarınız haşlanmış olacaktır.

Düdüklü tencerede değil de normal tencerede mısır yapacaksanız da mısırın üstüne geçecek şekilde su ilave edin ve mısırlar pişinceye kadar yaklaşık 35- 40 dakika kadar yarım ateşte haşlanmış olacaktır.

Mısırın Faydaları Nelerdir ?

Mısırın içinde bulunan demir, kalsiyum açısından çok zengin bir besin olduğu için vücudun ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. B*12 eksikliği olan kişilerde mısır tüketimini arttırarak bu vitamini alabilir. Mısır sindirim sistemine çok faydalıdır. Anemi hastalığını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca demir eksikliğinden kaynaklana hastalıklara karşı savaşmaya da yardımcı olur. Mısır yediğinizde lezzeti ile birlikte birçok sağlık problemini de önlediğini öğrenmiş oldunuz 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git