Mide Rahatsızlıkları İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Mide Rahatsızlıkları İçin Hangi Doktora Gidilir ?
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 171 kez okundu.

Mide rahatsızlıkları için hangi doktora gidilir ? Mide rahatsızlıklarına hangi poliklinik bakar ? Mide rahatsızlıkları için hangi bölüme gidilir ?

Mide Rahatsızlıkları İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Mide rahatsızlıkları nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda mide rahatsızlıklarına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Mide Rahatsızlıkları Nedir ?

Midede meydana gelen her türlü sağlık sorununa mide rahatsızlıkları denir. Mide rahatsızlıklarının ne büyük sebebi yemek yemedir. Mide rahatsızlıkları yedi ana bölümden oluşur. Her birinin ayrı nedenleri mevcuttur.

Mide kanseri, mide yanması, gastrit, hazımsızlık, mide ülseri, mide tembelliğinden oluşmaktadır.

Mide Rahatsızlıkları Nedenleri

  • Mide kanserinin nedeni genelde kansere neden olabilecek bir şeye maruz kalmaktan kaynaklanır.
  • Soğan, sarımsak, sigara içmek, alkol kullanmak, asitli içecekler gibi maddeler mide yanmasına neden olur.

Mide tembelliği ise mide asidinin iyi bir şekilde çalışmamasından kaynaklanır. Bu durumda yediklerimizi iyi sindirmememize neden olur. Mide asidinin görevinden fazla salgılanması gastrit sorununa neden olur.

Mide Rahatsızlıkları Belirtileri

Mide rahatsızlıklarının belirtileri arasında ilk başta mide yanması yer alır. Mideye zarar verecek olan besinlerin tüketilmesinden kaynaklanır.

Ayrıca nefesin kötü kokması, iki de bir mide gazının olması, mide ağrısı, midenin bulanması, midenin artık hiçbir şeyi kaldıramaması da mide rahatsızlıkların belirtilerindendir.

Mide Rahatsızlıkları Tedavisi

Mide rahatsızlıkların tedavisi için yapılması gereken bitkilerden faydalanmaktır. Mide çok hassas bir organımızdır. Bundan dolayı tedavisi için ise en iyi yöntem doğal yollardan faydalanmaktır. Örneğin mideyi yoran besinlerden her zaman uzak durmak gerekir. Çünkü mide bu besinlerden sonra belli yedi rahatsızlıkla karşılanmaktadır.

  • Rezene çayı ani mide rahatsızlıklarında alınması gereken ilk çaydır. Çünkü rezene çayı mide gazı sorunu için kesin çözüm sunar.
  • Nane limon karışımı
  • Mide bulantısı için limonlu su alınması çok faydalıdır.
  • Doğal maden suyu, papatya çayı
  • Anason, maydanoz suyu, su gibi içecekler

Mide rahatsızlığı için yapılması gereken mideye zararlı olan içecek ve besinlerden uzak durmaktır.

Mide rahatsızlıkları için hangi doktora gitmeyelim ? Mide rahatsızlıkları hangi bölüme girer diye soruyorsanız dahiliye bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git