Mat Ruj Renkleri

Mat Ruj Renkleri
28 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.511 kez okundu.

Mat ruj renkleri nelerdir ? Hangi renkler hangi tene daha çok yakışır? Mat ruj renkleri nasıl kullanılmalı?

Yeni sezonda makyaj trendleri arasında dikkat çeken mat renkli daha doğal görünüm sağlayan rujlardır. Makyaj malzemeleri içinde yüze renk ve canlılık veren önemli detaylardan biriside kullanılan mat renkli cilde doğal görünüm veren makyaj malzemesi olan rujlardır.
Ciltte özellikle hafif ve sade göz makyajı terci edilmiş ise ruj olarak mat renkli ruj yada pastel tonlarda bir ruj tercih etmek daha doğal bir görünüm sağlayacaktır. Bayanların genel olarak tercih ettiği mat renkli rujları tercih etmektedirler. Fakat mat renkli rujlar kullanırken bazen zorluklar olabilir. Mat ruj kullanırken dudak kaleminden yardım almak ve dudak nemlendiricisi kullanmak gereklidir.

kate-mat
Mat ruj tercih edilmek istenirse özellikle nasıl bir ürün istendiğine karar verilmelidir. Klasik ruj, dudak kalemi, lip stain, arasında seçim yapılmalıdır. Bu seçim yapıldıktan sonra mat rujun renk tonuna karar verilmelidir. Kırmızı ruj kullanılacak ise ten rengine göre kullanılmalıdır. Buğday ve esmer tenli kişiler alt tonları sarı veya turuncuya yakın kırmızı rujları; beyaz tenli kişiler ise alt tonları daha çok mavi veya mora yakın renklerde olan kırmızı renkli rujları tercih etmelidir. Renk seçimine karar verdikten sonra uygulama aşamasına geçilir. Uygulama aşamasında mat rujlar dikkatli kullanılmalı ayrıca dudaklarda kurumaya yol açtığı unutulmamalıdır.

mat-ruj
Ten Rengine Göre Mat Renkli Ruj Seçimi

Yaz aylarında daha çok doğal görünümlü olan renkler daha hafif şeftali ve hafifi pembe tonlarında rujlar tercih edilmelidir. Kış aylarında ise daha koyu renkler bordo, kırmızı ve koyu kahve tonlarındaki mat rujlar tercih edilebilir.

Açık renkli ve renkli gözlü bayanlarda kırmızı ve pembe tonlarında kullanılan rujlar daha güzel görünüm sağlar. Esmer renkli bayanların ise daha koyu tonlarda olan bordo, kırmızı ve koyu kahve tonlarındaki rujlar kullanılırsa daha doğal ve sade bir gönüm sağlanmış olur. Kumral tenli bayanlarda neredeyse çoğu renkte rujlar kullanılabilir ve doğallıktan yana olan görünüm sağlanmış olur.

Mat olarak kullanılan ruj renkleri genellikle şöyledir; sıcak ve parlak renkli rujlar, kırmızı renkli rujlar, hafif şeftali ve hafif pembe tonlarındaki rujlar, bordo ve koyu kahverengi tonlarındaki rujlar, koyu mor renkli rujlar örnek olarak verilebilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git