Makale Yazarlığı Başvurusu ve İş İlanları

Makale Yazarlığı Başvurusu ve İş İlanları
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 287 kez okundu.

Merhaba kızlar, ben Nejla. Yazı yaz para kazan, kızlar tam sizlik bir iş tavsiyem var ! Birazdan nasıl hayatımın kurtulduğundan bahsedeceğim ve daha iyi bir hayat standardının tarifini vereceğim. Eğer siz de benim gibi üniversite öğrencisiyseniz bu ay ki yurt paranızı geçen Cuma akşamı dışarıda harcamış olabilirsiniz. Oturmuş kara kara ben şimdi bu parayı nereden bulacağım diye düşünüyor olabilirsiniz. Hatta çaresizlikten google’a para kazanmak yazıp aratmış olmanız da büyük ihtimaller arasında. Yok, bu böyle olmayacak benim artık daha az gezmem lazım serzenişlerini duyar gibiyim. Bir iş bulsam part-time yurt parasını çıkarsam sesleri de gelmeye başladı. Ama okul saatleriyle part-time iş saatlerini nasıl denk getireceksiniz?

Belki de yurt parasını yemediniz. Ama geçen gün gördüğünüz o çanta gözünüzün önünden gitmiyor. Ya da kızlarla hafta sonu bir yerlere kaçmak istiyorsunuz ama cepler boş. Gratis’te indirim var ama parasızlıktan indirimi kaçırıyorsunuz. Okulun köşeye yeni bir restoran açılmış ama siz hala tablot yemeye devam. Biricik arkadaşının doğum günü yaklaşıyor ve sen en güzel şekilde kutlamak istiyorsun. Kısacası hep şu cümleyi kuruyorsan “biraz daha param olsaydı…” en doğru yerdesin.

Eğer bu şekilde olumlu yollardan para kazanmak fikrindeysen ne güzel, çok şanslısın. Ben maalesef ilk kısımdaki mecbur kalıp para kazanmayı düşünenlerdenim. Size zevkle başımdan geçenleri anlatayım. Tam da verdiğim örnekteki gibi yurt parasını bir Cuma akşamı dışarıda kız kıza eğlenirken harcadım. İtiraf edeyim ekonomik kısmını hatırlamazsam çok güzeldi. Pişman mıyım? Değilim, hatta o zamanlar bu şekilde bu kadar para kazanabileceğimi bilseydim her gece eğlenirdim. Gezdik, yedik, içtik, güldük, eğlendik. Tabi cepte para var nasıl rahatız, ertesi günü düşünen yok. Cüzdanı boşalttık, tabiri caizse sıfırı da tükettik. Duvar dibine çökmüş ben şimdi bu parayı nasıl nereden bulacağım diye düşünüyorum. Aileme söylesem Cuma akşamı eğlenirken düşünseydin demezler mi? Hadi diyelim birinden borç buldum, bu ay yurdu kurtardık, borcu ne ile ödeyeceğim. Her akıl sahibi insan gibi aklıma ilk part-time iş geldi.

Hemen arayabileceğim her yerde part-time iş aramaya koyuldum. İnternete baktım, gazetelere baktım. Çıktım sokak sokak aradım. Part-time iş ararken kaçırdığım nokta şu ki okulla birlikte çalışabileceğim çok az iş var. (Çünkü gezip tozmaktan okula gitmeyi unutmuşum, devamsızlık dağlar kadar.) O işler de çok yorucu. Derken bir iş buldum. Haftanın sadece birkaç günü okul çıkışlarında başlayıp gece yarısına kadar çalışacağım. Yurda giriş saatini filan hesapladım, zaten yurda çok yakın bir yer tamam dedim. Yapacağım iş ise bir cafenin mutfağında aşçıya yardım etmek. Kendi kendime seviniyorum iyi iyi hem biraz da yemek yapmayı öğrenirim diye geçiriyorum içimden. Bir heyecanla bir gazla başladığım bu güzel işimin ilk akşamı patates kızartması görmek istemiyordum. Buram buram kızartma kokuyordum. Ve o yorgunlukla nasıl uyuduğumu bile hatırlamıyordum. İşletme de saatlik para hesabı yapıp kazancı haftalık veren bir işletmeydi. Mecbur bir hafta kadar çalışmak zorundaydım. Bir hafta çalıştım, çalıştım ama siz bir de bana sorun. Bir hafta sonra elimde sadece araba çarpmış gibi bir yorgunluk ve yurt parasının dörtte biri anca vardı. Kabul etmek gerekirse bir pes etme fikri gelmedi değil. Arayayım bizimkileri anlatayım durumu dedim. Ama sonra yapamadım tabi. İşletmeden aldığım haftalığımla arkama baka baka yeni iş arayışına girdim. İşte bu kısımda hayatımın kurtulduğunu söyleyebilirim.

Artık iş arayışımın bir parçası da rahat şartlarda çalışmaktı. Sonuçta hem okuyor hem para kazanmak istiyordum. İnternette araştırırken acilmakale.com’a denk geldim. Tabi ki gözümde dolar işaretleri yanıp sönmeye başlamıştı. Acaba olur mu olmaz mı, güvenilir mi? Nasıl başvuru yapabilirim? Kabul edilir miyim? Ne kadar kazanabilirim? Tüm bu sorular ışık hızında aklımdan geçiyordu. Acilmakale.com’la tanışmam bu şekilde gelişti. Sonrası ise aşama aşama gelişen olaylar dizisiydi. Bu kısmı da ayrıntılı anlatacağım, ilginizi çekeceğine eminim.

Öncelikle Facebook üzerinden acilmakale.com sayfasını ziyaret edip beğenerek başlamıştım. Gayet profesyonel ve mütevazı bir site olduğunu düşünmüştüm. Sayfa anlamlandıramadığım bir şekilde de güven vermişti. Açıklamaları dikkatli okuduğumda her şeyin açık ve net olduğunu gördüm, sizler de göreceksiniz. İlk önce başvuru yapmak istediğimi belirten bir yazıyı facebook sayfasına mesaj olarak gönderdim ve kendileri çok hızlı bir şekilde bir bilgilendirme mesajı ilettiler. Bu açıklamalar doğrultusunda ilk önce iki metin hazırlayıp acilmakale.com editörlerine gönderiyorsunuz.

Metinleriniz inceleniyor ve yazar kadrosuna kabul edilirseniz size geri dönüş sağlanıyor. Geri dönüş sağlandıktan sonra ise mesainiz başlıyor. Mesai mi, ne mesaisi, hemen mi demeyin. Tabi ki çalışma şartları bu şekilde değil. Size geri dönüş sağlanıp iletişim bilgileriniz alındıktan sonra, sisteme girişiniz için kullanıcı adı ve şifre veriliyor. Ve siz istediğiniz zaman sisteme giriş yaparak çalışma hayatınıza başlayabiliyorsunuz.

Acil makale sayesinde ilk ay yurt paramı denkleştirebildim. Sonra ben bu işi sürekli yaparsam kendime çok güzel bir ek gelir kaynağı yaratmış olurum düşüncesiyle planlı bir şekilde acilmakale.com’da yazmaya başladım.

Acilmakale.com’da yazar olmanın avantajları yazmak istediğiniz makaleyi kendinizin seçiyor oluşunuz. Aşk ve ilişkiler, evlilik, cilt bakımı, makyaj, moda, dekorasyon, sağlık, astroloji, anne ve çocuk gibi birçok konu seçeneğinin içinden istediğiniz konuyu seçiyorsunuz. Editörler tarafından her konu için kelime sayısına göre bir fiyat belirleniyor. Makaleyi aldıktan sonra yazıp sistemden gönderiyorsunuz. Makaleniz onaylandığında bunu makalelerim kısmından görüyorsunuz. Editörler tarafından belirlenmiş ücret ise tl bazında kredilerim kısmınıza ekleniyor.

Acilmakale.com makale yazarlığı sitesinin prestijli olduğunun bir kanıtı ise facebook sayfası. Binlerce kişi tarafından beğenilmiş ve dünyanın birçok ülkesinden binlerce kişi ile aktif olarak çalışıyorlar. İstikrara önem veriyorsanız her gün düzenli olarak yazmanız sizi para kazanmak konusunda kesinlikle teşvik edici olacaktır.

Acilmakale.com hikâyemin sonlarına gelirken bu işe mecburiyetten başlayıp sonra zevk alarak günlük rutinimin bir parçası haline getirdiğimi belirtmek istiyorum. Günün istediğiniz saatinde istediğiniz yerinde; bilgisayarınızdan, tabletinizden hatta telefonunuzdan bile sisteme giriş yapıp makale yazabilirsiniz. Hiçbir şekilde günde şu kadar yazacaksınız gibi sınırlandırma yok. İşiniz çıkabilir, hastalanabilirsiniz her türlü şey olabilir. Bu yüzden çalışma saatlerinin sizin elinizde esnek olması acilmakale.com’u çekici kılmaktadır.

Acilmakale.com’un hayatımda gerçek ve güvenilir bir gelir kaynağı olmasından son derece memnunum, bu yüzden gönül rahatlığıyla herkese tavsiye edebilirim. Öyle ki her ay ortalama 700-800 tl civarı bir gelire kim hayır diyebilir ki? Üstelik evinde/odanda istediğin saat kahveni yanına alıp çalışarak bu şekilde gelirler elde etmek rüya değil.

Peki acilmakale.com’a güvenebilir miyim? Diye düşünüyor olabilirsiniz. Evet, haklısınız bu şekilde makale yazarlığı platformu olduklarını söyleyip aslında organize dolandırıcı örgütü olan birçok site var. Bu konuda güveninizi kazanmak için ben ve acilmakale.com’da yazan diğer tüm kız arkadaşlarım kefil olabiliriz. Bu düşüncelerinize hak veriyorum çünkü ilk zamanlarda ben de bunu çok düşünmüştüm ancak ilk ay banka hesabıma yatan parayı gördüğümde sevinç çığlıklarım dünyanın öbür ucundan duyuluyordu.

O ya da bu sebeple bir şekilde acilmakale.com’la tanıştığınıza göre adım atmanız için hiçbir engel yok kızlar. Yazdıkça kazanıp kazandıkça yazarak daha iyi bir hayat sürmek sizin de hakkınız.

Yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyenler için bu konumda olabildiğince yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım fakat herhangi bir sorunuz varsa konu altında yer alan yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz, en kısa sürede cevap vereceğimden şüpheniz olmasın kızlar !

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git