Makale Yazarı Arayan Siteler ve İş İlanları

Makale Yazarı Arayan Siteler ve İş İlanları
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 328 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar ben Merve. Atatürk Üniversitesinde beslenme ve diyetetik ikinci sınıf öğrencisiyim. Şu yaşıma kadar kazandığım burslar dışında hiç kendime ait bir bütçem olmadı. Ailemden her ihtiyacım için para istemek de artık yeterli gelmiyordu. Evet 20 yaşındayım ama her zaman bir işte çalışmayı istemişimdir.

Bu yaz tatilinde bu kararımı uyguladım da. Bir kafede çalışmaya başladım. Okul zamanlarımda sık sık gittiğim bir kafeydi. Zaten çalışanlar da genelde benim yaşıtım insanlardı. İlk hafta yorucu olsa da ses çıkarmadım ama ikinci haftanın sonunda işten ayrıldım. Anladım ki para kazanmak sandığım kadar kolay ve eğlenceli değilmiş. Her akşam ayaklarımın ağrısından uyuyamamak neymiş anlamış oldum. Daha sonra sınıf arkadaşım belki de en yakın arkadaşım Zeynep’in bir zamanlar makale yazarak para kazandığını söylediği geldi aklıma. Hemen internetten yazı yazarak para kazandıran siteler araştırmaya başladım. Bulduğum siteler hep profesyonel deneyimli elemanlar arıyordu. Oysa ben daha çok kendimi geliştireceğim bir yer arıyordum.

Zeynep’i aradım ve tüm detayları öğrendim. Bana acilmakale.com adresini verdi. Üstelik kazandığı parayı duyunca çok şaşırmıştım. Neredeyse benim kafede çalıştığım paraya denk geliyordu. Hem de hiç yorulmadan, evden dışarı çıkmadan, ayaklarım ağrımadan. Hemen başvuru yapmak için siteye girdim. Sisteme üye olabilmem için belirtilen bazı kriterler vardı elbette. Bunun için benden belirtilen ölçütlerde iki makale yazmamı istediler. Bende belirlenen konulara dair iki makale yazdım ve acilmakalenin facebook sayfasına mesaj olarak gönderdim. Aynı gün içerisinde başvurumun onaylandığına dair mesajı aldım. İnanın bana bu bile beni o kadar mutlu etti ki. Meğerse aylardır aradığım fırsat burnumun dibindeymiş. Artık bende kendi paramı kazanabilecektim.

Bu işin en güzel yanı ise çalışma süresi. Herhangi bir mecburiyet veya kısıtlama yok. İstediğim zaman verilmiş konulardan istediğimi seçerek makalemi yazıyorum. Bu sitenin güvenilirliğine gelecek olursak evet ben burada 11 aydır yazıyorum. Ve yazdığım makalelerin de ücretini aldım. Zaten arkadaşım Zeynep’ten de bunun güvencesini almıştım. O yıllardır bu işi yapıyor. Üstelik ablasıyla birlikte yaptığı için daha hızlı ilerliyor. Bütün kıyafet, makyaj alışverişlerini buradan kazandığı parayla yapıyor. Elbette bu, biz kızlar için bulunmaz bir fırsat.

Siteye başvuru için girdiğinizde zaten sizi bilgilendirecek uzun bir metin var. Ama yine de ben bazı merak edilen soruları cevaplandırmak istiyorum. Elbette bende bu işe başladığımda bazı şüphelerim vardı. Zaten en başta yapabilir miyim korkusu. Ama inanın zamanla kendinizi o kadar geliştiriyorsunuz ki. En önemlisi de genel kültürünüzdeki artış. Makale yazarken yaptığınız araştırmalar sizin yanınızda kar kalıyor. Klavyenizi hızlandırmanız da cabası. Elbette bu siteye üye olmadan önce diğer makale yazarak para kazandıran siteler de göz attım ama beni güvenilirliği konusunda ikna eden başka bir site olmadı. Ayrıca kelime sayısınca verdiği ücretlerde en makul olanı ise yine acilmakaleydi.

Bir diğer konu ise çalıştığım bu süreç zarfında kazandığım para elbette. Benim okuduğum bölüm çok yoğun bir bölüm olmasa da vizeler finaller derken bazı günler çalışmaya fırsat bulamıyorum. Ama 500-750 TL benim aylık ortalama kazancım diyebilirim. Ama çalışmayan veya okumayan biri için bu ücret iki katına dahi çıkabilir. Günde 4-5 saat çalışmak benim için yeterli oluyor. İstediğim saatlerde oturuyorum bilgisayarımın başına ve yazıyorum. İnanın bazen okul kantininde bile makale yazdığım oluyor.

Acilmakale biz öğrenciler için bulunmaz bir fırsat. Sadece öğrenciler için değil elbette. Para kazanmak isteyen herkes denemeli bence. Her ay kazancınız eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde hesabınıza ulaşıyor. Ben kendi hesap bilgilerimi verdim ve ödemem otomatik olarak hesabıma aktarılıyor. Eğer banka hesabınız yoksa cep telefonunuza parayı gönderiyorlar. Ve sizde atmlerden kartsız işlem yoluyla paranızı alabiliyorsunuz.

Gel gelelim en başından beri bahsettiğimiz makale konusuna. Yazdığımız makalelerin konusu sürekli olarak güncelleniyor. Yemek tarifleri, astroloji, güzellik, anne çocuk, sağlık, beslenme, turizm…Çeşitli konularda onlarca makale beliriyor ve siz bunlardan dilediğinizi seçerek yazıyorsunuz. Makale yazma konusunda herhangi bir sınırlandırma yok. Ayrıca yazılan makaleler çok büyük bir titizlikle okunduğu için noktalama işaretlerine de dikkat edilmesi gerekiyor. Kopyala-yapıştır yapılmaması da dikkat edilen bir diğer husus. Yazdığım makaleleri danışmanların onaylaması için kaydedip sisteme gönderiyorum. Ve kısa bir süre sonra makalenin karşılığındaki ücret otomatik olarak sistemdeki hesabıma yatıyor.

Evet size bahsetmiş olduğum bu eğlenceli, kolay ve bilgi dolu para kazanma yolunun başvurma işlemi ise çok basit. Facebook’tan acilmakale sayfasına kendi şahsi bilgilerinizle birlikte üye olmak istediğinizi belirten bir mesaj atıyorsunuz. Ardından size nasıl başvuru yapacağınıza dair detaylı bir mesaj gönderiyorlar. Siz de bu mesaja itafen az önce de belirttiğim gibi iki adet örnek içeriğinizi yazarak gönderiyorsunuz. Eğer başvurunuz kabul görürse sistem üzerinden size verdikleri şifreyle giriş yaparak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Size şimdiden başarılar dilerim arkadaşlar. İnanın bana pişman olmayacaksınız.

Yazı yazarak para kazanmak ile ilgili aklıma gelenleri kendi tecrübelerim doğrultusunda sizlerle paylaştım. Evde makale yazarak para kazanma ile ilgili merak ettiğiniz herhangi bir soru olursa konu altında yer alan yorum bölümünden bana iletebilirsiniz. En kısa sürede sorularınızı cevaplayacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git