Makale Yazarak Para Kazananların Yorumları

Makale Yazarak Para Kazananların Yorumları
4 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 330 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar ben Merve. 23 yaşındayım ve Anadolu Üniversitesi endüstriyel tasarım bölümünden bu yıl mezun oldum. Yaklaşık 2,5 yıldır acilmakale.com ailesinde yer alıyorum. Bu yazımda da sizlere acilmakale.com nasıl bir işleyişe sahip, makale yazarak nasıl nasıl para kazanılır, ne kadar sürede ne kadar gelir elde edebilirsiniz, güvenilir bir platform mu, ben nasıl çalışmaya başladım gibi tüm bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağım.

Herkesin bildiği gibi öğrencilik yılları bolca boş vaktin olduğu aynı zamanda da paranın su gibi akıp gittiği zamanlardır. İşte ben de üniversiteye ilk başladığım yıllarda bu boş vakitler, doğruyu söylemek gerekirse, beni pek rahatsız etmiyordu. Aksine üniversiteye hazırlanırken test çözdüğüm, ev-dershane-okul üçgeninde geçen zamanların acısını çıkartırcasına gezip tozuyor, film izliyor, kitap okuyordum. Fakat bir süre sonra bu durumdan sıkılmaya başladım, üstelik ailemden uzakta okuduğum için maddi anlamda da zorlanmaya başlamıştım.

Bunun üzerine her öğrencinin bir dönem mutlaka denediği part time çalışmaya karar verdim. Eskişehir bu yönden oldukça açık bir şehir fakat bulduğum işlerin büyük bir kısmı ders programıma uymuyordu, uysa bile okuldaki yoğun tempo gözümü korkutuyordu, hem okul hem de part time olsa bile çalışmayı bir arada götürebileceğime inanmıyordum. Bunun üzerine internet üzerinden ya da freelance olarak çalışabileceğim işlere yöneldim.

Yaklaşık 2 ay gibi bir sürem iş bulmakla geçti, ama içime sinen güvenilir bir iş bulamıyordum. Liseden bir arkadaşımla sosyal medya üzerinden muhabbet ederken bu konu açıldı ve çalışma isteğimden ancak içime sinen bir iş bulamadığımdan ona da bahsettim. O da facebook üzerinde bir sayfada makale yazarak para kazanmak ile ilgili bir reklam gördüğünü söyledi ve linki bana yönlendirdi.

İlk başta pek mantıklı gelmedi çünkü daha önce bunun gibi çok fazla makale yazarlığı iş ilanı görmüştüm ve büyük çoğunluğu bende güven oluşturmamıştı, ama yine de facebook sayfasına bir göz attım. Gönderilerin altlarında yer alan yorumların hepsi olumlu yöndeydi ve bu işi yapan sitelerden gözle görülen farklılıkları vardı. Bu sebeple acilmakale ekibi ile iletişime geçmeye karar verdim. Facebook sayfasına başvuru yapmak istediğimi belirten bir mesaj yazıp gönderdim ve çalışma detaylarını içeren bir bilgilendirme mesajı ilettiler. Bilgilendirme mesajında belirtilen şekilde örnek içeriklerimi hazırlayıp gönderdim.

Hazırladığım içerikler onaylandıktan sonra bende artık yazı yazarak para kazanacaktım. Bana sisteme dahil olduğumda bir kullanıcı ismi ve şifresi verildi, işleyiş zaten çok basit ama gerek sistem ile ilgili gerekse de içerikler ile ilgili herhangi bir soru, anlamadığım bir nokta olduğunda 7/24 sorumlu kişi ile iletişime geçebiliyorum. Ve benim için en önemlisi de her zaman gerekli ilgi ve özveriyi görüyorum, aklımdaki bütün sorular yanıt buluyor.

Bu yazıyı da benim gibi ek gelir arayışı içinde olan, aklında soruları olan arkadaşlar için yazıyorum. Şimdi makale yazarak para kazanma noktasında aklınıza takılabilecek olan sorulara kısa kısa yanıtlar vermeye çalışacağım.

Sistem nasıl işliyor?

Sisteme üye olduğunuzda ilk olarak size giriş bilgileri veriliyor. Kullanıcı ismi ve şifresi ile giriş yaptığınızda ise çok basit bir ara yüz ile karşılaşıyorsunuz. Sağlık, makyaj, aşk ve ilişkiler, moda, beslenme-diyet, anne-çocuk, güzellik, turizm gibi pek çok farklı kategoride konu başlıklarının yer aldığı bir ana sayfa mevcut. Burada her makale karşılığında ne kadar ücret alacağınız, kaç kelime uzunluğunda yazmanız gerektiği gibi bilgiler de yer alıyor. Size uygun olan ve seçtiğiniz makaleleri yazdıktan sonra içerikleri sisteme yüklüyorsunuz. Özgünlük ve kelime aralığı gibi belli başlı kriterler kontrol edilip, içeriğiniz onaylandıktan sonra karşılığında aldığınız ücret bakiyenize otomatik olarak ekleniyor.

Ödemeler nasıl yapılıyor?

Acilmakale.com’da ödemeler her ay banka hesabınız üzerinden size ulaştırılıyor. Ancak herhangi bir bankada hesap numaranız yoksa cebe havale yöntemi ile de ödemenizi alabiliyorsunuz. Bu yöntem ile en yakın atm’den cep telefonunuza gelen şifre ile paranızı sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz. Ben her iki yöntemle de uzunca bir süre ödememi aldım ve herhangi bir aksama ya da problem yaşamadım.

Acilmakale.com’un diğer sistemlerden farkı ne?

Yazımın başında da bahsettiğim gibi acilmakale.com ile tanışmadan önce bu sistem ile çalışan pek çok siteyi incelemiştim ve hiçbiri bana güven vermemişti. Çoğu sitede bir ön ödeme yapmanız gerekiyor ya da ilk ödemenizi ay sonunda alabiliyorsunuz. Ancak acilmakale.com’ da herhangi bir ön ödeme yapmadığınız gibi ilk bakiyeniz çok cüzi bir miktara ulaştığında paranızı çekebiliyorsunuz. Öte yandan diğer sistemlerde belli bir zaman şartı yer alıyor. Yani elinize yazmanız gereken konu başlıkları ve bitirmeniz gereken belli bir süre veriliyor. Ancak burada bunun gibi bir zaman şartı yok. Çalışma saatlerini ve çalışacağınız zamanları tamamen kendiniz belirliyorsunuz. Makale yazımlarında tek dikkat etmeniz gereken kural özgün olması, dil bilgisi kurallarına uygun olması ve içeriğin verilen kelime aralığında yer alması. Ayrıca sistemde zaman zaman çalışanların motivasyonunu arttırmak için içerikler ile ilgili etkinlikler düzenleniyor.

Acilmakale.com güvenilir mi ?

Ne kadar güvenilir olduğuna gelirsek, sanırım facebook sayfasına bakmanız yeterli olacaktır. Çünkü sosyal medyadan da anlayabileceğiniz üzere acilmakale.com Türkiye’nin en büyük ve özgür makale yazma sitesi. Gerek kayıt sırasında gerekse de ilerleyen dönemlerde herhangi bir kişisel bilginiz sistem tarafından istenmiyor, sadece telefon numaranız ile iletişime geçiyorsunuz. Makaleler yayınlanırken de yine bilgileriniz internet ortamında paylaşılmıyor, anonim olarak yayınlanıyor. Yazdığınız içerikleri sistem üzerinden şeffaf bir şekilde takip edebiliyor, ödemelerinizi ve bakiye bilginizi görebiliyorsunuz.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Facebook üzerinden acilmakale.com sayfasına giriş yaptıktan sonra mesaj bölümünden mesaj göndererek yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz. Size geri dönüş yaptıklarında gerekli bilgileri ve bu aşamadan sonra nasıl hareket etmeniz gerektiğini bildireceklerdir.

Ne kadar sürede, ne kadar kazanç elde edebilirim ?

Daha önce de belirttiğim gibi bu durum tamamen size bağlı, çalışma saatlerinizi, ne kadar çalışacağınızı sadece kendiniz belirliyorsunuz. Ne kadar çok içerik üretebilirseniz o kadar kazanç elde edersiniz. Örneğin ben öğrenciyken ek harcamalarıma, okul masraflarıma ve ev giderlerime yetecek kadar kazanç elde ediyordum. İşsiz olduğum şu dönemde de yine harcamalarıma ve ev giderlerime yetecek kadar kazanıyorum. Ben yoğun bir öğrencilik dönemi geçirdiğim için en yüksek 700 tl civarında gelir elde ettim.

Ne kadar süredir çalışıyorum?

Ben tam olarak 2 yıl 5 aydır acilmakale.com ailesi ile birlikteyim. Bir tasarımcı olarak çalışmaya başladığımda da bu işi hem ek gelir olarak hem de bana kazandırdıkları açısından devam ettirmeyi düşünüyorum. Çünkü kaybedecek hiçbir şeyim yok aksine kazandıklarım var. Sadece maddi anlamda değil yazdığım içerikler, yaptığım çalışmalar ile kendimi çok geliştirdiğime inanıyorum. Eğer siz de üretmeyi, kendinizi geliştirmeyi seviyorsanız, özgür ve esnek bir çalışma ortamı arıyorsanız mutlaka Acilmakale.com ile tanışmalısınız.

Yazı yazarak para kazanmanın yolları’ konusu ile ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşarak, sorularınıza yanıtlar vermeye çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer yeterli gelmezse, aklınıza takılan herhangi bir soru olursa aşağıda yer alan yorum bölümünden yazarak benimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yapacağım !

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git