Makale Yazarak Nasıl Para Kazanıyorum ?

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanıyorum ?
4 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 293 kez okundu.

Merhabalar ben Cansu ! Uludağ üniversitesinde mühendislik fakültesinde okuyorum. Bu yazımda uzun zamandır merak eden arkadaşlar için makale yazarak nasıl para kazanılır ile ilgili tecrübelerimden bahsedeceğim. En çok sorulan ve merak edilen soruları cevaplayacağım. Kimlerle birlikte çalıştığım, ne kadar ücret aldığım ve çalışma sürelerim hakkında sizleri bilgilendireceğim.

Üniversite öğrencisi olduğum için okul dönemimde oldukça vaktim oluyordu. Derslerden kalan vakitlerimi değerlendirmek istiyordum. Bunun için öğrencilere uygun part time çalışabileceğim iş ilanlarına göz atmaya başladım. Sınıftan bir arkadaşım okuldan sonra bir cafe de çalıştığını söyledi. Ders vakitlerine göre çalışma saatlerini ayarladığını aldığı ücretinse bahşişlerle birlikte hiç fena olmadığını söylediğinde çalıştığı iş cazip gelmeye başlamıştı. Üstelik cafe benim kaldığım eve çok yakındı. Birkaç gün sonra bende orada çalışmaya başlamıştım. İlk başlarda çok yorulmama rağmen alıştıktan sonra devam edebilirim umuduyla iki hafta çalıştım. Ancak sonunda bana uygun bir iş olmadığını fark edip işi bırakmıştım. Ders çıkışlarında direk cafeye gidiyor geç saatlere kadar çalışıyordum. Eve geldiğimde ise yorgunluktan hemen uyuyor ve derslerime istediğim vakti ayıramıyordum.

İşi bıraktıktan sonra bir süre daha farklı iş ilanlarına göz atmaya devam ettim. Ancak bir türlü istediğim gibi bir iş bulamıyordum. Bulduğum işlerin ya çalışma saatleri çok fazla ya da evime çok uzaktı. Derse gittiğim bir gün arkadaşım bana göre bir iş bulduğunu kendisinin de yaptığını ve çok memnun kaldığından bahsetti. Ders çıkışında bir yerde oturup bir kahve içip işten bahsetme üzere sözleştik. O kadar heyecanlanmıştım ki dersin çabucak bitmesi için sabırsızlanıyordum. Sonunda ders çıkışı saati geldi ve arkadaşımla buluşup bir yerde oturduk. Kahvelerimizi söyledikten sonra kendisi yaptığı işten bahsetmeye başladı.

acilmakale.com ile birlikte çalıştığını ve oldukça tatmin edici ücret aldığını söyledi. Evde, okulda ya da istediği herhangi bir yerde oturarak para kazandığından bahsetti. Tek yapması gereken yazı yazmasıydı. İlk duyduğumda açıkçası şüphe uyandırmıştı. Güvenilir olup olmadığını bilmediğim için biraz daha araştırma yapmam gerektiğine karar verdim. Daha önceden çocukluk arkadaşımın da makale yazarak para kazanmaya başladığını duymuştum. Ancak üçüncü aydan sonra ücretini alamadığı için mahkemelik olmuştu. Arkadaşıma bu olaydan bahsettiğimde yaklaşık iki yıldır acilmakale.com ile birlikte çalıştığını hiç problem yaşamadığını söyledi.

Arkadaşıma acilmakale.com’u nereden bulduğunu sorduğumda facebook sayfalarından bahsetti. Eve gidince ilk işim sayfayı ziyaret etmek olacaktı. Arkadaşımla biraz daha yazı yazarak para kazanmak üzerine sohbet ettikten sonra ayrıldık ve eve döndüm. Facebook sayfalarına girdiğimde çalışma detaylarını öğrenmek üzere mesaj attım. İki saat içinde çalışma şartları ve başvuru formu ayrıntılı bir şekilde gönderilmişti. İncelediğimde oldukça mantıklı geldiğini söyleyebilirim. Benimle çalışmaya başlamak için örnek bir makale yazıp göndermem gerekiyordu. Makaleyi yazıp gönderdikten birkaç saat içinde başvurum onaylandığıyla ilgili bir mail aldım. Mail içerisinde çalışma detayları ile ilgili her şey yer alıyordu.

Bu durum beni oldukça mutlu etmişti. Sonunda istediğim gibi bir iş bulmuştum. Hem evden çalışabilecek hem de derslerime vakit ayırabilecektim. Freelance yazarlık çalışma sisteminin en güzel yanıysa buydu. Yani çalışma saatlerimi kendim ayarlayacak ve kimseye bağlı olmadan istediğim zaman çalışacaktım. Ne kadar ücret kazanacağım ise tamamen bana bağlıydı. Kimsenin benden istediği bir şey yoktu. Bu durumda hemen boş zamanlarımı değerlendirmeye başladım. Yazı yazmak her zaman hoşuma giden bir durumdu. Yaşımın kaç olduğunu umursamadan hala daha günlük tutmaya devam ediyordum. Bu durumda hem sevdiğim işi yapıyor hem de para kazanıyordum. Üstelik saatlerce ayakta durmama ya da işe gitmek için vakit kaybetmeme gerek yoktu.

Sonrasında çocukluk arkadaşımı arayıp acilmakale.com hakkında bilgilendirmeye karar verdim. Kendisi önceki çalıştığı siteden dolayı acilmakale.com’a şüpheci yaklaşmıştı. Ancak sonrasında çalışma sistemi ve aldığım ücretlerden bahsedince onunda aklına yatmaya başladı. Daha birkaç gün önce 500 tl kadar bir ücret aldığımı ve bunu okul masraflarım için kullandığımı söyledim. Kendisi hukuk fakültesinde okuduğu için kitap masraflarından yakınırdı. Denemekten bir şey kaybetmeyeceğini ve pişman olmayacağını söyledim. Kabul ettiğinde artık o da acilmakale.com ailesinin bir üyesi olmuştu. Birkaç hafta sonra görüştüğümde bana teşekkür etti ve oldukça memnun olduğundan bahsetti. Ücretinin alınmasında hiçbir sorun yaşamamış ve oldukça anlayışlı olduklarını söyledi.

Makale yazarak para kazanmak ile ilgili aklınızda bazı soruların olduğunu düşünüyorum bu nedenle daha detaylı bilgi vermek amacıyla kısa kısa bazı sorulara cevap vereceğim. Fakat benim unuttuğum fakat sizin aklınıza gelen freelance yazarlık siteleri ile ilgili sorular varsa konu altında yer alan yorum bölümünden iletebilirsiniz ve en kısa sürede sorularınızı cevaplayabilirim.

Acilmakale.com ile ne zaman tanıştın?

Yaklaşık 1,5 yıl önce tanıştım ve o zamandan beri de çalışıyorum.

Ayda ne kadar para kazanıyorsun?

Ortalama olarak 500-900 tl arasında kazanıyorum. Tabi öğrenci olduğum için çalışma saatlerimi kısıtlamak zorunda kalıyorum. Eğer daha fazla boş vaktiniz varsa kazandığınız ücret ona göre olacaktır. Kazancımız tamamen bizim ayırdığımız vakte bağlı.

Günde kaç saat çalışıyorsun?

Okulda ki derslerime göre kendime uygun bir program hazırlıyorum. Sınav zamanlarımı çıkarttığımda günde ortalama 7 saat çalışıyorum. Daha öncede söylediğim gibi çalışmam gereken belirli bir süre yok. Tamamen bana kalmış bir durum. Tek yapmam gereken acilmakale.com ve okul arasındaki dengeyi kurmak ve ona uymak oluyor.

Ödemelerini nasıl alıyorsun?

Ödemeler her ay yapılıyor. Banka hesap bilgilerini veriyorsun ve o hesaba ödemen yapılıyor. Şimdiye kadar herhangi bir sorun ya da gecikme yaşamadım.

Çalışma sistemi nasıl ?

Acilmakale.com sisteminde farklı konu başlıkları mevcut. Dekorasyon, sağlık, rüyalar ya da beslenme gibi. Sana uygun bulduğun bir tanesini seçip belirtilen kelime aralıklarında makaleni yazıyorsun. Seçtiğin konu başlığının yanında ne kadar kazanç sağlayacağında belirtilmiş oluyor. Konu başlığını aldıktan sonra belirtildiği şekilde yazıyorsun ve sonrasında sisteme ekliyorsun. Sonrasında içerik inceleniyor. Onaylandıktan sonra kazancın sisteme ekleniyor.

Acilmakale.com güvenilir mi ?

İnternet sitelerinde özellikle bloglarda yazı yazarak para kazanmak konu başlığı altında birçok yazı görebilirsiniz.  Bahsettiğim arkadaşımın başına geldiği gibi güvenilir olmayan siteler maalesef ki mevcut.  Ben arkadaşımın tavsiyesine uyarak acilmakale.com ile çalışmaya başladım. Açıkçası hiçbir zaman pişmanlık yaşamadım. Ancak ilk defa duyan sizler içinizde ki şüpheyi ortadan kaldırmak adına facebook sayfasına girip göz atabilirsiniz.

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Kayıtlı adresinizle facebook’a giriş yapınız. Arama sayfasına acilmakale.com yazdıktan sonra sayfayı bulup inceleyiniz. Sonrasında mesaj gönder  kısmına tıklayıp  acilmakale.com’a başvuru yapmak istediğinizi belirten bir mesaj yazınız. Size gelen mesajı detaylı bir şekilde inceleyip okuyunuz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda rahatlıkla mesaj atabilirsiniz. Acilmakale.com yetkilileri sizinle ilgilenecektir.  Sonrasında başvurunuzu kabul etmek amacıyla sizden istedikleri konu içeriğiyle alakalı uygun makale yazmanız gerekir. Makalenizi gönderdikten sonra acilmakale.com yekilileri birkaç saat sonra size geri dönüş yapacaktır. Verdiğiniz telefon numaranızla sizi arayacak ve sistemle alakalı detaylı bilgilendirmeyi yapacaktır. Bununla birlikte acilmakale.com yetkilisi sistemde yer alan değişikliklerden haberdar etmek amacıyla kurduğu whatsapp grubuna sizi ekleyecektir

Bu yazımda sizlere makale yazarak nasıl para kazanılır konusu ile ilgili detaylar vermek istedim. Umarım sizler için yararlı olmuştur. Sormak istediğiniz bir soru olursa rahatlıkla sorabilirsiniz. Bende elimden geldiğince kısa sürede cevaplamaya çalışırım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git