Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim ?

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim ?
22 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 284 kez okundu.

Sevgili arkadaşlar merhaba ben Burcu. 22 yaşındayım ve mimarlık bölümü öğrencisiyim. Malum öğrencilik demek her zaman paraya ihtiyaç duymak demektir. İşte bu sebepten dolayı benim gibi olan birçok arkadaşıma yardım edebilmek amacı ile sizlerle makale yazarak nasıl para kazanabilirim sorusuna yanıt vermek istiyorum. Aynı zamanda acilmakale.com ile tanıştığımdan bahsedeceğim ve detayları ile bilgi vereceğim.

İster lise isterseniz de üniversite olsun öğrencilik her zaman öğrenciliktir. Yani demek istediğim bu evrede her zaman boş vakit çok fazla vardır. İşte bende üniversite günlerimde bolca boş vakide sahibim. Bu esnada tabi ilk zamanlar sürekli film seyrediyordum fakat izlediğim filmlerin bir süre sonra cebimi doldurmadığını fark ettiğimde derhal bu yoldan vazgeçmeyi düşündüm. Ne yapsam nerede çalışsam diye günlerce düşünüp durdum. Doğrusu sadece düşünmekle kalmadım, aynı zamanda bununla birlikte o sokak senin bu cadde benim diyerek bütün öğrenciler için iş ilanları göz attım. Özellikle çok para kazandıran ilanlar dikkatimi çekmişti. Fakat bu işlerin ya saati fazlaydı ya da işi çok zordu… Hal böyle olunca her günün sonunda yine hüsran diyerek kalmış olduğum yurduma geri dönüyordum. Sonuçta saati fazla olan bir iş benim kaldırabileceğim bir iş değildi. Her ne kadar boş zamanım çok desem de baktığımız zaman bu vakitlerin çoğunu ders çalışmak için kullanmam şarttı. Okuduğum bölümün ağırlığını başka şekilde dengelemem imkânsızdı. Hal böyle olunca bir anda internet ile aramın çok iyi olduğu aklıma geldi. (küçüklüğümden beri bilgisayarın her parçasını incelemeyi ve teknolojinin bize sunmuş olduğu mükemmellikler keşif etmeyi çok sevmişimdir)

Acilmakale ile Nasıl Tanıştım ?

Bir gün dersimin bittiği vakit hemen yurda gidip bir anda bilgisayarı açıp makale yazarak para kazanılır mı diye araştırmaya başladım. Bu esnada karşıma birçok para kazanma yollarını içeren siteler çıktı. Bu sitelerden bir tanesi ise acilmakale olmuştu. Bu esnada bu işte benden daha usta olan sevgilime danışmak istemiştim. Fakat o hemen bir hevese kapılmamamı ve önce bütün bunları araştırmamız gerektiğini söyleyerek beni durdurmayı başarmıştı. (Tabi bu esnada onun araştırıp bana haber beklemesini beklemenin ne kadar zor olduğunu sizlere anlatamam)

Ertesi gün kalktığımda erkek arkadaşımın bana bu siteyi kullanan bir kullanıcı bulduğunu söylediğinde içimde bir anda kelebekler uçuşmuştu sanki. Hemen ona ulaşıp olumlu bir haber alıp işime koyulmayı çok istiyordum. (hatta bu hevese kapılıp ilk dersi bile kaçırmıştım) Sevgili sevgilimin beni dürtüp derse göndermesiyle heyecanım git gide artıyordu. Dersi dinlemek falan o an hayal olmuştu. Beynimde adeta kendi paramı internet üzerinden yazıp kazanacağım ve bunu gururla aileme söyleyeceğim düşünceleri geçip duruyordu. Ders tam doksan dakikaydı ve o doksan dakika bana adeta doksan saat gibi gelmişti. Dersten çıktığımda ilk iş erkek arkadaşımı aramak olmuştu. O, telefonu açar açmaz bulduğun kişinin ismini ver hemen internetten bir şekilde ulaşıp konuşmak istiyorum dedim. Fakat o bana bir anda veremem deyince sinirden yüzümden çıkan alevleri sizlere anlatamam sevgili arkadaşlarım. O esnada ben tam onunla tartışıp olayı büyütürken bana bir anda o kişiye ulaştığını söylediğinde susuverdim. Tek dediğim cümle evet seni dinliyorum olmuştu çok iyi hatırlıyorum. Erkek arkadaşımın ulaşmış olduğu bayan sitenin çok güvenli olduğunu ve her ay düzenli bir şekilde parasını almış olduğunu anlatmış. (Tabi ben bunları duyduğumda yüzümde bütün dişlerim gülmekten gözüküyordu) Bütün bunları duyan ben ve erkek arkadaşım ise gönül rahatlığıyla siteye başvurmayı vakit kaybetmeden başardık.

Nasıl Başvuru Yapılıyor ?

Acilmakale’ye ister facebook üzerinden isterseniz internet sitesi üzerinden çok rahat bir şekilde başvuru yapılabilir. İmkanların kolaylık sağladığı bu zamanda ben başvuruyu facebook üzerinden yapmayı tercih ettim. Öğlen sıralarında yapmış olduğum başvuruma birkaç saat içerisinde geri dönüş yapıldı. Bana ilk olarak iki adet örnek makale yazmam gerektiği söylenmişti. Ben ki her ne kadar sayısalcı bir zekâya sahip olsam dahi sürekli yazı yazmayı seven bir insan olmama rağmen bu esnada bir anlık heyecana kapılıp ne yapmam gerektiğini şaşırmıştım. Sağ olsun bu sırada yanımda Hilal diye çok sevmiş olduğum en yakın arkadaşım bulunmaktaydı. İlk olarak beni arkama yaslandırıp sanki normal bir yazı yazıyormuş gibi yazmam için sakinleştirdi ve ben onun sayesinde hemen iki adet makalemi yazdım. Ardından çok kısa bir süre sonra kabul edildiğimi görüp makalelerimi yazmaya başladım.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır ?

Evet sevgili arkadaşlar, ilk esnalarda el daha toy olduğu için makale yazarken biraz yavaşlıklar meydana geliyor. Fakat özellikle 5 ile 10 makaleden sonra el oldukça hız kazandığından  dolayı günde yazmış olduğunuz makaleler ilk günün birkaç katına çıkmayı başarıyor. Özellikle düzenli bir şekilde yazdığınız zaman oldukça yüksek mevlalar kazanmanız söz konusu. Bu sebepten dolayı benden size en büyük tavsiye hiç dert etmeden içinize sinerek biran önce bu siteye üye olmanız. Ardından zamanla kendinizdeki değişimi çok rahat bir şekilde fark edeceksiniz. Aynı zamanda bu sitenin en güzel özelliği sizin boş vaktinizi değerlendirip bir yandan cebinizi doldurmayı başardığı gibi aynı zamanda her geçen gün yeni bir konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Böylece en çokta kendinizi geliştirmeniz açısından size çok büyük şeyler kazandıracaktır, yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız bu iş tam da size göre.

İş değil İşim Oldu !

Aslına bakarsanız kendimi bir işte çalışıyor gibi düşünmüyorum, yani resmen kendi işimi yapıyorum. Çünkü bana belirtilen herhangi bir çalışma zaman aralığı yok. İstediğim zaman aralığında istediğim kadar yazı yazıyorum ve yazdığım kadarıyla para kazanıyorum. Yani makale yazarlığı ek iş ile ne kadar para kazanmak istediğimi ve ne zaman çalışacağımı tamamen kendim belirliyorum, harika değil mi ?

Ücret Olarak Ne Kazanıyorum?

Ben acil makale sayesinde her ay düzenli bir şekilde paramı almaktayım. (hem de düzenli bir şekilde her ay belirtilen tarihte paralar direk verdiğiniz hesaba yatmaktadır). Bu esnada kazanılan tutarlar herkesin en büyük merak konusudur. Bu sebepten dolayı birazda bunlara değinerek yazılarıma son vermek isterim. Açıkçası ben bu işe ilk başladığım ay 100-150 tl arası bir tutar kazanmıştım. Fakat el alıştıkça ve yazılan makale sayısı artıkça her ay almış olduğum para miktarında bir artış oldu. Mesela en son almış olduğum mevla 700 Tl idi. En önemlisi ise öğrenci olup böyle yüklü bir para kazanmaktı benim için. Bunun sayesinde hem kendi ihtiyaçlarımı çok rahat bir şekilde karşılıyor hem de ailemin yeri geldiği zaman eksiklerini tamamlamaya gücüm yetecek durumda olmayı başarabiliyorum. Bu sebepten dolayı konumunuz her ne ise aklınızda böyle bir fikir varsa size sonuna kadar tavsiye etmekteyim. Makale yazmaya çok zamanınız olmasa dahi, boş vakitlerinizde azar azar yazmış olduğunuz makaleler zamanla birikerek sizin cebinizi doldurmayı başaracaktır. Hem de sizin o güzel kalbinizden bilgileriniz eşliğinde çıkacak olan o sihirli kelimeler ile…

Bu İşe Devam Etmek İstiyor Muyum?

Ben bir mimar öğrencisi olarak ileride mesleğimi yaptığım zaman bile bu işi devam ettirmeyi düşünüyorum. Sadece maddi olarak değil bana kazandırdıkları açısından bu işi bırakmak diye bir şey düşünmüyorum. Eğer ki sizde kendinizi geliştirmeyi seven bir birey iseniz bu işi zevk ile yapacağınızı çok rahat bir şekilde söyleyebilirim.

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır ile ilgili bu konumda deneyimlerimi sizlerle paylaştım. Eğer makale yazarı arayan siteler arayıp duruyorsanız sizde acilmakale.com ile tanışabilirsiniz. Bu konu ile ilgili aklınıza takılan bir soru mu var ? Hemen konu altında yer alan yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz. En kısa soruda yanıt vereceğim. İyi günler dilerim !

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git