Lepistes Kuyruk Erimesi Neden Olur ?

Lepistes Kuyruk Erimesi Neden Olur ?
5 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.507 kez okundu.

Bu kuyruk erimesi renkli balık türlerinde daha çok karşımıza çıkar. Bu belirtiler kuyrukta başlar ve bedene kadar ilerler ve bu durumda yani çürüme olayı bedene ulaşırsa ölümün gerçekleşmesi kaçınılmazdır. Ama bu olayı erken fark ederseniz balığınızı iyileştirme şansınız var hızlı olmalısınız.

Buna banyo yaptırma diyebiliriz balık için temel malzeme kaya tuzu 10 litre suya 250 gr kaya tuzu ama kaya tuzunu önce bir eritin ve 10 litrelik suya ilave edin. Başka bir tedavi yöntemi ise akvaryumunuza 10 litre ye 750 mg. Terramycin karıştırmalısınız. Balığınızı bu şekilde tedavi etmiş oluşunuz bundan sonra balığınız için tedavi süreci başlar ve sabırla balığınızın iyileşmesini bekleyin.

lepistes kuyruk erimesi

Lepistes Kuyruk Erimesi Tedavisi

Lepistesler uzun kuyruklu balıklardır. Bu balık çeşitlerini mantar hastalığına da yakalanması olası bir durumdur. Akvaryumunuzu temiz tutmalısınız önce akvaryum temizliği akvaryumun ısısı dengeli olmalı 29-30 derecede sabit tutun, bol bol havalandırın akvaryumun bulunduğu odayı, balıklara uygun ilaçlar kullanabilirsiniz. Ama tedavide size en iyi gelecek şey tuzdur. Bazen erimeler stres kaynaklı olabilir. Stres sebebi olarak karşımıza birçok sebep çıkabilir saldırgan balık, akvaryumun yer değiştirmesi, hastalıklar, akvaryumdaki nitrat-nitrit zehirlenmesi. Birde şunu ekleyebiliriz balığınızı gerekmiyorsa çok sık elinize almayınız elinize aldığınızda fark etmiş olmalısınız kaygan bir yapıları vardır. Bu balıkların koruyucu tabakasıdır siz elinize aldıkça bu balıkta azalacak ve hastalıklara açık hale gelecektir. Bu yazdıklarıma dikkat ederseniz daha uzun ömürlü balıklarınız olacaktır. Kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git