Kulak Tıkanıklığı Gliserin Kullanımı

Kulak Tıkanıklığı Gliserin Kullanımı
18 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 542 kez okundu.

Beş duyu organımız içinden en sık sorun yaşadığımız organ şüphesiz kulaktır. Kaşıntı, rahatsızlık, kulak kiri, işitme kaybı, orta kulak sıvı birikmesi, travma sonucu oluşan sinir kayıpları ve kulak tıkanıklığı gibi birçok sorun meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar arasında en önemsiz olarak görülen ise kulak tıkanıklığı olmaktadır. Fakat sebebi bilinmeyen bir tıkanıklık, ciddi bir hastalığın habercisi olabilir. Sinüzit, kulak kiri, basınç, yüksek seste müzik dinleme, soğuk algınlığı, enfeksiyonlu rahatsızlıklar vb gibi nedenler ile kulak tıkanıklığı meydana gelebilmektedir. Kulak tıkanıklığına en çok soğuk algınlığı, sinüzit ve yolculuk esnasında oluşan basınç neden olmaktadır.

Kulak Tıkanıklığı Evde Nasıl Açılır ?

Evde basit nedenler ile meydana gelen kulak tıkanıklığını gidermek mümkündür. Tıkanmış olan kulağın içine ısıtılmış zeytinyağı bir iki damla damlatıp kulak temizleme çöpü ile yumuşamış kiri temizleyebilirsiniz. Eğer sinüsler nedeni ile kulak tıkanıklığı yaşıyorsanız, temiz bir beze menekşe yağını damlatıp solumaya başlayın. 15 dakikalık soluma işleminin ardından damarların açıldığına, nefes alma yollarında rahatlama ve kulakta oluşan tıkanıklık sorununun yavaşça giderilmesi durumuna şahit olacaksınız.

Kulak Tıkanıklığına Gliserin İyi Gelir Mi ?

Kulak tıkanıklığı için kullanılan bir diğer yöntem ise gliserin uygulamasıdır. Bu uygulama tamamen kir sebebi ile oluşan tıkanmalar için kullanılmaktadır. Kendi başına kullanılan temizleme çubukları oluşan kiri geriye iterek zamanla kulakta kirin birikmesine neden olur. Bu nedenle tıkanıklık meydana gelir. Sorun oluşan kulağın içine bir damla gliserin damlatın. Bu kulağın içinde biriken kirin yumuşamasını ve temizlenirken kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Gliserin uygulanan kulağı 3 dakikalık bekleme süresinin ardından kulak temizleme çubuğu ile temizleyin. Tüm bu işlemleri belirtilen şekillerde uyguladığınız takdirde, hem kirin hem de oluşacak diğer sorunların da önüne geçmiş olursunuz. Bu tamamen sizin yöntemleri nasıl uyguladığınız ile alakalı olacaktır. Yalnız bu işlemleri uygulamadan evvel, mutlaka bir doktora danışın.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git